مهاجرت تحصیلی اسکاتلند

رشته فارماکولوژی در اسکاتلند

رشته فارماکولوژی در اسکاتلند

رشته فارماکولوژی در اسکاتلند به عنوان یکی از کشورهای بریتانیای کبیر از اعتبار بالایی برخوردار است و علاقمندان زیادی به دنبال تحصیل آن هستند. اسکاتلند یکی از کشورهای بسیار پیشرفته جهان است که دانشگاه های آن تحصیل در بالاترین کیفیت ممکن را در اختیار دانشجویان خارجی و داخلی قرار می دهند. اگرچه هزینه های تحصیل در کشور اسکاتلند به نسبت بسیاری از کشورهای جهان بیشتر است اما باید بیان داشت که به اندازه کافی ارزشمند است که دانشجویان زیادی پرداخت این هزینه ها را می پذیرند.

تحصیل رشته فارماکولوژی در اسکاتلند اگرچه یک دوره 4 ساله است اما دانشجویان پس از پایان این دوره به طور کامل آماده ورود به بازار کار خواهند شد و می توانند به عنوان یک نیروی کار حرفه ای در بسیاری از کشورهای جهان مشغول به کار شوند. این امتیازی است که بسیار محدود می توان به آن دست پیدا کرد. در حال حاضر رشته فارماکولوژی رشته ای کمتر شناخته شده میان مردم است اما ارتباط های زیادی با رشته داروسازی دارد و تردیدی وجود ندارد که رشته ای ارزشمند برای آینده بشر است. برای این که تاحصیل رشته فارماکولوژی در اسکاتلند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی آن خواهند پرداخت.

  • شرایط تحصیل رشته فارماکولوژی در اسکاتلند چیست؟
  • هزینه تحصیل رشته فارماکولوژی در اسکاتلند چقدر است؟
  • آیا دانشجویان می توانند در کشور اسکاتلند به کار دانشجویی مشغول شوند؟
  • شرایط کار پس از تحصیل در کشور اسکاتلند برا دانشجویان رشته فارماکولوژی چگونه است؟
  • آیا می توان به عنوان یک فارماکولوژیست در اسکاتلند به درآمد بالا دست پیدا کرد؟

شرایط تحصیل رشته فارماکولوژی در اسکاتلند

دانشگاه های کشور اسکاتلند از شرایط تحصیلی بسیار مناسبی برخوردار هستند و از این طریق می توان اثبات کرد که تحصیل در رشته فارماکولوژی در اسکاتلند از ارزش بسیار بالایی برخوردار است هرچند هزینه های تحصیل در این کشور بسیار بالاتر از متوسط هزینه های تحصیل در قاره اروپا است.

دانشگاه ادینبورگ را می توان به عنوان بهترین دانشگاه کشور اسکاتلند در رشته فارماکولوژی معرفی کرد. این دانشگاه رتبه 35 بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته فارماکولوژی را به دست آورده است و در رده بندی های جهانی نیز توانسته رتبه 30 را به خود اختصاص دهد. در صورتی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارید باید بتوانید رزومه ای متناسب با این دانشگاه را نیز ارائه دهید.

همچنین نمی توان از دانشگاه گلاسکو نیز چشم پوشی کرد. این دانشگاه نیز یکی از بهترین دانشگاه های کشور اسکاتلند است که در پایتخت این کشور واقع شده است و دانشجویان بین المللی زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه که در سال 1875 افتتاح شده است، یکی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های کشور اسکاتلند است و این می تواند نکته مثبتی در رابطه با این دانشگاه است. در صورتی که به دنبال تحصیل در اسکاتلند هستید، بدون تردید گزینه های بسیار زیادی پیش روی شما خواهد بود که می توانید به کمک آن ها آینده خود را تغییر دهید و آنچه که می خواهید را به دست آورید.

شرایط تحصیل رشته فارماکولوژی در اسکاتلند

هزینه تحصیل فارماکولوژی در اسکاتلند

یکی از مواردی که ممکن است بسیاری را از تحصیل در اسکاتلند منصرف سازد، مجموعه هزینه هایی است که هر فرد باید به عنوان یک دانشجوی خارجی به عنوان شهریه و هزینه های زندگی خود در این کشور در اختیار داشته باشد. بورسیه ها و کم هزینه های بسیار زیادی در کشور اسکاتلند وجود دارد که دانشجویان خارجی نیز قادر به دریافت آن ها خواهند بود اما این بورسیه ها گاهی کافی نخواهد بود و همه افراد قابلیت استفاده از آن ها را نخواهند داشت.

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در کشور اسکاتلند در رشته فارماکولوژی در حدود 16000£ (پوند) در سال است و دانشجویان بومی برای تحصیل در این رشته کمتر از 2000£ (پوند) در سال هزینه می کنند و این مبلغ برای دانشجویان خارجی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر است.

علاوه بر این دانشجویان باید هزینه های زندگی خود را نیز در نظر داشته باشند. هزینه زندگی یک فرد مجرد با زندگی دانشجویی می تواند در حدود 12600£ (پوند) در سال باشد و یک زوج در این کشور به حدود 20000£ (پوند) در سال نیاز خواهند داشت تا هزینه های زندگی خود را تامین کنند. در صورتی که فردی افرزند داشته باشد نیز باید 5000£ (پوند) به هزینه های زندگی خود در این کشور اضافه کند.

دانشجویان بین المللی در کشور اسکاتلند نیز این فرصت را خواهند داشت تا به صورت نیمه وقت، 20 ساعت در هفته کار کنند و از این طریق هزینه های زندگی خود را تامین نمایند و تنمها دغدغه آن ها تامین هزینه های تحصیل در این کشور خواهد بود.

درآمد یک فارماکولوژیست در اسکاتلند

قوانین جدید در بریتانیا به گونه ای تغییر پیدا کرده است که دانشجویان خارجی نیز می توانند تا سقف 2 سال در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار مشغول شوند افرادی که در این بازه زمانی شغل مرتبط با حرفه خود را پیدا کنند، قادر خواهند بود تا اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند و در این صورت می توانند در بریتانیا به کار مشغول شده و اقامت بلند مدت این کشور را به دست آورند.

سطح درآمد در کشور اسکاتلند نیز همچون انگلستان بسیار بالا است و این یکی از مهم ترین مزیت های زندگی در این کشور است. فارماکولوژیست ها در اسکاتلند به دلیل تخصصی که در اختیار دارند اما به درآمد بالاتر از میانگین درآمد در این کشور دسترسی خواهند داشت و این مسئله می تواند تحصیل در رشته فارماکولوژی را برای این افراد جذاب تر سازد. در نمودار زیر، متوسط درآمد فارماکولوژیست ها در اسکاتلند نشان داده شده است.

متوسط درآمد فارماکولوژیست ها در اسکاتلند

بر کسی پوشیده نیست که دسترسی به چنین درآمدی در هر نقطه از جهان می تواند رفاه بسیار مناسبی را برای فرد و یک خانواده فراهم کند و در اسکاتلند نیز چنین شرایطی وجود دارد. برای اینکه بتوانید در کشورهای فوق پیشرفته جهان به ادامه تحصیل بپردازید، کافی است تا با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از این طریق مسیر مهاجرت خود را هموار سازید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *