ویزای تحصیلی

رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور یکی از رشته های مهمی است که کشورهای پیشرفته جهان به صورت ویژه به آن توجه می کنند. باید به این نکته اشاره داشت که بسیاری از رشته های تحصیلی، در حال حاضر جایگاه خود را از دست می دهند اما این مهندسی کشاورزی است که به دلیل چالش های آب و جمعیت اهمیت بیشتری پیدا می کند. کشورهای پیشرفته جهان به خوبی می دانند که مصرف آب به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و جمعیت نیز رو به افزایش است. باید به نوعی بتوان با کاهش هزینه ها، خوراک مورد نیاز آن ها را نیز تامین کرد و امنیت غذایی به ارمغان آورد.

  • شرایط تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی چیست؟
  • روند مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی چگونه است؟
  • آیا می توان پس از تحصیل در این رشته بازار کار مناسبی در اختیار داشت؟
  • محدودیت های انتخاب این رشته چیست؟
  • آیا دانشگاه های خوبی در جهان در این رشته وجود دارد؟

رشته مهندسی کشاورزی در سال های اخیر در ایران نیز جایگاه مناسبی پیدا کرده است. افراد زیادی در این رشته تحصیل می کنند و آینده کاری آن ها ممکن است در ایران مناسب نباشد. با این حال کشورهای پیشرفته جهان این افراد را تامین کننده آینده خود می دانند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه توضیحاتی در رابطه با شرایط این رشته ارائه خواهند کرد.

معرفی بهترین دانشگاه های رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

باید در نظر داشت که در شرایط کنونی، کشورهای زیادی این رشته تحصیلی را ارائه می کنند. این رشته در دانشگاه های مطرح جهان نیز با کیفیت کم نظیر ارائه می شود. می توان با انتخاب آن آینده کاری خود را نیز به نوع دیگری رقم زد. این دانشگاه ها هر چه جایگاه بهتری داشته باشند، به رزومه قوی تری نیز نیاز خواهند داشت. در حقیقت صرف داشتن یک رزومه تحصیلی با نمرات خوب برای رسیدن به پذیرش نهایی کافی نیست.


برخی از بهترین دانشگاه های ارائه کننده رشته مهندسی کشاورزی عبارتند از:

نام کشورتعداد دانشگاه های برتر بین 50 دانشگاهبهترین گزینه
چین5دانشگاه تسینگهوا در رتبه 7
آمریکا29دانشگاه استنفورد در رتبه 1
ژاپن5دانشگاه توکیو در رتبه 5
کانادا2دانشگاه تورنتو در رتبه 11
سوئیس2موسسه تکنولوژی لوزان رتبه 28
انگلستان4دانشگاه کمبریج در رتبه 10
هلند1دانشگاه تکنولوژی دلفت رتبه 37
سنگاپور2دانشگاه ملی سنگاپور در رتبه 19

باید در نظر داشت که ورود به این دانشگاه ها به عیچ عنوان ساده نخواهد بود و فرد باید برای این که در این دانشگاه ها به ادامه تحصیل مشغول شود، یک رزومه بسیار قوی در اختیار داشته باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای پذیرش رشته مهندسی کشاورزی

برای این که فرد بتواند در یکی از کشورهای خارجی رشته مهندسی کشاورزی را انتخاب کند، باید مدارک مختلفی را در اختیار داشته باشد. برخی از مهم ترین مدارکی که بدون تردید همه دانشجویان به آن ها نیاز خواهند داشت عبارتند از:

مدارک اخذ پذیرش رشته کشاورزی در خارج از کشور

علاوه بر این فرد باید برای این که بتواند در دانشگاه های برتر جهان تحصیل کند، مدارک دیگری را نیز آماده داشته باشد. می توان به این نکته اشاره کرد که سوابق کاری خاص، مقالات علمی منتشر شده در نشریات خاص و حتی ثبت اختراعات می تواند به فرد کمک کند که از دانشگاه بهتری پذیرش نهایی خود را جهت تحصیل و کار در خارج از کشور دریافت کند.

بررسی هزینه تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

افرادی که می خواهند آینده تحصیلی خود را در کشورهای دیگر جهان شکل دهند، باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در خارج از کشور ارزان نیست. رشته مهندسی کشاورزی اما یکی از رشته هایی است که هزینه های سنگینی به همراه ندارد. رشته مهندسی کشاورزی در آلمان یکی از گزینه های ارزشمند اما ارزان قیمت برای بسیاری از ایرانی ها است. می توان با هزینه ای کم در این کشور به ادامه تحصیل مشغول شد. کشورهای ارزان دیگر مانند ایتالیا، اتریش، چین و مانند آن نیز هزینه های کمی به همراه خواهند داشت.

در کشورهای انگلیسی زبان جهان، هزینه ها به صورت قابل توجهی بالاتر است. می توان گفت که شهروندان خارجی در این کشورها باید شهریه ای بالاتر از 20000$ (دلار) در سال را در نظر داشته باشند تا بتوانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. این مسئله سبب شده است تا بسیاری از افراد نتوانند این دست کشورها را برای آینده خود انتخاب کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در آلمان، می تواند با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پرسش های کلیدی درباره رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور

از جمله مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

  • شرایط تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در چه کشورهایی بهتر است؟ کشورهای مطرح و پیشرفته اروپایی، کشورهای آمریکای شمالی و استرالیا شرایط خوبی در این رشته دارند. ژاپن و چین نیز دو کشور بسیار قدتمند آسیایی در رشته مهندسی کشاورزی به حساب می آیند.
  • هزینه تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در خارج از کشور چقدر است؟ بسته به کشور و رزومه متقاضی، این رشته می تواند به صورت رایگان در دسترس باشد. در کشورهای گرانقیمت نیز این رشته هزینه های بیشتر از 30000$ (دلار) را نیز شامل می شود.
  • مهم ترین چالش پیش از انتخاب مهندسی کشاورزی در خارج از کشور چیست؟ فرد باید به آینده کاری خود در این رشته بیش از کیفیت آموزشی که از آن بهره می گیرد توجه داشته باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *