ویزای تحصیلی

رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

باید در نظر داشت که رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند در سطح آسیا نیز نتوانسته جایگاه مناسبی برای خود به دست آورد. یکی از مسائلی که باید در رابطه با تحصیل رشته های مختلف در هند به آن توجه داشت، شرایطی است که تحصیل در این کشور می تواند ایجاد کند و البته مدرک دریافتی! دانشگاه های هند در بسیاری از رشته های تحصیلی نتوانسته اند رتبه هایی به دست آورند که مورد تایید وزارت علوم ایران باشند و این مسئله سبب شده است تا بسیاری از فارغ التحصیلان این کشور نتوانند به ایران بازگردند. در حال حاضر هند اما دانشگاه هایی در اختیار دارد که در سطح اروپا و به ویژه آمریکا و کانادا به شدت مورد توجه قرار می گیرند و این دانشگاه ها می توانند میانبری برای مهاجرت باشند.

رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی به عنوان یکی از رشته های نسبتا نوظهور در جهان مدیریت در بسیاری از کشورهای جهان جایگاهی به دست آورده است که بسیاری آن را مورد توجه قرار می دهند. رسیدن به کار در این حوزه نیز بسیار محتمل است چراکه بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان، در این زمینه با کمبود نیروی کار روبرو هستند و این مسئله می تواند روند تحصیل در این رشته را با ارزش تر جلوه دهد. در همین راستا، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند پرداخته اند و به ابهامات موجود در این مسیر پاسخ می دهند.

 • شرایط تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند چیست؟
 • آیا دانشگاه های هندی جایگاه مناسبی در سطح جهان دارند؟
 • برای تحصیل در رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور باید هزینه زیادی پرداخت کرد؟
 • فرایند رسیدن به کار در حوزه MIS در هند چگونه است؟

فرایند تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

برای اینکه فردی بتواند در هند به ادامه تحصیل در رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی بپردازد، مسیر دشواری را پیش روی خود نخواهد داشت. یکی از مهم ترین دغدغه هایی که اکثر دانشجویان خارجی با آن روبرو هستند آن است که بتوانند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل مشغول شوند و هند این فرصت را در تمامی مقاطع تحصیلی در این رشته در اختیار علاقمندان قرار می دهد. تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند در مقطع کارشناسی در یک دوره 4 ساله ارائه می شود و دانشجویان باید به این که یک سال بیشتر باید در این رشته (به نسبت اکثر کشورهای اروپایی) تحصیل کنند توجه داشته باشند.


برای اینکه فردی بتواند در رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی به ادامه تحصیل مشغول شود، به CV، رزومه تحصیلی و ریز نمرات خوب نیاز دارد چراکه در این کشور آزمون های ورودی اخذ نمی شود و دانشجویان نیازی به شرکت در این آزمون ها نخواهند داشت. در شرایط کنونی فرایند تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند به شرح زیر است:

پروسه تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

معرفی دانشگاه های برتر رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

هندوستان یکی از کشورهایی است که تعداد بیشماری دانشگاه را در خود جای داده است و اکثر رشته های تحصیلی در این کشور به راحتی در دسترس است. در نتیجه می توان گفت که عدم دریافت پذیرش در هند تقریبا غیر ممکن است ولی مهم ترین نکته آن است که فرد بتواند از دانشگاهی ارزشمند پذیرش دریافت کند.

بررسی شرایط تحصیل در هند

بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند عبارتند از:

نام دانشگاهرتبه مدیریت سیستم اطلاعاتی در آسیارتبه مدیریت سیستم اطلاعاتی در جهان
موسسه تکنولوژی هندی دهلی90547
موسسه تکنولوژی هندی رورکی140773
موسسه تکنولوژی هند مادراس145791
دانشگاه بین المللی سیمبیوسیس148799
دانشگاه مسلمانان آلیگراه164864

هزینه تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

یکی از مزیت هایی که مهاجرت به هند به همراه خود دارد آن است که فرد می تواند با هزینه های نسبتا کم در این کشور به مدرک تحصیلی خود دست پیدا کند. مسیر مهاجرت تحصیلی به بسیاری از کشورهای جهان به هزینه های نسبتا زیادی نیاز دارد ولی باید در نظر داشت که در حال حاضر هند یکی از کشورهای نسبتا ارزان قیمت جهان است.

هزینه تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

به طور کلی برای تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند به بودجه ای مطابق با شرح زیر نیاز است:

 • شهریه دانشگاهی در حدود 3800$ (دلار) در سال
 • هزینه زندگی در حدود 390$ تا 450$ (دلار) در ماه
 • امکان کار در حین تحصیل در این کشور وجود ندارد!

شرایط کار در حوزه MIS در هند

باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر هند را نمی توان به عنوان یک کشور مناسب برای کار پس از تحصیل معرفی کرد. کارفرمایان هندی ترجیح می دهند تا نیروی کار بومی را استخدام کنند تا از این طریق بتوانند مزیت های مالی زیادی به دست آورند و در رابطه با مالیات نیز شرایط بهتری کسب کنند. با این حال، یک نیروی فعال در این زمینه به طور متوسط 32100IND (روپیه) در ماه به دست آورد که درآمدی بالاتر از متوسط در این کشور است. با همه این تفاسیر هند را می توان به عنوان پلی برای مهاجرت در نظر گرفت و اگر شما به دنبال آن هستید که مسیر مستقیمی برای مهاجرت داشته باشید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

سوالاتی درباره رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در هند

برخی از پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا هند گزینه مناسبی برای تحصیل در این رشته است؟ خیر دانشگاه های این کشور از نظر علمی، شرایط عالی ندارند.
 • هزینه های تحصیل در این رشته برای دانشجویان در هند چقدر است؟ نزدیک به 8000$ (دلار) در سال باید برای زندگی و تحصیل در نظر گرفت.
 • آیا می توان در مقطع کارشناسی ارشد این رشته نیز شرکت کرد؟ بله اکثر دانشگاه های این کشور، این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می کنند.
 • زبان تحصیل رشته مدیریت سیستم اطلاعاتی در این کشور چیست؟ انگلیسی
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *