ویزای تحصیلی

رشته مدیریت منابع انسانی در هند

رشته مدیریت منابع انسانی در هند

شرایط رشته مدیریت منابع انسانی در هند به گونه ای نیست که بتوان انتظار داشت که افراد زیادی بتوانند آن را برای تحصیل انتخاب کنند. هند یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است و به همین دلیل می توان انتظار داشت که فرد برای ورود به این کشور چندان مشکلی از نظر روانی نخواهد داشت. بهترین شرایطی که برای تحصیل در هند ایجاد شده است، می توان به این نکته دانشجویان هزینه های اندکی برای تحصیل پیش رو خواهند داشت و به همین دلیل می توان با کمترین محدودیت ها و فشارهای خارجی، دوره تحصیلی خود را به پایان برسانند.

رشته منابع انسانی یکی از رشته هایی است که می توان در سراسر جهان برای رسیدن به خواسته های خود از آن بهره برد. شرایط کنونی جهان به گونه ای است که بسیاری از افراد پس از دریافت مدرک تحصیلی خود، می توانند وارد بازار کار شده و در نهایت از مدرک تحصیلی خود بیشترین بهره را ببرند. فرایند مناسبی که تحصیل در هند به همراه دارد ممکن است بسیاری از افراد را به سمت این کشور سوق دهد و انتخاب این کشور را منطقی جلو کند و به همین دلیل است که مشاورین ما در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در هند پرداخته اند.

  • چه فرایندی برای تحصیل در رشته منابع انسانی در هند طی شود؟
  • آیا دانشگاه های هند در رشته مدیریت منابع انسانی جایگاه مناسبی دارند؟
  • هزینه های تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در این کشور چقدر است؟
  • فرایند مناسبی برای کار در حوزه منابع انسانی در هند وجود دارد؟

شرایط تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در هند

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که هند یکی از کشورهای آسیایی است که بنا به دلایل مختلف مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. شهروندان ایرانی توجه مناسبی به رشته های مختلف در این کشور دارند و افرادی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، در بازه زمانی کوتاه مدت می توانند به خواسته های خود دست پیدا کنند. رشته مدیریت منابع انسانی یکی از رشته هایی است که می تواند در هند با کیفیت نه چندان بالا انتخاب کرد و به همین دلیل است که فرد باید با آگاهی کامل در این مسیر گام بردارد. محدودیت هایی که برای تحصیل در هند در نظر گرفته شده است بسیار کم است و به همین دلیل می توان آن را برای بسیاری از افراد توصیه کرد.


رشته های مدیریتی در این کشور همگی به زبان انگلیسی ارائه می شوند و افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند بدون محدودیت می توانند پذیرش خود را دریافت کنند. باید در نظر داشت که محدودیت های زیادی در این رابطه هم وجود ندارد و افراد می توانند با آیلتس 5.5 نیز در دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند.

دانشگاه های رشته مدیریت منابع انسانی در هند

افرادی که قصد تحصیل در هند را دارند، باید به شدت نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند چراکه دانشگاه های بیشماری در این کشور وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها به مدرک تحصیلی دست پیدا کرد اما همه آن ها در این کشور مورد تایید نیستند و نمی توان آن ها را در سطح جهانی مناسب دانست. باید در نظر گرفت که اکثر دانشگاه های این کشور در رتبه بندی جهانی جایگاه های مناسبی را در اختیار ندارند و بررسی رتبه بندی دانشگاه های هند یکی از اولویت های انتخاب دانشگاه در این کشور است.

شرایط کلی تحصیل در هند

بهترین دانشگاه های رشته مدیریت منابع انسانی در هند عبارتند از:

605- دانشگاه دهلی

725- موسسه هندی تکنولوژی رورکی

880- دانشگاه آمیتی

دانشگاه های رشته مدیریت منابع انسانی در هند

هزینه تحصیل رشته مدیریت منابع انسانی در هند

همانطور که گفته شد، هزینه تحصیل در هند برای افرادی که قصد انتخاب این کشور را دارند بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان زیادی می توانند این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر کار کردن در هند برای دانشجویان ممکن نیست و این مسئله می تواند هزینه های زندگی در این کشور را به صورت قابل توجهی افزایش دهد. مهم ترین هزینه های تحصیل رشته منابع انسانی در این کشور عبارتند از:

تفکیک هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان رشته مدیریت منابع انسانی در هند

شرایط کار در حوزه HR در هند

در حال حاضر می توان به این نکته اشاره کرد که هند یکی از کشورهایی است که برای تحصیل می توان آن را انتخاب کرد اما کمتر کسی تمایل دارد تا به کار در هند مشغول شود. حالا آن که متوسط درآمد یک مدیر منابع انسانی در این کشور در حدود 47500IND (روپیه) در ماه است و به همین دلیل است که می توان آن را در این کشور مناسب دانست اما باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر شرایط زندگی در این کشور است که نمی تواند بسیاری را جذب کند تا در این زمینه فعالیت داشته باشند. در صورتی که در جستجوی بهترین مسیرهای مهاجرت به خارج از کشور هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرسش هایی درباره رشته مدیریت منابع انسانی در هند

برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه ممکن است مطرح شوند عبارتند از:

  • آیا هند مقصد مناسبی است برای دریافت مدرک در رشته مدیریت منابع انسانی؟ باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، هند یکی از کشورهایی است که دانشجویان بین المللی زیادی را جذب می کند اما به طور کلی کیفیت عالی ندارد.
  • آیا هند مقصدی پر هزینه برای تحصیل در این رشته است؟ باید به این نکته توجه داشت که هزینه های تحصیل در هند ممکن است زیاد به نظر نرسد اما مقرون به صرفه نیز نیستند.
  • آیا دانشگاه های هندی در رشته مدیریت منابع انسانی، اعتبار کافی دارند؟ باید به این نکته اشاره کرد که با وجود در اختیار نداشتن رتبه های بالا، این دانشگاه ها از نظر علمی تایید شده هستند.
  • آیا می توان این رشته را به زبان انگلیسی پشت سر گذاشت؟ اکثر دانشگاه های این کشور، رشته های مختلف را فقط به زبان انگلیسی ارائه می کنند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *