مهاجرت تحصیلی آرژانتین

رشته های تحصیلی در آرژانتین

رشته های تحصیلی در آرژانتین

برای مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین و ادامه تحصیل در این کشور لازم است اطلاعات صحیحی در رابطه با رشته های تحصیلی در آرژانتین داشته باشید. سیستم آموزشی آرژانتین دارای 47 دانشگاه بین المللی است که حدودا 80 درصد از دانشجویان بومی و خارجی آرژانتین در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند و مابقی دانشجویان در 49 دانشگاه خصوصی و دولتی این کشور تحصیل می کنند. کشور آرژانتین هیچ گونه محدودیت خاصی برای استخدام دانشجویان خارجی در نظر نگرفته است و دانشجویان می توانند به راحتی پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را جهت ادامه تحصیل کسب کنند. این نوشتار به کوشش تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در راستای آگاهی بخشی به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آرژانتین این مقاله را در رابطه با شرایط تحصیل و رشته های تحصیلی در آرژانتین به نگارش در آورده اند.

معرفی دانشگاه و رشته های تحصیلی در آرژانتین

آرژانتین یکی از کشورهای مشهور برای تحصیل در آمریکای جنوبی است به طوری که نام برخی از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی دانشگاه های QS دیده می شود. بهترین دانشگاه های این کشور در شهرهایی مثل: بوینس آیرس، روساریو، کوردوبا، اوشوآیا و مندوزا جای گرفته اند. هر ساله تقریبا 90 هزار دانشجو از سراسر دنیا تلاش می کنند پذیرش یکی از دانشگاه های آرژانتین را برای ادامه تحصیل کسب کنند، در جدول زیر سعی داریم به معرفی برترین دانشگاه های آرژانتین در سال 2020 اشاره کنیم.

رتبه جهانی در سال 2020 معرفی دانشگاه
74 University of Buenos Aires
344 Pontifical Catholic University Argentina
383 Universidad de Palermo
400 Austral University
438 University of Belgrano
591-600 National University de La Plata
601-650 Buenos Aires Institute of Technology
601-650 University Torcuato di Tella
601-650 University of San Andres
801-1000 National University de Córdoba
801-1000 National University de Mar del Plata
801-1000 National University de Rosario
801-1000 National Technological University

نگاهی بر بهترین رشته های تحصیلی در آرژانتین

سیستم آموزشی آرژانتین در لیست برترین سیستم های آموزشی در جهان شناخته می شود، در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی وجود دارد اما رشته های تحصیلی مثل: گرایش های مختلف پزشکی، رشته های فنی و مهندسی، معماری، حسابداری، علوم قضایی، جنگلداری و کشاورزی، فناوری اطلاعات و گرایش های مختلف رشته مهندسی کامپیوتر، داروسازی، علوم انسانی و هنر جزء رشته های تحصیلی پر مخاطب و پر متقاضی در دنیا محسوب می شوند که طرفداران زیادی نیز دارند. لازم به ذکر است تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی و زبان انگلیسی امکان پذیر است.

نگاهی بر بهترین رشته های تحصیلی در آرژانتین

اعزام دانشجو به کشور آرژانتین

برای مهاجرت به کشور آرژانتین شیوه های مختلفی وجود دارد اما مهاجرت تحصیلی به این کشور از رایج ترین روش های مهاجرتی محسوب می شود که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به گواهی اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور و ویزای دانشجویی آرژانتین نیاز دارید. روند اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات آموزش عالی آرژانتین به این صورت است که دانشجو باید در اولین قدم دانشگاه های آرژانتین را با دقت بررسی کند و پس از آن طی ورود به وب سایت دانشگاه مورد نظر رشته تحصیلی را با توجه به سوابق تحصیلی و علاقه انتخاب کند. با انتخاب رشته تحصیلی و تکمیل فرم در نظر گرفته شده باید مدارک مورد نیاز که شامل: مدارک تحصیلی به علاوه ریز نمرات، اسکن گذرنامه، گواهی تمکن مالی و مدرک زبان می شود در وب سایت آپلود شود تا درخواست مورد بررسی قرار گیرد.

دانشجویانی که شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود را داشته باشد می توانند از طریق سفارتخانه یا کنسولگری آرژانتین اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور انجام دهند. با دریافت ویزای تحصیلی دانشجو مجاز است وارد کشور آرژانتین شده و سال تحصیلی خود را آغاز کند. اعتبار ویزای تحصیلی این کشور 6 ماهه است اگر طول مدت دوره تحصیلی شما بیشتر از این مدت می باشد لازم است پیش از اتمام اعتبار ویزا با ارائه مدارک تعیین شده اقدامات لازم را در جهت تمدید اعتبار ویزای دانشجویی انجام دهید.

هزینه تحصیل در رشته های تحصیلی در آرژانتین

در آرژانتین 40 دانشگاه ملی وجود دارد که از طریق بودجه دولت تامین می شود و اکثریت دانشجویان کارشناسی را تامین می کند علاوه بر این در این کشور 45 دانشگاه خصوصی وجود دارد که غالبا کوچک تر ار دانشگاه های دولتی هستند و برای تحصیل در این دانشگاه ها لازم است هزینه های بالاتری پرداخت کنید. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند اگر موفق به اخذ معدل 17 در مقطع متوسطه شوند می توانند به صورت رایگان در مقطع کارشناسی تحصیل کنند، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان می توانند پس از اخذ بورسه تحصیلی به صورت رایگان تحصیل کنند. دانشجویان خارجی و بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی آرژانتین باید مبلغی بین 5000$ تا 15000$ (دلار) پرداخت کنند که این مبلغ با توجه به رشته تحصیلی متفاوت است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های فنی و مهندسی، حسابداری، هنر، علوم انسانی و معماری در دانشگاه های خصوصی باید سالانه شهریه ای بالغ بر 20000$ (دلار) بپردازید. با مطالعه مقاله دانشگاه های رایگان آرژانتین اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط تحصیل رایگان در موسسات آموزش عالی این کشور کسب می کنید. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با رشته های تحصیلی در آرژانتین بدست آورده باشید برای اطلاع از شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های این کشور می توانید به مطالعه مقاله مقاطع تحصیلی مختلف در آرژانتین بپردازید. متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین و یا سایر کشورهای دنیا را دارند می توانند برای بهره مندی از مشاوره های تخصصی همه روزه با تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند و یا به صورت حضوری در موسسه حاضر شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *