ویزای تحصیلی

رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه از نظر علمی شرایط متوسطی در سطح جهان دارد اما یک برگ برنده بزرگ اقامتی در این کشور است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، شرایط کشورهای مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهند و فرانسه نیز بدون تردید یکی از گزینه هایی است که مورد توجه آن ها قرار می گیرد. افرادی که قصد دارند در فرانسه به تحصیل مشغول شوند، بهتر است زبان فرانسوی را نیز آموخته باشند تا شانس بیشتری برای دریافت پذیرش پیدا کنند. در حال حاضر فرانسه یکی از کشورهایی است که می توان برای رسیدن به بهترین آینده کاری و زندگی مناسب از آن بهره برد.

رشته مدیریت منابع انسانی یکی از رشته هایی است که در گروه مدیریت ارائه می شود و دانشجویان زیادی تمایل دارند تا آن را برای تحصیل خود انتخاب کنند. یکی از مهم ترین دلایل افزایش سطح توجه به این رشته، امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا و افزایش شانس ورود به بازارهای کار جهانی در بهترین شرکت ها است. محدودیت های کمی برای تحصیل در این رشته وجود دارد و همین مسئله نیز شرایط پذیرش در این رشته را دلپذیرتر جلوه می دهد. در حال حاضر و به دلیل توجه بسیار زیادی که به این رشته وجود دارد، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاش هستند تا شرایط تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی را تشریح کنند.

 • چرا انتخاب فرانسه به عنوان مقصد تحصیلی می تواند در این رشته مهم باشد؟
 • مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده رشته مدیریت منابع انسانی در این کشور کدامند؟
 • چه هزینه هایی برای تحصیل در این پروسه باید پرداخت شود؟
 • آیا می توان بازار کار مناسبی در این رشته به دست آورد؟

شرایط تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که از سده های گذشته مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده اند. در بسیاری از رشته های علوم انسانی از جمله مدیریت منابع انسانی، دانشگاه های این کشور توانسته اند شرایط مناسبی را ایجاد کنند و به همین دلیل است که جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان تمایل دارد تا این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند.


مهم ترین محدودیتی که در رابطه با تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در این کشور وجود دارد آن که دانشجویان برای رسیدن به خواسته های خود، باید مدرک زبان داشته باشند و این محدودیت در همه کشورهای جهان حکمفرما است. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که فرانسه فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در رشته مدیریت منابع انسانی را به دانشجویان می دهد اما بهتر است که فرد زبان فرانسوی را آموخته باشد تا در محیط زندگی خود نیز شرایط بهتری را تجربه کند. این مسئله یکی از مهم ترین نکاتی است که می تواند روند مهاجرت به فرانسه را تسهیل کند.

معرفی دانشگاه های برتر رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

آنچه که در رابطه با تحصیل در رشته های مختلف در کشورهای برتر جهان حائز اهمیت است، انتخاب دانشگاهی است که شرایط آن با رزومه تحصیلی فرد همخوانی کافی داشته باشد. باید به این نکته توجه داشت که فرانسه دانشگاه های زیادی در سطح متوسط در رشته مدیریت منابع انسانی در اختیار دارد و این مسئله می تواند شرایط پذیرش را بهبود بخشد. در رشته مدیریت منابع انسانی دانشگاه های فرانسوی جایگاه متفاوتی دارند که می توان آن ها را به شرح زیر دانست.

بهترین دانشگاه های رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

هزینه تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

یکی از مسائلی که در پروسه تحصیل در خارج از کشور از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، مجموعه هزینه هایی است که فرد باید در کشورهای خارجی پرداخت کند. این هزینه ها را می توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد که شامل هزینه های زندگی در فرانسه و هزینه های مربوط به دانشگاه می شود. افرادی که در پاریس زندگی می کنند، باید هزینه های بیشتری را در نظر داشته باشند ولی سایرین با هزینه های مقرون به صرفه تری روبرو هستند.

هزینه تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

 • شهریه تحصیل در دانشگاه های مختلف در حدود 3200€ (یورو) در سال
 • هزینه زندگی در پاریس در حدود 1500€ (یورو) در ماه
 • هزینه زندگی در سایر شهرها در حدود 850€ (یورو)

شرایط کار در حوزه HR در فرانسه

یکی از امتیازهایی که می توان از شرایط تحصیل در فرانسه به دست آورد، فرصت مناسبی است که می توان پس از آن در این کشور به کار مشغول شد. بسیاری از افراد پس از این که در فرانسه تحصیلات خود را به پایان بردند، به استان های شرقی کانادا مهاجرت می کنند تا بتوانند زندگی بهتری را برای خود ایجاد کنند. یک مدیر منابع انسانی در فرانسه می تواند در حدود 3910€ (یورو) در ماه درآمد کسب کند که در سطح این کشور درآمدی خوب به حساب می آید.

آشنایی با تحصیل در فرانسه برای دانشجویان خارجی

در صورتی که شما نیز به دنبال رسیدن به بهترین شرایط برای خود هستید، ، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

سوالاتی درباره رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه

برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • مهم ترین چالش هایی که درباره رشته مدیریت منابع انسانی مطرح می شوند چیست؟ باید به این نکته توجه داشت که این رشته در مقطع کارشناسی در فرانسه ارائه نمی شود.
 • فرایند تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در این کشور چقدر به طول می انجامد؟ این دوره آموزشی 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.
 • زبان تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در فرانسه چیست؟ افرادی که می خواهند در این رشته تحصیل کنند، باید در نظر داشته باشند که امکان تحصیل در این رشته هم به زبان انگلیسی و هم فرانسوی وجود دارد. برخی از دوره های ارائه شده در این رشته نیز دو زبانه هستند.
 • آیا تحصیل در این رشته هزینه های زیادی به همراه خواهد داشت؟ باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، فرانسه یکی از کشورهای ارزان اروپایی برای تحصیل به حساب می آید و به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر، مخارج کمتری خواهد داشت.
 • بهترین دانشگاه های فرانسوی در این رشته کدامند؟ نرمال سوپریور اسکول فرانسه، بهترین دانشگاهی است که در این رشته در دسترس است.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *