مهاجرت تحصیلی چین

رشته فیلم برداری در چین

رشته فیلم برداری در چین

رشته فیلم برداری در چین یکی از رشته های مهم به حساب می آید که تحصیل در آن محدودیت های زیادی به همراه خواهد داشت. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که چین یکی از کشورهای مهم آسیایی برای تحصیل در خارج از کشور به حساب می آید که دانشگاه های قدرتمندی را در اختیار دارد و رشته های مختلف را با کیفیت بالا ارائه می کنند. زمانی که صحبت از رشته ای مانند فیلم برداری در میان باشد، شرایط به طور کلی تغییر می کند و نمی توان به راحتی به بسیاری از افراد توصیه کرد که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند. محدودیت هایی برای تحصیل رشته فیلم برداری در این کشور وجود دارد و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته فیلم برداری در چین پرداخته اند.

  • فرایند تحصیل رشته فیلم برداری در چین چگونه است؟
  • هزینه تحصیل رشته فیلم برداری در این کشور چقدر است؟
  • مهم ترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته فیلم برداری کدامند؟
  • آیا می توان برای کار به عنوان فیلم بردار، چین را انتخاب کرد؟

شرایط تحصیل رشته فیلم برداری در چین

افرادی که قصد تحصیل در کشور چین را دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در این کشور محدودیت های سنی دارد و دانشجویان خارجی به راحتی نمی توانند این کشور را در نظر داشته باشند. برای تحصیل رشته فیلم برداری در چین، دانشجویان باید در برخی از آزمون های ورودی شرکت کنند و این مسئله می تواند برای بسیاری از آن ها یک چالش باشد.

برای تحصیل در چین، دانشجویان باید مشخص کنند که به چه زبانی قصد ادامه تحصیل خواهند داشت و این نکته ای قابل توجه در مسیر مهاجرت به این کشور است. افرادی که سنی کمتر از 25 سال دارند، برای تحصیل در این کشور این فرصت را خواهند داشت که بدون مدرک زبان، ویزای تحصیلی چین را به دست آورند و برای آموزش دوره های زبان چینی یا حتی انگلیسی به این کشور مهاجرت کرده و پس از آن دوره تحصیلی خود را آغاز کنند.

رشته فیلم برداری در مقطع کارشناسی در این کشور در یک بازه زمانی 4 ساله ارائه می شود و دانشجویان می توانند با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یک دوره 2 ساله، شانس خود را برای رسیدن به موفقیت در بازار کار افزایش دهند. در حال حاضر می توان گفت که چین یکی از کشورهایی است که می توان آن را برای تحصیل در آسیا مناسب دانست.

معرفی بهترین دانشگاه های چینی برای تحصیل رشته فیلم برداری

باید به این نکته اشاره کرد که چین یکی از کشورهایی است که دانشگاه های بسیار زیادی را در خود جای داده است اما این دانشگاه ها از نظر کیفیت آموزش در شرایط متفاوتی از یکدیگر قرار دارند. برای تحصیل در رشته فیلم برداری نمی توان دانشگاه های زیادی را در چین پیدا کرد و به همین دلیل است که دانشجویان مسیر مشکلی را برای مهاجرت به چین طی می کنند.

برخی از مهم ترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته فیلم برداری عبارتند از:

معرفی بهترین دانشگاه های چینی برای تحصیل رشته فیلم برداری

هزینه تحصیل رشته فیلم برداری در چین

تحصیل در چین به این دلیل مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است که چین یکی از کشورهای ارزان قیمت جهان برای تحصیل به حساب می آید و به همین دلیل می توان آن را در جمع کشورهای مناسب برای مهاجرت قرار داد. افراد زیادی تلاش می کنند که در کشوری با هزینه های کم به ادامه تحصیل مشغول شوند و به همین دلیل است که چین می تواند یکی از گزینه های در دسترس آن ها باشد.

باید به این نکته توجه کرد که تحصیل در مقطع دکترا در چین به صورت رایگان و با دریافت کمک هزینه های تحصیلی همراه است اما در سایر مقاطع تحصیلی، دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته فیلم برداری باید هزینه ای در حدود 2400$ تا 4800$ (دلار) در سال را در نظر داشته باشند. یکی از نکات مهم در پروسه مهاجرت تحصیلی به چین، انتخاب شهر محل تحصیل است که می تواند روند هزینه های زندگی در این کشور را تحت تاثیر قرار دهد. هزینه زندگی در برخی از شهرهای چین به 300$ و در برخی دیگر به 1000$ (دلار) در ماه نزدیک است.

هزینه تحصیل رشته فیلم برداری در چین

شرایط کار یک فیلم بردار در چین

افرادی که چین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که در حال حاضر چین یکی از کشورهایی است که امکان کار پس از تحصیل را برای افراد مختلف فراهم کرده است ولی شرایط فرهنگی موجود در این کشور سبب شده تا افراد کمی تمایل داشته باشند در این کشور اقامت بلند مدت به دست آورند. محدودیت اصلی که در این زمینه برای شهروندان خارجی وجود دارد آن است که متوسط درآمد آن ها در این کشور به حدود 22900CNY در ماه می رسد و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که کیفیت بالای زندگی در این کشور را تجربه کنند. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرت به خارج از کشور هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *