مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

تحصیل رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی شرایط متفاوتی با سایر کشورهای دنیا دارد. به طور کلی، مهاجرت به کره جنوبی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه شرایط خاصی دارد و متقاضیانی که قصد دارند در دانشگاه های کشور کره جنوبی مشغول به تحصیل شوند می بایست از تمامی این شرایط آگاهی کامل داشته باشند. در کره جنوبی متقاضیان می توانند در بیش از سیصد مرکز تحصیلی در زمینه های مختلف مشغول به تحصیل شوند و پس از اتمام دوره های تحصیلی خود شغل مناسبی بیابند.

اشتغال و تحصیل رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی با مزایای گوناگونی همراه می باشد و متقاضیان با تحصیل رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی می توانند توانایی ها و مهارت های فردی خود را در این زمینه گسترش دهند. کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیرات سروش سعادت در این نوشتار قصد دارند تا هموطنان عزیز را از شرایط اشتغال و تحصیل رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی آگاه سازند.

درباره رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

کشور کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته قاره آسیا می باشد که سطح بسیار بالایی در زمینه های مختلف تحصیلی دارد. در دانشگاه های این کشور، دانشجویان می توانند در بهترین برنامه های تحصیلی فیزیوتراپی شرکت کنند و با کسب مدرک معتبر در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تبدیل به فیزیوتراپیست های حرفه ای شوند. دانشجویان خارجی می توانند با کسب بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی هزینه های تحصیل خود در دانشگاه های کشور کره جنوبی را به طور چشمگیری کاهش دهند. تحصیل رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی به دو زبان کره ای و زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. به یاد داشته باشید که دانشجویان و متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور کره جنوبی را دارند می بایست قبل از شروع دوره های تحصیلی خود در دوره های آماده سازی شرکت کنند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

یک دلیل واضح که متقاضیان ممکن است رشته فیزیوتراپی را جهت ادامه تحصیل انتخاب کنند، کمک به کسانی می باشد که درد و ناتوانی دارند. مشکلات جدی سلامتی مانند فیبروز کیستیک و آرتروز می تواند با فیزیوتراپی به طور مؤثر درمان شود. با مطالعه اتمام شرکت در برنامه های تحصیلی رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی، متقاضیان و دانشجویان می توانند بیماران و افرادی که درد دارند را معالجه کنند. با تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی در زمینه تحصیلی فیزیوتراپی و توانبخشی دانشجویان و متقاضیان بین المللی در زمینه های زیر توانایی ها و مهارت های خود را ارتقا می دهند:

 • درک انواع ورزش و حرکتی که برای بهبود تحرک و عملکرد به کار می رود
 • دانش در مورد چگونگی انجام دستی درمانی درمانی با خیال راحت
 • توانایی استفاده از روشهای فیزیکی و سایر روشهای فیزیکی در مراقبتهای پیچیده

کسب مدرک لیسانس فیزیوتراپی در کره جنوبی

کسب مدرک لیسانس فیزیوتراپی در دانشگاه های کشور کره جنوبی چهار سال به طول می انجامد و برنامه تحصیلی دانشجویان و متقاضیان در این چهار سال به صورت زیر می باشد:

سال تحصیلی دوره های اصلی
سال اول شیمی عمومی و آزمایش، زیست شناسی عمومی و آزمایش، اصطلاحات پزشکی، فیزیک عمومی و آزمایش، آناتومی، فیزیولوژی پایه و غیره
سال دوم نورولوژی و تمرین، فیزیکی و عملی، فارماکولوژی، موتور درمانی و عملی اساسی، بازرسی اخلاقی و ارزیابی و غیره
سال سوم تمرينات طبيعي و تمريني، روانشناختي فيزيوتراپي و تمرين، فيزيوتراپي و تمرين در سالمندان، فيزيوتراپي و تمرين فيزيکي، روش هاي فيزيوتراپي قلب و ريشه، فيزيوتراپي و تمرينات فيزيکي، فيزيوتراپي و عملكرد كودكان و غيره
سال چهارم تمرینات کلینیکی فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی، تمرین بالینی فیزیولوژیکی مغز و اعصاب، تمرین بالینی فیزیوتراپی با پرتوی الکتریکی، تمرین بالینی فیزیوتراپی کودکان، تمرین بالینی فیزیوتراپی سالمندان، قانون مراقبت های بهداشتی و غیره

کار در زمینه رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

کار در زمینه رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

بعد از اتمام دوره های تحصیلی، دانشجویان و متقاضیان می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز، وارد بازار کار فیزیوتراپی شوند. شایان به ذکر است که متقاضیان برای مشغول به کار شدن در زمینه فیزیوتراپی در مراکز درمانی و بیمارستان های مختلف می بایست توانایی های خود را در زمینه های زیر ارتقا دهند:

 • مدیریت زمان و کارآمد موثر
 • توانایی خوب کار کردن در یک تیم
 • مهارت تصمیم گیری
 • یک روش حل مسئله برای کار
 • مهارت های ارتباط کتبی و شفاهی، از کار با بیماران و در یک تیم چند رشته ای
 • تحقیق و نوشتن گزارش
 • توانایی تجزیه و تحلیل یافته های تحقیق و تأمل در عملکرد خود

فیزیوتراپیست ها برای بازگرداندن حداکثر عملکرد، به بیماران دارای اختلال عملکرد به دلیل آسیب یا بیماری کمک می کنند. بیش از 80% درصد متقاضیانی که مدرک لیسانس فیزیوتراپی را کسب میکنند، به طور مستقیم وارد بازار کار فیزیوتراپی در نقاط مختلف دنیا می شوند.

درآمد فیزیوتراپیست ها در کره جنوبی

درآمد فیزیوتراپیست ها در بازار کار کره جنوبی با در نظر گرفتن مدرک تحصیلی و میزان تجربه کار متفاوت میباشد. فیزیوتراپیست های تازه وارد که از یک تا سه سال سابقه کاری دارند می توانند تا 23.000$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند. لازم به ذکر است که میانگین درآمد فیزیوتراپیست ها در کشور کره جنوبی 33.000$ (دلار) در سال می باشد؛ اما افرادی که در زمینه فیزیوتراپی بیش از هشت سال سابقه کاری دارند می توانند حداقل 44.000$ (دلار) در سال درآمد داشته باشند.

وظیفه فیزیوتراپیس ها تهیه دستورالعمل، ایجاد انگیزه و کمک به بیمار برای انجام فعالیت های مختلف بدنی، از جمله تمرینات غیرمعمول، فعالیت های عملکردی، فعالیت های روزمره و استفاده از وسایل دستیار و حمایتی مانند عصا و پروتزها می باشد. به یاد داشته باشید که متقاضیان و دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کشور کره جنوبی جهت کار در کره جنوبی در زمینه فیزیوتراپی می بایست از دولت این کشور مجوز کاری کسب کنند. وظایف اصلی یک فیزیوتراپیست شامل برنامه های زیر می شوند:

 • ارزیابی و اندازه گیری قدرت عضلات
 • تمرینات فیزیوتراپی برای حفظ و افزایش دامنه حرکت مشترک
 • تعادل نشستن و ایستادن را ارزیابی و آموزش دهید
 • انجام تمرینات فیزیوتراپی برای افزایش قدرت، استقامت و هماهنگی سایر گروههای خاص عضلانی یا کل بدن
 • استفاده از روشهای مختلف فیزیوتراپی مانند گرمای سطحی و عمیق و سرما و همچنین روشهای هیدروتراپی، تحریک الکتریکی، کشش و ماساژ برای تسکین درد

با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید از شرایط مهاجرت به کشورهای خارجی آگاه شوید.

14 دیدگاه برای “رشته فیزیوتراپی در کره جنوبی

 1. زهرا گفت:

  میشه چند شغل پردرآمد رشته تجربی در کره رو معرفی کنید؟ بعد اینکه یه پرستار یا فیزیوتراپ چقدر درآمد داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تمام رشته های علوم پزشکی درآمد خوبی دارن

 2. زهرا گفت:

  سلام
  من جزو اتباع افغانستانی مقیم ایران هستم میخواستم بپرسم میشه بورسیه برای تحصیل تو کره بگیرم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مقطع ارشد و دکتری امکانپذیره اما برای لیسانس میشه پذیرش و ویزا گرفت ولی بورس خیر

   1. زهرا گفت:

    یعنی باید لیسانسمو تو ایران بگیرم بعد اقدام به گرفتن بورسیه کنم؟

    1. داوری گفت:

     بله در مقطع ارشد خیلی راحتتر میشه از کره بورس گرفت

     1. زهرا گفت:

      بعد گرفتن ارشد میتونم همونجا کار کنم؟

     2. داوری گفت:

      به شرط اینکه قرارداد کاری داشته باشید این امکان وجود داره

 3. مهشاد گفت:

  سلام من تاپیک زبان کره ای دارم و رشتم تجربیه و ۱۶ سالمه . خواستم ببینم بورسیه فیزیوتراپی در کره چند درصده؟ و اینکه هزینه هاش چقدره؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   پیشنهاد میکنم ابتدا مقالهبورسیه تحصیلی در کره جنوبی رو مطالعه بفرمائید اگر سوالی بود در خدمتتونم

 4. Hana گفت:

  ببخشید رشته ی فیزیوتراپی در کره رشته ی خوبیه؟ یا باید دنبال یه رشته ی پزشکی دیگه گشت؟
  و بهترین رشته های پزشکی در کره چین؟؟
  من از چند نفر در اونجا سوال کردم دررابطه با فیزیوتراپی گفتن فیزیتراپا دکتر محسوب نمی شن بیشتر پرستار محسوب میشن. این درسته؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله درست است

 5. شکیلا گفت:

  آیا بورسیه تحصیلی داره؟؟ اگه داره چطوره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام لطفا این مقاله را مطالعه بفرماییدhttps://emigrationplus.com/بورسیه-تحصیلی-در-کره-جنوبی/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *