مهاجرت تحصیلی یونان

رشته فیزیک در یونان

رشته فیزیک در یونان

رشته فیزیک در یونان را می توان در انواع گرایشات مختلف در تمامی مقاطع یا سیکل های آکادمیک و با هزینه پایین ادامه داد و مدرک دریافت نمود. دانشجویان مقطع کارشناسی فیزیک در یونان را معمولا در عرض 3 الی 4 سال ربه اتمام رسانده و سپس با ورود به مقطع کارشناسی ارشد (2 سال) در گرایش خاصی از این رشته صاحب تخصص می شوند. در ادامه نیز علاقه مندان می توانند با کسب تخصص وارد بازار کار یونان شده و یا خود را برای تحصیل در مقطع دکترا آماده کنند. مطمئنا سوالات درباب شرایط اعزام دانشجو به یونان 2021 زیاد است و شما می توانید این سوالات را با تیم مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطرح کنید.

شرایط تحصیل رشته فیزیک در یونان

اگرچه یونان جزء کشورهای امضاء کننده معاهده لیسبون به شمار نمی رود اما نظام آموزش عالی این کشور به طور موفقیت آمیزی توانسته است تا سه سیکل آکادمیک را در این کشور پیاده کند. سیکل نخست تحصیل رشته فیزیک در یونان، کارشناسی بوده که به مدت 3 تا 4 سال طول میکشد. اما سیکل دوم و سوم تحصیل این رشته در یونان شامل مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور می باشد. لازم به ذکر است که در کشور یونان دانشگاه های دولتی و خصوصی مختلفی وجود دارد و شاید همین امر نیز سبب دشواری انتخاب می شود. اما بهترین دانشگاه های یونانی برای تحصیل رشته فیزیک از قرار ذیل می باشد:

دانشگاه امتیاز رشته امتیاز جهانی
دانشگاه فنی ملی آتن 66.0 54.5
دانشگاه ملی و کاپودیستریان آتن 64.8 59.8
دانشگاه ارسطو تسالونیکی 56.3 56.3

معمولا دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی فیزیک از دانشگاه های یونان با مبانی علم فیزیک همانند ترمودینامیک، فیزیک مواد، حالات مختلف ماده و انرژی و غیره آشنا شده و اغلب واحدهای آموزشی آنها شامل دروس ریاضی، شیمی، زیست شناسی و فیزیک می باشد. اما در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری فیزیک در یونان، دانشجویان در یک رشته تخصصی به ادامه تحصیل پرداخته و مباحث کاربردی و تئوریکی را در راستای موضوع پژوهشی خود به کار می برند. از معروفترین گرایشات رشته فیزیک برای کسب تخصص در یونان نیز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • ژئوفیزیک
 • فیزیک هسته ای
 • فیزیک مهندسی
 • فیزیک
 • فیزیک تئوری
 • ژئوفیزیک و غیره

شرایط تحصیل رشته فیزیک در یونان

هزینه های تحصیل رشته فیزیک در یونان

طبق قوانین کشور یونان، دانشجویان اروپایی هیچ هزینه ای بابت تحصیل کارشناسی رشته فیزیک در یونان پرداخت نمی کنند. اما در مقابل، دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل این رشته و یا هر رشته تحصیلی در یونان ملزم به پرداخت شهریه هستند. معمولا متوسط شهریه سالیانه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی فیزیک در یونان بین 1500€ تا 2000€ (یورو) می باشد. اما متوسط هزینه تحصیل سالیانه دانشجویان بین المللی رشته فیزیک در یونان حتی به میزان 10000€ (یورو) نیز می رسد. در این بین، هزینه مخارج روزمره این دانشجویان در یونان نیز ماهیانه به حدود 450€ الی 750€ (یورو) می رسد.

شرایط پذیرش دانشجوی رشته فیزیک در یونان

قبل از بررسی شرایط لازم و فرآیند پذیرش دانشجوی رشته فیزیک در یونان بایستی چند نکته مهم مدنظر متقاضیلن باشد. اولا ادامه تحصیل در مقطع کاشناسی اغلب رشته ها از جمله رشته فیزیک در یونان به زبان یونانی است و از همین رو پیش از انتخاب یونان به عنوان مقصد تحصیلی باید بدان توجه کرد. دوما فقط رشته های محدودی در دانشگاه های یونان وجود دارد که امکان تحصیل فوق لیسانس به زبان انگلیسی در آنها فراهم است. پس در این مورد نیز متقاضیان بایستی نهایت دقت خود را به خرج دهند. با این توضیح اکنون به بررسی شرایط پذیرش دانشجوی رشته فیزیک در یونان به صورت زیر می پردازیم:

 • فرم درخواست تکمیلی
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک دیپلم متوسطه
 • کارنامه تحصیلی با حداقل GPA
 • مدرک زبان یونانی یا انگلیسی (تافل 570 و آیلتس 6.5(
 • رزومه یا CV کامل
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه

پروسه اخذ پذیرش یونان 2021 برای دانشجویان رشته فیزیک آسان بوده و ابتداء لازم است تا آنها با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظرشان در یونان نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. در مرحله دوم آنها باید شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظرشان را چک کرده و در مرحله سوم مدارک مورد نیازشان را جمع آوری کنند. مرحله چهارم مربوط به ارسال بسته درخواست به دانشگاه یونان می باشد. در مرحله پنجم نامه پذیرش از موسسه آموزش عالی دریافت و در نهایت در مرحله ششم ویزای تحصیلی یونان درخواست می شود:

پروسه اخذ پذیرش یونان برای دانشجویان رشته فیزیک

ویزای تحصیلی یونان برای دانشجویان فیزیک

پس از دریافت تاییدیه پذیرش از دانشگاه یونان، متقاضیان قدم به آخرین مرحله یعنی مرحله درخواست ویزا می گذارند. فقط باید دقت کرد که دولت یونان متناسب با مدت تحصیل هر دانشجوی بین المللی 2 نوع ویزا برای آنها صادر می کند. نوع اول ویژه دانشجویانی است که قصد تحصیل بمدت کمتر از 90 روز در یونان را دارند. به این دسته از دانشجویان ویزای شنگن یونان تعلق می گیرد. اما نوع دوم موسوم به ویزای بلند مدت (تایپ D یونان) ویژه دانشجویان رشته فیزیک می باشد که قصد تحصیل تمام وقت را در یونان دارند. طبق مقررات مهاجرتی یونان، متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی یونان تایپ D نیازمند تحویل مدارک زیر به سفارت کشور یونان هستند:

مدارک شرایط
مدارک مسافرتی مثل پاسپورت با ماکسیمم اعتبار
فرم درخواست ویزای تحصیلی یونان تکمیل و امضاء شده
نامه پذیرش از دانشگاه یونان
گواهی تمکن مالی مناسب ماهیانه حداقل 400€ (یورو)
مدرک مهارت زبان یونانی یا انگلیسی
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی پزشکی از یک موسسه دولتی یا خصوصی
بیمه مسافرتی معتبر
هزینه درخواست ویزای تحصیلی یونان به میزان 90€ (یورو)

ویزای طلایی یونان یکی از معروفترین برنامه های ویزای سرمایه گذاری در کل اتحادیه اروپا (EU) است. این ویزا به طرق مختلفی مثل ثبت شرکت، خرید سهام، پس انداز بانکی و غیره دریافت می شود اما مقرون به صرفه ترین و شاید آسانترین روش ممکن ازطریق خرید ملک در یونان به ارزش حداقل 250000€ (یورو) می باشد. شما عزیزان برای شروع پروسه سرمایه گذاری خود جهت اخذ ویزای طلایی یونان از همین امروز می توانید پرونده اقامتی خود را در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تکمیل نمائید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *