مهاجرت تحصیلی کره جنوبی

رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی

رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی

رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی را میتوان به عنوان یکی از مهم ترین رشته های گروه مهندسی معرفی کرد که هر ساله نظر بسیاری را جلب می کند. برخی از دانشگاه های این کشور در جمع برترین های جهان در این رشته قرار دارند و به همین دلیل است که نمی توان به سادگی به هر فردی توصیه کرد که دوره تحصیلی خود را در این کشور پشت سر بگذارد چرا که رزومه قدرتمند یکی از مهم ترین عوامل در ورود به دانشگاه های این کشور است.

رشته مهندسی کامپیوتر امروزه به عنوان یکی از گره گشاترین رشته های تحصیلی شناخته می شود و در تمامی زمینه ها حضوری فعال داشته است تا جایی که امروز علم پزشکی نیز بسیاری از پیشرفت های خود را به رشد مهندسی کامپیوتر مدیون است. مهندسان کامپیوتر در دو حوزه نرم افزار و سخت افزار فعالیت می کنند و هر یک از آن ها می توانند برای کشور مبدا اهمیت بسیار زیادی داشته باشند و از همین رو است که کشورهای پیشرفته جهان در تلاش هستند تا در این زمینه دانشجویانی را پرورش دهند که آینده روشن تری را برای این کشور ترسیم کنند. به دلیل اهمیت بسیار بالایی که رشته مهندسی کامپیوتر در دنیای امروز دارد، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط تحصیل این رشته در کره جنوبی خواهند پرداخت.

 • شرایط تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی چیست؟
 • برترین دانشگاه های کره جنوبی برای تحصیل در این رشته کدامند؟
 • هزینه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در این کشور چقدر است؟
 • شرایط دانشجویان بین المللی برای دریافت اقامت کره جنوبی پس از تحصیل چیست؟
 • درآمد یک مهندس کامپیوتر در کشور کره جنوبی چقدر است؟

شرایط تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی

کره جنوبی یکی از کشورهای فوق پیشرفته در آسیا است و در تلاش است تا در زمینه های مختلف در جمع کشورهای برتر جهان نیز قرار بگیرد. در این راستا، کره جنوبی شرایط بسیار مناسبی را برای تحصیل در این کشور در رشته های مختلف قرار داده است و رشته مهندسی کامپیوتر نیز شرایط بسیار مساعدی دارد. امروزه بسیاری از دانشجویان خارجی این فرصت را در اختیار دارند که با دریافت مدرک آیلتس با نمره 6 در این کشور دوره تحصیلی خود در رشته مهندسی کامپیوتر را آغاز کنند. رشته مهندسی کامپیوتر در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کره جنوبی ارائه می شود و دانشجویان خارجی امکان تحصیل در تمامی این مقاطع را خواهند داشت.

دانشگاه های کره جنوبی در رشته مهندسی کامپیوتر جایگاه بسیار مناسبی را در اختیار گرفته اند و تعداد قابل توجهی از آن ها در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. موسسه تکنولوژی و علوم پیشرفته کره در شهر دائجون بهترین دانشگاه این کشور به حساب می آید که رتبه 16 جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه ملی سئول نیز با قرار گرفتن در رتبه 27 جهان، دومین دانشگاه برتر این کشور برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر به شمار می رود.

دانشگاه علوم و تکنولوژی پوهانگ نیز رتبه 58 جهان را در اختیار گرفته است. در کنار این دانشگاه ها، دانشگاه سئول قرار دارد که رتبه 63 را در اختیار دارد و دانشگاه سانگ کیونک وان نیز رتبه 66 جهان را به خود اختصاص داده است. در رتبه 79 جهان نیز نام دانشگاه هانیانگ دیده می شود و دانشگاه یون سی نیز با قرار گرفتن در رتبه 88 جهان یکی دیگر از دانشگاه های برتر این کشور است. سایر دانشگاه های این کشور فاصله نسبتا زیادی با دانشگاه های یاد شده دارند.

شرایط تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی

هزینه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی

شرایط تحصیل در کره جنوبی بسیار مناسب است اما نمی توان در رابطه با شهریه دانشجویان بین المللی در این کشور نظر مشابهی داشت. شرایط در کره جنوبی به گونه ای است که اکثر دانشجویان بومی در این کشور واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی می شوند اما دانشجویان خارجی شانس چندان زیادی برای دریافت بورسیه نخواهند داشت.

شهریه دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی در هر ترم تحصیلی در حدود 4200$ تا 5500$ (دلار) است و در نتیجه می توان گفت که به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی نیز شهریه دانشگاه در این کشور گران تر به حساب می آید. علاوه بر هزینه های مرتبط با تحصیل، هزینه زندگی در کره جنوبی نیز باید در برنامه ریزی های مالی افراد مورد توجه قرار گیرد. به طور متوسط می توان گفت که برای هزینه زندگی دانشجویی در این کشور، یک دانشجو ماهانه به 850$ تا 1100$ (دلار) نیاز خواهد داشت که می تواند آن را با استفاده از فرصت کار ضمن تحصیل در این کشور به صورت نیمه وقت جبران کند.

درآمد یک مهندس کامپیوتر در کره جنوبی

دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را در کره جنوبی به دست آورده اند، بدون توجه به ملیت خود این فرصت را خواهند داشت تا در این کشور به جستجوی کار پرداخته و در صورتی که شغل مورد نظر خود را بیابند، در این کشور اقامت پیدا کنند. شرایط کار در کره جنوبی به گونه ای است که کمتر کسی می تواند در این کشور شغل مورد نظر خود را بیابد مگر این که فرصت کاریابی در این کشور را داشته باشد.

مهندسین کامپیوتر در کره جنوبی نیز شانس بسیار بالایی برای کاریابی خواهند داشت چرا که دولت این کشور برنامه ویژه ای در این زمینه داشته است و شرکت های خصوصی بسیاری نیز در این کشور فعال هستند و در نتیجه نیاز بسیاری به این حرفه وجود دارد. درآمد مهندسان کامپیوتر در این کشور نیز در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و این افراد درآمدی بالاتر از متوسط درآمد در این کشور دارد.

درآمد ماهانه یک مهندس کامپیوتر در کشور کره جنوبی

شرایط زندگی در کره جنوبی و تفاوت های فرهنگی موجود در این کشور سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان با وجود شرایط استاندارد زندگی، این کشور را به مقاصد دیگری ترک کنند تا شرایط بهتری را برای زندگی خود ایجاد کنند. با این وجود نمی توان گفت که کره جنوبی کشوری نامناسب برای زندگی و تحصیل است. در صورتی که به دنبال راهی برای مهاجرت به برترین کشورهای جهان هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

4/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “رشته مهندسی کامپیوتر در کره جنوبی

 1. عسل گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخوام کامپیوتر بخونم و اگه بشه به کشور کره مهاجرت کنم
  الان من توی دبیرستان رشته ریاضی رو بخونم و بعد دانشگاه رشته کامپیوتر رو انتخاب کنم بهتره یا از همون اول برم هنرستان رشته کامپیوتر؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بهتر هست که در رشته ریاضی تحصیل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.