مهاجرت تحصیلی آذربایجان

رشته موسیقی در آذربایجان

رشته موسیقی در آذربایجان

تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان به گونه ای است که نمی توان آن را به بسیاری از افراد توصیه کرد اما دلایل روشنی برای انتخاب آن وجود دارد. افراد زیادی به ویژه از ایران تمایل دارند تا آذربایجان را به عنوان مقصد تحصیلی خود در آینده انتخاب کنند و دلایل عمده ای نیز در این مسیر برای آن ها وجود دارد. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که نزدیک بودن به ایران از نظر جغرافیایی، سهولت دریافت ویزا، امکان رفت و آمد آسان و تشابه های فرهنگی یکی از عمده ترین دلایلی است که سبب شده است که آذربایجان به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد برای تحصیل ایرانیان در خارج از کشور در نظر گرفته شود.

باید به این نکته اشاره کرد که دانشگاه های محدودی در جمهوری آذربایجان وجود دارد که امکان تحصیل در رشته موسیقی را به دانشجویان خارجی می دهند و اکثر دانشگاه های این کشور نیز تحصیل در این رشته را به شناخت موسیقی بومی این کشور محدود کرده اند. در چنین شرایطی می توان به این نکته اشاره کرد که تحصیل در این رشته تنها برای گروهی خاص از دانشجویان مناسب است و نمی توان انتظار داشت که آینده ای درخشان در اختیار فارغ التحصیلان این رشته وجود داشته باشند. در شرایط کنونی باید به این نکته اشاره داشت که در این مقاله، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی روند تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان پرداخته اند تا بتوان بهترین نتیجه را در اختیار علاقمندان قرار داد.

  • شرایط تحصیل رشته موسیقی در این کشور چیست؟
  • چرا نمی توان به همه توصیه کرد تا این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند؟
  • هزینه تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان چقدر است؟
  • آیا می توان پس از تحصیل در رشته موسیقی، در آذربایجان مشغول کار شد؟

شرایط تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان

در حال حاضر دانشگاه های محدودی در آذربایجان وجود دارد که به دانشجویان اجازه می دهد تا در رشته موسیقی به ادامه تحصیل مشغول شوند. آکادمی موسیقی باکو را می توان به عنوان بهترین مرکز آموزشی در این کشور در نظر گرفت که تا مقطع کارشناسی ارشد، امکان تحصیل در رشته موسیقی را برای دانشجویان خارجی به وجود آورده است. فرایند تحصیل در این دانشگاه نیز به مانند اکثر دانشگاه های جهان است و دانشجویان برای دریافت پذیرش در آن، نیاز به در اختیار داشتن مدرک زبان خواهند داشت. شرایط تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه آکادمی موسیقی باکو به شرح زیر است:

  • مقطع کارشناسی: 3 سال تحصیل و بدون آزمون ورودی
  • مقطع کارشناسی ارشد: 2 سال و تحصیل با آزمون ورودی

دانشگاه خزر نیز دیگر دانشگاه آذربایجان است که به دانشجویان امکان ادامه تحصیل در رشته موسیقی را می دهد. در چنین شرایطی باید به این نکته اشاره کرد که تحصیل در آذربایجان با توجه به محدودیت هایی که در رشته موسیقی وجود دارد به راحتی امکان پذیر نیست و دانشجویان برای این که بتوانند تحصیلات خود در این کشور را با موفقیت به پایان برسانند، در همان ابتدای امر با چالش هایی برای پذیرش تحصیلی روبرو خواهند شد.

مهم ترین امتیازهای انتخاب آذربایجان به عنوان مقصد تحصیلی عبارتند از:

دلایل تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان

ویزای تحصیلی آذربایجان

هزینه تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان

برای اینکه فردی بتواند در آذربایجان هزینه های تحصیل خود را فراهم کند، به نسبت به هزینه های نسبت زیادی نیاز خواهد داشت. باید به این نکته اشاره کرد که جمهوری آذربایجان اجازه کار ضمن تحصیل را به دانشجویان خارجی نداده است و به همین دلیل می توان انتظار داشت که دانشجویان تمامی هزینه های خود را باید به طور کامل و شخصا تامین کنند. در چنین شرایطی باید به این نکته اشاره کرد آذربایجان یکی از کشورهای نسبتا گران قیمت منطقه است و دانشجویان برای تامین هزینه های خود در این کشور به بودجه نسبتا زیادی نیاز خواهند داشت.

هزینه تحصیل رشته موسیقی در آذربایجان

متوسط هزینه های تحصیل رشته موسیقی در جمهوری آذربایجان به شرح جدول زیر است:

نوع هزینه مبلغ به دلار
هزینه تحصیل سالیانه 4200$
هزینه زندگی ماهیانه 500$
درآمد احتمالی از طریق بورسیه و کار دانشجویی 0

شرایط تحصیل رشته عکاسی در آذربایجان

شرایط کار یک موسیقیدان در آذربایجان

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که جمهوری آذربایجان یکی از کشورهایی است که با وجود اینکه به دانشجویان اجازه نمی دهد در این کشور کار کند، امکان کار پس از تحصیل را فراهم کرده است. افرادی که در حوزه موسیقی تحصیل کرده اند، می توانند در زمینه های مختلفی فعالیت داشته باشند. اساتید دانشگاه در رشته موسیقی تا کار در کافه ها و رستوران ها همگی از جمله زمینه های کاری در دسترس برای موسیقیدانان در آذربایجان است.

به طور متوسط یک موسیقیدان در این کشور 2600AZN (منات آذربایجان) در ماه درآمد کسب می کند و به همین دلیل می تواند شرایط منابی برای زندگی خود ایجاد کند. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که جمهوری آذربایجان را نمی توان به عنوان یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل معرفی کرد. اگر به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی برای خود هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *