ویزای تحصیلی

رشته عکاسی در خارج از کشور

رشته عکاسی در خارج از کشور

رشته عکاسی در خارج از کشور در سال های اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و گزینه ای ایده آل به شمار می رود. باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، عکاسی یکی از تخصص هایی است که به طور حتمی نیاز به حضور در محیط دانشگاهی ندارد. در حقیقت می توان در نظر داشت که بسیاری از افراد این حرفه را خارج از محیطی دانشگاهی می آموزند. با این حال باید در نظر داشت که تحصیلات دانشگاهی به فرد کمک می کند که بتواند در محل کار خود شرایط بهتری داشته باشند.

 • شرایط تحصیل رشته عکاسی در کدام کشورها بهتر است؟
 • فرایند تبدیل شدن به عکاس در خارج از کشور چگونه است؟
 • هزینه های تحصیل رشته عکاسی در خارج از کشور چقدر است؟
 • بهترین دانشگاه های ارائه کننده این رشته کدامند؟

باید در نظر داشت که برای تحصیل در رشته عکاسی، بیش از 1100 دانشگاه معتبر در جهان وجود دارد. انتخاب هر یک از آن ها می تواند به فرد کمک کند که بهترین گزینه ممکن را به دست آورند. در شرایط کنونی، هر فرد با توجه به رزومه تحصیلی و کاری خود می تواند در دانشگاه های برتر جهان به پذیرش دسترسی پیدا کند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه توضیحاتی ارائه خواهند کرد.

تخصص های مورد نیاز یک عکاس

برای این که فرد بتواند به عنوان یک عکاس خوب شناخته شود، باید تخصص های مختلفی داشته باشد. برخی از افراد به صورت تجربی موضوعات مختلف در رابطه با این تخصص را می آموزند. با این حال تردیدی وجود ندارد که تفاوت های گسترده را می توان در عمل بین افراد دارای علم در این رابطه دید.


برخی از مهم ترین مهارت های عکاسان عبارتند از:

 • حل مسئله انتقادی، تحلیلی و عملی
 • استعداد خلاقانه
 • امکان یافتن بهترین تنظیمات و محل قرارگیری تصاویر
 • توجه به جزئیات مهارت های فنی قوی در نورپردازی، نرم افزار ویرایش و تجهیزات دوربین
 • توانایی تفکر انتقادی و ارزیابی کار خود
 • مهارت های سازماندهی، برنامه ریزی و مدیریت زمان
 • توانایی کار به صورت مستقل و تیمی
 • مهارت های ارائه مهارت های ارتباطی ادبی، شامل توضیحات فنی، گزارش، مقاله و پروژه های تحقیقاتی
 • توانایی برقراری ارتباط مفاهیم، روایت ها و حالات از طریق عکس آگاهی متنی مهارت های خود بازاریابی

در صورتی که فرد بتواند مهارت های ذکر شده را در اختیار داشته باشد، می تواند امتیازهای بیشتری در بازار کار به دست آورد. جهت اطلاع از شرایط تحصیل در هلند مطالعه مقاله لینک شده خالی از لطف نخواهد بود.

آنچه که فرد در رشته عکاسی می آموزد

شاید هیچ چیز یاد نگیرید! این نکته بسیار تعجب برانگیز است چرا که به هر ترتیب، این رشته تحصیلی یکی از رشته های هنری است که خارج از دانشگاه نیز ممکن است آن را آموخت. به هر حال افرادی که توانایی های بالایی در این رشته دارند، ممکن است در دانشگاه آنچه که باید را نیاموزند. به هر ترتیب باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، تحصیل در رشته عکاسی در دانشگاه های خارج از کشور می تواند یک برگ برنده برای ورود به کشور مورد نظر باشد.

نکات بسیار مهمی را اما می توان در رشته عکاسی در خارج از کشور یافت که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • تعامل با سایر دانشجویان عکاسی که منجر می شود افراد بیشتری در این زمینه شناخته شوند. همچنین می توان نظرات بیشتر در رابطه با عکاسی را مشاهده کرد.
 • تجربه های صنعتی یکی دیگر از تجربیاتی است که فرد می تواند آن را به دست آورد. فرد می تواند وارد صنایع مختلفی در حوزه عکاسی شود که در دانشگاه می توان دید وسیعتری نسبت به آن پیدا کند.
 • ارتباط با صنعت: در طول دوره تحصیل، فرد می تواند ارتباطات گسترده ای با صنایع مختلف داشته باشد. این مسئله می تواند او را به بازار کار نزدیک تر کند.
 • آموزش های مفید کسب و کار: اکثر عکاسان به صورت خود اشتغال یا خویش فرما کار می کنند. بسیار مهم است که اصول اولیه آن را به خوبی بدانند. به همین دلیل است که به مخاطبین این رشته توصیه می شود حتما پیش از انتخاب دانشگاه، به دروس ارائه شده توجه کامل داشته باشند.
 • برخورد با اساتید خبره: افرادی که در این رشته خبره هستند، می توانند تجربیات خود را در اختیار افراد قرار دهند.

آنچه که فرد در رشته عکاسی می آموزد

شهریه رشته عکاسی در خارج از کشور

افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته عکاسی را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که هزینه های تحصیل در این رشته ممکن است بالا باشد. برخی از دانشگاه ها، عکاسی را هم رده با رشته های دندانپزشکی ارائه می کنند. برای مثال، هزینه رشته عکاسی در کانادا در حدود 40000$ (دلار) است. این هزینه ای است که در بسیاری از کشورهای جهان، برای تحصیل کل دوره عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مثال، شهریه رشته عکاسی در ایتالیا در حدود 3000$ (دلار) و کمتر است. البته باید به این نکته اشاره کرد که زبان انگلیسی برای تحصیل این رشته در ایتالیا دور از دسترس است. به همین دلیل فقط به افرادی می توان این رشته را توصیه کرد که از نظر زبانی مدرک B2 زبان ایتالیایی را در اختیار داشته باشند. کشورهای ارزان قیمتی نظیر آلمان، اتریش، ایتالیا، رومانی و چند کشور دیگر در اروپا مانند رشته عکاسی در اتریش، می توانند به فرد یک مدرک معتبر و ارزان قیمت را اعطا کنند.

بهترین کشور برای تحصیل رشته عکاسی در خارج از کشور

باید در نظر داشت که عکاسی یکی از رشته هایی است که افراد کمی تمایل دارند آن را در دانشگاه مطالعه کنند. دوره های آموزشی بسیاری در این رشته وجود دارد که به فرد کمک می کند که به مدرک مورد نظر خود دسترسی داشته باشد. با این حال باید در نظر داشت که در حال حاضر، بیش از 1100 دانشگاه در جهان برای تحصیل در این رشته وجود دارد که می توان با انتخاب آن ها، به مدرکی معتبر و البته آکادمیک در این رشته رسید.

بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در این رشته عبارتند از:

ژاپن، فنلاند، چین، کره جنوبی سوئد از جمله کشورهایی هستند که حداقل یک دانشگاه در این بین در اختیار دارند. باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، انتخاب کشور در کنار انتخاب دانشگاه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. افرادی که یک کشور ضعیف را انتخاب کنند، ممکن است در روند دریافت ویزای تحصیلی خود با چالش هایی روبرو شوند. حتی این امکان وجود دارد که اقامت پس از تحصیل آن ها با چالش هایی روبرو شود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کامل درباره کار در آلمان، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالات کلیدی درباره رشته عکاسی در خارج از کشور

باید در نظر داشت که رشته عکاسی یکی از رشته هایی است که با کیفیت عالی در کشورهای مختلف ارائه می شود. افرادی که می خواهند این رشته را برای تحصیل خود انتخاب کنند، باید در نظر داشته باشند که می توان بدون نیاز به دانشگاه نیز در این رشته ادامه تحصیل داد. طبیعی است که انتخاب این رشته در دانشگاه نیز می تواند امتیازهای زیادی را نیز به همراه داشته باشد. با این وجود، پرسش های مهمی درباره این رشته نیز مطرح می شود که عبارتند از:

 • شرایط تحصیل رشته عکاسی در خارج از کشور مناسب است؟ بله دانشگاه های زیادی در جهان وجود دارند که می توان با انتخاب آن ها، گزینه های عالی تری برای کار در آینده خود داشت. در شرایط کنونی می توان به این نکته اشاره کرد که دانشگاه های برتر جهان عموما در کشورهایی قرار گرفته اند که در اذهان عمومی نیز بهترین شناخته می شوند.
 • آیا شهریه رشته عکاسی در خارج از کشور بالا است؟ بله در کشورهای برتر جهان، هزینه های تحصیل در این رشته بسیار سنگین است. برای مثال در کانادا، آمریکا، انگلستان و کشورهایی از این دست، هزینه ها بیش از 25000$ (دلار) در سال است.
 • آیا می توان گفت کدام کشور برای تحصیل رشته عکاسی شرایط بهتری دارد؟ در حال حاضر کشورهای زیادی این رشته را با کیفیت عالی ارائه می کنند. به همین دلیل باید شرایط فردی هر کس مورد بررسی قرار گیرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *