مهاجرت تحصیلی دومینیکا

رشته قلب و عروق در دومینیکا

رشته قلب و عروق در دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهای آمریکای مرکزی یا حوزه کارائیب است که شرایط مناسبی برای تحصیل ندارد. تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا را تنها به افرادی میتوان توصیه کرد که در این کشور در حال زندگی هستند و امکان مهاجرت به سایر کشورها را ندارد. دلیل عمده مطرح کردن چنین ادعایی آن است که افراد در دومینیکا به هیچ عنوان نمی توانند تحصیل با کیفیت را در محیط دانشگاهی تجربه کنند و بسیاری از علاقمندان به تحصیل که در این کشور زندگی می کنند نیز به منظور ادامه تحصیل به کشورهای آمریکا شمالی مهاجرت می کنند.

دانشگاه های دومینیکا به دلیل تعداد محدودی دانشجو که در این کشور وجود دارد نتوانسته اند پیشرفت قابل توجهی را تجربه کنند و همین موضوع شرایط تحصیل در این کشور را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. علاقمندان به تحصیل در رشته قلب و عروق باید در نظر داشته باشند که این رشته یکی از رشته های به شدت حساس در بازار کار است و انتخاب کشورهایی که تحصیل در آن ها از اعتبار بالایی برخوردار نیست می تواند ضربه سنگینی به افراد وارد کند. با وجود چنین چالش هایی، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی خواهند کرد تا شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا را مورد بررسی قرار دهند.

  • شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا چگونه است؟
  • فرایند دریافت مدرک تحصیلی در رشته قلب و عروق چه هزینه هایی را در دومینیکا در بر خواهد گرفت؟
  • شرایط دریافت پیشنهاد کاری در دومینیکا به عنوان متخصص قلب و عروق چگونه است؟
  • درآمد یک متخصص قلب و عروق در این کشور چقدر است؟

شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا

شرایط تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا

افرادی که دومینیکا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، باید در نظر داشته باشند که دانشگاه های محدود و البته با کیفیت سطح پایین علمی در دسترس آن ها خواهد بود. دانشگاه های دومینیکا از نظر علمی به هیچ عنوان مورد تایید وزارت علوم در ایران نیستند و این مسئله ای است که می تواند بازگشت به ایران را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

افرادی که دومینیکا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، در آینده کاری خود نیز ممکن است با چالش های زیادی روبرو شوند و شاید تنها در همین کشور توان کار را داشته باشند به همین دلیل است که از متقاضیان خواسته می شود تا پیش از دریافت پذیرش از دانشگاه به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

با نگاهی به آمار و ارقام می توان دریافت که دانشگاه آمریکایی ابرو بهترین دانشگاه این کشور برای تحصیل در رشته قلب و عروق است که در رتبه 3306 جهان قرار گرفته است. توجه به همین یک داده کافی است تا بتوان دریافت که سطح علمی دانشگاه های این کشور در چه وضعیتی قرار دارند و به همین دلیل است که نمی توان انتظار داشت که علاقمندان به تحصیل در رشته قلب و عروق این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند.

برخی از مهم ترین معایب تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا عبارتند از:

برخی از مهم ترین معایب تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا

هزینه تحصیل رشته قلب و عروق در دومینیکا

با وجود اینکه هزینه های تحصیل در کشور دومینیکا چندان بالا نیست، اما می توان گفت که با توجه به کیفیت آموزش در این کشور، در این کشور، هزینه تحصیل در دومینیکا به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست. افرادی که در رشته قلب و عروق در دومینیکا تحصیل می کنند، باید سالانه مبلغی در حدود 4700$ تا 5900$ (دلار) را به عنوان شهریه خود پرداخت کنند و این درحالی است که امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان وجود ندارد و این یکی از نکات منفی دیگر در رابطه با تحصیل در کشور دومینیکا است. دانشجویان در دومینیکا هزینه بسیار کمی برای زندگی نیاز خواهند داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در دومینیکا پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما در مجموعه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *