مهاجرت تحصیلی آرژانتین

رشته فیزیک در آرژانتین

رشته فیزیک در آرژانتین

از مهمترین مزایای تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین می توان به تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه تحصیلی پایین، امکان دریافت بورسیه و غیره اشاره نمود. لازم است بدانید که در شرایط کنونی بهترین دانشگاه برای تحصیل فیزیک در کشور آرژانتین نیز دانشگاه بوینس آیرس بوده و از مهمترین برنامه های تحصیلی این رشته از دانشگاه بوینس آیرس نیز می توان فیزیک آزمایشگاهی، فیزیک تئوری، اخترفیزیک، فیزیک نانو مواد و غیره اشاره کرد. دانشجویان متقاضی می توانند در هر 3 مقطع از این دانشگاه اخذ پذیرش کرده و به تحصیل فیزیک بپردازند. برای آشنایی هر چه بیشتر با کشور آرژانتین و راه های مهاجرت به این کشور مرفه آمریکای لاتین می توانید از راهنمایی های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

امتیازات تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین

به منظور تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین قبل از هر چیزی باید بدانید که نظام آموزش عالی آرژانتین و دانشگاه های این کشور جزء برترین موسسات آموزشی در کل قاره آمریکای لاتین هستند. از طرف دیگر خود کشور آرژانتین نیز از ثروتمندترین ملل آمریکای لاتین به حساب می آید. بنابراین فارغ التحصیلان از دانشگاه های آرژانتین از شانس خوبی برای کاریابی و اشتغال در این کشور برخوردارند. مضافا اینکه یکی از مهمترین مزایای تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین بهره مندی از امکان تحصیل با هزینه پایین و مقرون به صرفه در کنار اخذ بورس تحصیلی می باشد.

از دیگر مزایای تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین می توان به تحصیل به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی اشاره نمود. از سایر مزایای ادامه تحصیل در آرژانتین 2021 می توان به امکان کار حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی اشاره کرد و به همین دلیل درصد شانس متقاضیان تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری آرژانتین بسیار بالاست. از دیگر امتیازات این کار می توان به تجربه زندگی در یک کشور چند فرهنگی اشاره نمود.

شرایط تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین چیست؟

کلا نظام دانشگاهی آرژانتین متشکل از بیش از 130 دانشگاه دولتی و خصوصی است که در سراسر این کشور پخش شده است. به لحاظ آماری نیز بیش از 2 میلیون دانشجو در دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل هستند. غالبا نیز دانشگاه های این کشور مستقل از دولت تصمیم گیری و عمل می کنند. در اکثر این دانشگاه ها نیز شرایط تحصیل رشته فیزیک فراهم است و دانشجویان می توانند این رشته تحصیلی را به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در هر سه مقطع تحصیلی دنبال کنند. فلذا از معتبرترین دانشگاه های آرژانتین جهت تحصیل رشته فیزیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دانشگاه امتیاز رشته رتبه
دانشگاه بوینس آیرس 65.5 1
دانشگاه ملی لاپلاتا 57.8 2
دانشگاه ناسیونال کویو مندوزا 22.3 3

در مجموع تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین در مقطع کارشناسی 3 تا 4 سال طول می کشد و این رشته در آرژانتین شامل 17 برنامه آموزشی متنوع است. برخی از این برنامه های تحصیلی در آرژانتین عبارتند از:

برخی از برنامه های تحصیلی در آرژانتین

مدارک لازم جهت تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین

اولین شرط برای تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می بیاشد. اما از آنجایی که تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی مهیاست پس بنابراین ارائه مدرک زبان جزء اصلی ترین مدارک اپلای از آرژانتین محسوب می شود. اما علاوه بر ارائه مدرک زبان همچنین ارائه یکسری مدارک دیگر جهت اپلای از دانشگاه های فیزیک آرژانتین الزامی است که عبارتند از:

 • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • عکس های پاسپورتی جدید
 • کپی مدرک دیپلم متوسطه
 • انگیزه نامه
 • رزومه (CV)
 • توصیه نامه حداقل از 2 استاد یا معلم قبلی
 • بیمه پزشکی

مدارک لازم جهت تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین

هزینه تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین

این سوالی است که ممکن است اغلب متقاضیان تحصیل رشته فیزیک مطرح کنند. عزیزان لازم است بدانند که هزینه تحصیلی در آرژانتین رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه متفاوت است. متوسط هزینه تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین به طور سالیانه کمتر از 5000$ (دلار) در دانشگاه های دولتی این کشور می باشد. علاوه بر این متوسط هزینه زندگی در آرژانتین نیز بین $2500 الی 4500$ (دلار) در سال متغییر است. برخی از این هزینه ها از قرار نمودار زیر می باشد:

آیتم ها هزینه ها (دلار)
وعده غذایی در رستوران ارزان 8.73$
شیر یک لیتر 0.79$
یک عدد نان 500 گرمی 1.20$
یک کیلو برنج 0.90$
یک کیلو فیله مرغ 3.67$
بلیط یک طرفه 0.32$
خدمات شهری 53.04$
اجاره ماهیانه آپارتمان تک خواب وسط شهر 258.68$
اجاره ماهیانه آپارتمان تک خواب حومه شهر 192.65$

از بین انواع هزینه های زندگی در آرژانتین نیز هزینه بازارها با 30.9% درصد بیشترین سهم از هزینه های دانشجویی را به خود اختصاص می دهد:

انواع هزینه های زندگی در آرژانتین

ضوابط اخذ ویزای دانشجوئی آرژانتین 2021

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه آرژانتین متقاضیان تحصیل رشته فیزیک در آرژانتین بایستی نسبت به دریافت ویزای دانشجوئی این کشور اقدام نمایند. این ویزا به دانشجویان خارجی اعطاء می شود که قصد تحصیل در آرژانتین به مدت بیش از 90 روز یا 3 ماه را دارند. نکته مهم دیگر درباب ویزای تحصیلی آرژانتین اینکه ویزای مذکور فقط به مدت 6 ماه معتبر بوده و در صورت اتمام مهلت مقرر دانشجو ملزم به تمدید اعتبار ویزای مذکور می باشد. فرآیند اخذ این ویزا نیز چندان پیچیده نبوده و دانشجو جهت اخذ آن نیازمند ارائه مدارک زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • مهر ویزای توریستی آرژانتین بر روی پاسپورت
 • کپی هر صفحه از پاسپورت
 • 2 قطعه عکس جدید 4 در 4 با پس زمینه سفید
 • نامه پذیرش از دانشگاه آرژانتین
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک شناسایی متقاضی
 • هزینه رسیدگی به درخواست ویزا

هموطنان مشتاق اقامت تحصیلی یا کاری در کشور آرژانتین و یا علاقه مندان اخذ ویزای توریستی این کشور می توانند با اخذ مشاوره از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پروسه فرآیند مهاجرتی خود به این کشور را آسان کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *