ویزای تحصیلی

رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

بر خلاف باورها رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه انتخابی نه چندان مناسب برای تحصیل در این رشته به حساب می آید. افراد زیادی به صرف شنیدن نام فرانسه، ترجیح می دهند تا این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند اما باید در نظر داشت که شرایط تحصیل در هر رشته از رشته دیگر می تواند متفاوت باشد و شرایط کلی یک کشور نمی تواند برای انتخاب نهایی تاثیری 100 درصدی داشته باشد. رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی به عنوان یکی از رشته های مهم در دنیای امروز می تواند جایگاه ویژه ای در بازار کار داشت باشد و به همین دلیل است که انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل بسیار مهم است.

در همین راستا، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور تراز اول پرداخته و به سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود، پاسخ گفته اند.

  • مهم ترین محدودیت های تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور چیست؟
  • بهترین دانشگاه های رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور کدامند؟
  • هزینه تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور چقدر است؟
  • برای رسیدن به کار در این حوزه در فرانسه چه مسیری وجود دارد؟

فرایند تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه به این دلیل به بسیاری از افراد توصیه می شود که صرفا کشور فرانسه شرایط مناسبی برای زندگی ایجاد می کند اما زمانی که صحبت از شرایط تحصیل در رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی مطرح می شود، ممکن است شرایط تا حدودی تغییر پیدا کند. فرایند تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه بهتر است به زبان فرانسوی طی شود تا فرد اولا شانس بیشتری برای دریافت پذیرش از دانشگاه های مختلف این کشور داشته باشد و در نهایت بتواند زندگی با کیفیتی در این کشور تجربه کند.


محدودیت های تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور بسیار اندک است به طوری که دانشجویان نیازی به شرکت در آزمون های ورودی نخواهند داشت و صرفا با مدرک تحصیلی خود در دانشگاه های این کشور است که پذیرش دریافت می کنند. در این صورت می توان انتظار داشت که علاقمندان به دریافت ویزای تحصیلی فرانسه برای تحصیل در رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی افزایش پیدا کنند.

معرفی دانشگاه های برتر رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

حال باید یک سوال اساسی را پاسخ داد و آن که آیا تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه از کیفیت کافی برخوردار است یا خیر. در چنین شرایطی باید به این نکته اشاره کرد که نگاه اجمالی به رتبه دانشگاه های فرانسه در سطح جهان نمی تواند اطلاعاتی کافی را در اختیار افراد قرار دهد بلکه باید به صورت مجزا، رتبه دانشگاه های فرانسه در ارائه رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی را مورد بررسی قرار داد تا بتوان به اطلاعات کافی در این زمینه رسید.

معرفی دانشگاه های برتر رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

برخی از مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه عبارتند از:

نام دانشگاهرتبه مدیریت سیستم اطلاعاتی در اروپارتبه مدیریت سیستم اطلاعاتی در جهان
مدرسه سوپریور نرمال86239
دانشگاه بیزینس ESSEC پاریس281668
مدرسه مدیریت HEC294694
دانشگاه پاریس دوفین297703
مدرسه ملی مهندسی پاریس321771
دانشگاه مونت پلیه327789
دانشگاه پرنوبل آلفس337821

هزینه تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

یکی از مزیت های نسبی که مهاجرت به فرانسه به همراه دارد، هزینه هایی است که دانشجویان در این کشور برای تحصیل خود پرداخت می کنند و از این طریق می توانند تحصیل با کیفیت را در شرایطی تجربه کنند که نیاز به پرداخت هزینه های سنگین ندارند. شاید بتوان بیان کرد که در این مسیر، شهر محل اقامت فرد می تواند در مجموع هزینه های مورد نیاز برای زندگی در این کشور تاثیرگذار باشد و به همین دلیل فرانسه را باید به دو دسته پاریس و سایر شهرها تقسیم بندی کرد.

جزئیات تحصیل در فرانسه

تصویر زیر، اطلاعات دقیق تری در رابطه با شرایط تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور ارائه می کند:

هزینه تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

دانشجویان در فرانسه این فرصت را خواهند داشت که به صورت نیمه وقت به کار مشغول شوند و از این طریق می توانند هزینه های زندگی دانشجویی خود در این کشور را تامین کنند. طبیعتا درآمد مشاغل دانشجویی در پاریس بیشتر از سایر شهرهای فرانسه است.

شرایط کار حوزه MIS در فرانسه

با دریافت مدرک تحصیلی در رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی، فرد این فرصت را خواهد داشت که در فرانسه به کار مشغول شود و در این صورت به اقامت خود نیز دست پیدا کند. محدودیت های کمی برای این روش مهاجرتی وجود دارد و افرادی که به زبان فرانسوی تحصیل کرده باشند، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش در این کشور پیدا می کنند. به طور متوسط می توان گفت که یک مدیر سیستم های اطلاعاتی در فرانسه درآمدی در حدود 49800€ (یورو) در سال را تجربه می کند که درامدی در سطح خوب در این کشور به حساب می آید. شما نیز در صورتی که در جستجوی یک مسیر مطمئن برای مهاجرت خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرسش های مهم درباره رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در فرانسه

برخی از جزئیات باید با دقت بیشتری مورد پرسش قرار گیرد. این جزئیات می تواند آینده تحصیلی فرد را نیز به شدت تحت تاثیر قرار دهد. در رابطه با این رشته ابهاماتی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • چرا تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور چندان مناسب نیست؟ فقط یک دانشگاه در این کشور وجود دارد که شرایط عالی تحصیل را فراهم می کند. اکثر دانشگاه های این کشور رتبه های علمی مناسبی در اختیار ندارند.
  • هزینه های تحصیل مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور بالا است؟ خوشبختانه فرانسه یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل در اکثر رشته های تحصیلی به حساب می آید. رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی نیز در این کشور با هزینه کم ارائه می شود.
  • آیا فرانسه برای کار در حوزه MIS شرایط مناسبی دارد؟ باید به این نکته اشاره کرد که از نظر کاری، آینده بهتری نسبت به تحصیل در این کشور پیش روی متقاضیان است.
  • آیا فراگیری زبان فرانسوی در این رشته الزامی است؟ خوشبختانه می توان به زبان انگلیسی در این رشته به ادامه تحصیل پرداخت. البته برای زندگی راحت در فرانسه، یادگیری این زبان بسیار مهم است.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *