مهاجرت تحصیلی رومانی

رشته فیلم برداری در رومانی

رشته فیلم برداری در رومانی

تحصیل رشته فیلم برداری در رومانی می تواند به عنوان یکی از راهکارهای ورود به کشورهای برتر اروپایی برای بسیاری از علاقمندان این رشته باشد. رومانی را می توان یکی از کشورهایی دانست که شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل افرادی دارد که رزومه های تحصیلی قوی در اختیار نداشته و به دنبال راهی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند. یکی از جذابیت های انتخاب رومانی برای تحصیل آن است که دانشجویان در این مسیر محدودیت های بسیار کمی پیش روی خود دارند. نکته جالبی که در رابطه با تحصیل رشته فیلم برداری در این کشور وجود دارد آن که دو دانشگاه توانسته اند جایگاه نسبتا مناسبی در این رشته به دست آورند و این قابل تامل است. در شرایط کنونی، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته فیلم برداری در رومانی پرداخته تا علاقمندان به این رشته آگاهی بیشتری داشته باشند.

  • شرایط تحصیل رشته فیلم برداری در رومانی چیست؟
  • بهترین دانشگاه های رومانی برای تحصیل در رشته فیلم برداری کدامند؟
  • آیا هزینه زیادی برای تحصیل در رومانی مورد نیاز است؟
  • شرایط تحصیل رشته فیلم برداری برای ورود به بازار کار این کشور مناسب است؟

شرایط تحصیل رشته فیلم برداری در رومانی

رومانی را می توان به عنوان یکی از کشورهایی معرفی کرد که شرایط تحصیل در آن برای بسیاری از افراد مناسب است و می توان از آن به عنوان یک مقصد مهم اروپایی یاد کرد. در رشته فیلم برداری، دانشگاه های این کشور رتبه های مناسبی به دست آورده اند و این مسئله ای است که تحصیل در این کشور را برای بسیاری از افراد ارزشمند ساخته است.

باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر رومانی دانشگاه های زیادی را در این رشته ندارد و همین مسئله سبب می شود که رقابت برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند. زبان رومانیایی شباهت های بسیار زیادی به زبان ایتالیایی دارد و به همین دلیل است که دانشجویان برای زندگی در این کشور می توانند از این زبان نیز استفاده کنند اما مزیت دریافت پذیرش از دانشگاه های رومانی آن است که به دانشجویان اجازه می دهد تا در رشته فیلم برداری نیز به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل مشغول شوند.

دانشجویان خارجی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های رومانی محدودیت هایی را نیز به همراه دارند که این مسئله منجر به دشوار شدن ورود به این کشور است اما نسبت به کشورهای پیشرفته جهان، می توان گفت که دریافت ویزای تحصیلی رومانی چندان دشوار نخواهد بود.

معرفی دانشگاه های برتر رشته فیلم برداری در رومانی

رومانی یکی از کشورهای درجه سوم اروپایی برای تحصیل در اکثر رشته های تحصیلی است و آن را تنها به افرادی می توان توصیه کرد که از نظر علمی رزومه قوی در اختیار ندارند و برای رسیدن به اروپا نمی توانند کشورهای درجه اول را انتخاب کنند. در رشته فیلم برداری اما شرایط کمی متفاوت است و دانشگاه های این کشور توانسته اند رتبه های نسبتا مناسبی را به دست آورند. مهم ترین دانشگاه های کشور رومانی که تحصیل در رشته فیلم برداری را ممکن می سازند عبارتند از:

معرفی دانشگاه های برتر رشته فیلم برداری در رومانی

هزینه تحصیل رشته فیلم برداری در رومانی

یکی از امتیازهای مهمی که تحصیل در رومانی به همراه دارد آن است که دانشجویان در این کشور می توانند با هزینه های کم به ادامه تحصیل در تمام رشته های تحصیلی بپردازند. حتی افرادی که در گروه پزشکی، دانشگاه های رومانی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند، با مشکلات بسیار زیادی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود روبرو نمی شوند.

در حال حاضر دولت رومانی قوانین تازه ای را تصویب کرده است که به موجب آن، دانشجویان خارجی این امکان را خواهند داشت که در این کشور به صورت قانونی و نیمه وقت به کار مشغول شده و هزینه های زندگی خود در این کشور را که در حدود 250€ تا 300€ (یورو) در ماه است را در همین کشور تامین کنند. با این حال پرداخت شهریه تحصیل در رشته فیلم برداری به عهده فرد است و باید هزینه ای در حدود 3200€ تا 4500€ (یورو) در سال را به دانشگاه بپردازد و شانس دریافت بورسیه یا هر گونه کمک هزینه مالی در این کشور نیز در کم ترین مقدار خود قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته فیلم برداری در رومانی

شرایط کاری یک فیلم بردار در رومانی

با پایان یافتن دوره تحصیل فرد، این مسئله در ذهن متقاضی نقش خواهد بست که آیا مهاجرت به رومانی برای زندگی همیشگی نیز مناسب است یا خیر. در حال حاضر می توان گفت که یک فیلم بردار در این کشور به طور متوسط 7030RON (لئو رومانی) در ماه درآمد دارد که به نسبت بسیاری از مشاغل در این کشور، درآمد بالایی به حساب نمی آید و سطح زندگی متوسط در این کشور را رقم می زند ولی با این وجود می توان از آن به عنوان مسیری برای دریافت اقامت این کشور استفاده کرد. در صورتی که در جستجوی بهترین کشورهای جهان برای تحصیل خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *