مهاجرت تحصیلی هلند

رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند

رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند

رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند طرفداران بسیار دارد چراکه بر خلاف غالب کشورهای غیر انگلیسی زبان، 90% هلندی ها به زبان انگلیسی تسلط دارند. در نتیجه نه تنها امکان تحصیل در رشته مذکور به زبان انگلیسی وجود دارد بلکه برای یافتن شغل و تمدید اقامت در هلند نیز ضرورتی به تسلط به زبان هلندی وجود ندارد. هلند یکی از شادترین و توسعه یافته ترین کشورهای دنیا است که به لحاظ شرایط کاری حتی از آلمان و اتریش نیز شرایط بهتری دارد. هلند از 12 استان تشکیل شده و با کشورهای آلمان و بلژیک مرز خاکی و با بریتانیا مرز آبی دارد. در هلند زنان از سال 1919 اجازه رای دارند و از جهت برابری حقوق مردان و زنان یکی از بهترین کشورهای دنیا می باشد.

با توجه به توسعه اقتصادی، شاخص بالای توسعه انسانی، میزان بالای تولید ناخالص داخلی، سطح بالای آزادی های اقتصادی و اجتماعی و غیره، اخذ اقامت هلند همواره طرفداران زیادی داشته است. منتهی در هلند بر خلاف آلمان و اتریش نمی توان به راحتی اقامت کاری گرفت؛ به همین دلیل افراد از طریق تحصیل در رشته هایی که بازار کار خوبی در هلند دارند، به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به رشته مدیریت بهداشت در هلند طی سال 2022 توضیحاتی ارائه گردیده و به سوالات ذیل پاسخ داده شده است:

  • بازار کار رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند چگونه است؟
  • شرایط تحصیل در کشور هلند چقدر است؟
  • آیا می توان هنگام تحصیل در این کشور از بورسیه تحصیلی استفاده کرد؟
  • آیا می توان در هلند از ویزای همراه استفاده کرد؟
  • هزینه زندگی در هلند چقدر است؟
  • شهریه دانشگاه های هلند چه میزان است؟

شهریه رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند

تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی یعنی کسانی که تابعیت اتحادیه اروپا و حوزه اقتصادی اروپا را ندارند، رایگان نیست. منتهی میزان دقیق شهریه بستگی به نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی)، رشته انتخابی (مدیریت، پزشکی، حقوق، مهندسی و غیره) و مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) دارد. منتهی باید توجه داشت رشته های مدیریتی در تمام کشورهای دنیا جزو گران ترین رشته ها هستند و هلند نیز از این قاعده استثنا نیست. شهریه دانشگاه های دولتی هلند به شرح ذیل است:

  • برای اخذ مدرک کارشناسی (3 تا 4 ساله): سالانه 6000€ تا 15000€ (یورو)
  • برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد (1 تا 2 ساله): سالانه 8000€ تا 20000€ (یورو)

شهریه دانشگاه های خصوصی هلند اما بیشتر می باشد چرا که بودجه ای از دولت این کشور دریافت نمی کنند؛ به عبارت دقیق تر شهریه دانشگاه های خصوصی هلند به سالانه 30000€ (یورو) هم می رسد هرچند رشته های پزشکی و مدیریت این قبیل دانشگاه ها معمولا گران تر می باشند. از دیگر هزینه هایی که دانشجویان در هلند باید مد نظر داشته باشند؛ هزینه زندگی در هلند است که به شرح ذیل است:

بهترین شهرهای هلندحدود هزینه زندگی در ماه به یورو
Enschedeاز 650€ تا 920€
Eindhovenاز 850€ تا 1350€
Amsterdamاز 1000€ تا 1500€
Delftاز 780€ تا 1200€
Rotterdamاز 760€ تا 1250€

همچنین بهتر است توجه داشت با توجه به پایین بودن نرخ تورم در هلند، مردم در این کشور به مرور زمان با افزایش قیمت ها مواجه نخواهند بود. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است نرخ تورم در هلند طی چند سال پیاپی بررسی شده است:

نرخ تورم در هلند

دانشگاه ها برای تحصیل رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند

شرایط کار در هلند خوب است و پیدا کردن شغل مناسب در این کشور برای افراد متخصصی که مسلط به زبان انگلیسی یا هلندی باشند دشوار نیست. منتهی بهتر است افراد با اخذ پذیرش از دانشگاه هایی که رنکینگ ملی و جهانی خوبی دارند، آینده کاری خود در هلند را تضمین کنند. بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل رشته مدیریت بهداشت جهانی عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های هلند در سال 2022رنکینگ ملیTHE RankingShanghai RankingQS RankingU.S. News Ranking
Wageningen University and Research15915111579
University of Amsterdam2621016140
Delft University of Technology36715157173
Leiden University4678212889
Erasmus University Rotterdam5696819774
University of Groningen6736512896
Utrecht University7754912155
Maastricht University8127201234196
Radboud University9128101214104
Vrije Universiteit Amsterdam1013410123682

دانشگاه ها برای تحصیل رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند

بازار کار رشته مدیریت بهداشت جهانی در هلند

کار در هلند برای فارغ التحصیلان گرایش های مختلف مدیریت فراوان است و رشته مدیریت بهداشت جهانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. خصوصا با توجه به این که نرخ بیکاری در هلند حتی از کشورهای قدرتمندی مثل آلمان، اتریش، سوئد، کانادا، آمریکا، کره جنوبی، دانمارک، استرالیا و غیره پایین تر است. به عبارت دقیق تر نرخ بیکاری در کشور هلند طی سال 2022 تنها 2.9% است پس اگر کسی رزومه خوبی داشته باشد شانس بالایی برای استخدام شدن در این کشور خواهد داشت. درآمد در هلند نیز بسیار بالا است البته میزان دقیق آن را عوامل مختلفی از جمله سابقه کار، مهارت شغلی و غیره تعیین می کند. در میان فارغ التحصیلان رشته مدیریت بهداشت جهانی و سایر گرایش های مدیریت سطح درآمد بالایی دارند که به شرح ذیل است:

سطح درآمد ماهانه رشته های مدیریتی در هلند طی سال 2022 به یوروتوضیحات
2260€کم ترین میزان درآمد ماهانه
6560€متوسط درآمد ماهانه
10700€بیشترین میزان درآمد ماهانه

بهترین راه مهاجرت به هلند

با توجه به این که برای اخذ ویزای کاری هلند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای هلندی ضروری است و برخلاف آلمان و اتریش، امکان اخذ ویزای جستجوی کار در هلند برای ایرانی ها وجود ندارد، بهترین راه مهاجرت به هلند از سوی ایرانی ها از طریق تحصیل است. هرچند همان طور که بررسی شد هلند برعکس فرانسه، اتریش، نروژ و آلمان برای خارجی ها نظام تحصیلی رایگان ندارد. در این مقاله اطلاعاتی راجع به رشته مدیریت بهداشت جهانی، بهترین دانشگاه ها برای تحصیل این رشته، بازار کار آن و غیره ارائه گردید. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در هلند در رشته های مختلف می توانند برای آگاهی از قوانین و شرایط سال 2022 با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *