ویزای تحصیلی

رشته پرتودرمانی در آمریکا

رشته پرتودرمانی در آمریکا

رشته پرتودرمانی در آمریکا یکی از رشته های پر طرفدار و به روز و یکی از گزینه های مناسب برای ادامه تحصیل در آمریکا است. پزشکان و متخصصین، از این رشته برای درمان و ریشه کن کردن سرطان استفاده می کنند. سرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا است و متاسفانه تعداد افراد مبتلا به سرطان بیش از پیش در حال افزایش است. با قبول این واقعیت تلخ، می توان دریافت که این رشته، موقعیت و فرصت شغلی خوبی در جهان و آمریکا دارد و پیش بینی شده که تا 10 سال آینده نیاز به این شغل در آمریکا 7% رشد خواهد داشت. از این رو، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعاتی در مورد این رشته و بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته پرتودرمانی در آمریکا در سال 2024 در اختیار شما قرار خواهد داد.

تحصیل در رشته پرتودرمانی در آمریکا

رشته پرتودرمانی، زیر مجموعه ای از رشته سرطان شناسی است که در آن از پرتوهای یونیزان برای درمان بیماری های بدخیم استفاده می شود. پس از اینکه رادیوتراپی انکولوژیست (پزشک متخصص در درمان سرطان) دوره درمان را برای بیمار تعیین کرد، کارشناس پرتودرمانگر، متخصصی است که درمان را با ارسال پرتوهای هدفمند به عضوی از بدن شروع می کند. پرتودرمانگرها مسئول تجهیزات تولید کننده پرتو، شبیه سازی و پیگیری برنامه درمانی بیمار و انجام روند درمان طبق تجویز پزشک رادیولوژیست هستند. پرتودرمانگران در زمینه های مختلفی از جمله فیزیک، ایمنی پرتو، مدیریت سرطان، آناتومی بدن بیمار و مراقبت های لازم از بیمار، آموزش می بینند.

به طور خاص، برای کار به عنوان یک پرتودرمانگر در ایالات متحده آمریکا، یک فرد باید ابتدا تحصیلات خود را در رشته پرتودرمانی در یک موسسه معتبر تکمیل کرده باشد که شامل تکمیل الزامات صلاحیت آموزشی و بالینی پرتودرمانی است که توسط سازمان ثبت آمریکایی فناوری‌های رادیولوژیک (American Registry of Radiologic Technologists – ARRT) تعیین شده است.

در طول دوره تحصیل در رشته پرتودرمانی در آمریکا، دانشجویان برای دریافت مدرک خود ملزم به تکمیل الزامات بالینی خاصی هستند که ممکن است شامل گذراندن دوره ای مانند دوره کارآموزی با یک متخصص پرتودرمانگر با تجربه در یک محیط بالینی باشد. شهریه تحصیل در رشته پرتودرمانی در آمریکا بسته به موسسه و دانشگاه، متفاوت است و به طور متوسط ​​بین 20000$ تا 60000$ (دلار) برای اخذ مدرک لیسانس هزینه در پی خواهد داشت.

شرایط پذیرش در رشته پرتودرمانی در آمریکا

در طول دوره تحصیل در آمریکا در رشته پرتودرمانی، دانشجویان برای دریافت مدرک خود ملزم به تکمیل الزامات بالینی خاصی هستند که ممکن است شامل گذراندن دوره ای مانند دوره کارآموزی با یک متخصص پرتودرمانگر با تجربه در یک محیط بالینی باشد. ضمنا شهریه تحصیل در رشته پرتودرمانی در آمریکا بسته به موسسه و دانشگاه، متفاوت است و به طور متوسط ​​بین 30000$ تا 48000$ (دلار) برای اخذ مدرک لیسانس هزینه در پی خواهد داشت.

اما برای پذیرش در این رشته از دانشگاه های آمریکا 3 شرط اساسی زیر پیش روی متقاضیان قرار دارد:

شرایط پذیرش در رشته پرتودرمانی در آمریکا

پس شما قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه های آمریکا بایستی دوره لیسانس خودتان را به اتمام رسانده باشید. در طی این دوره تحصیلی نیز حتما بایستی کورس های پیش نیاز برای دانشکده پزشکی مثل زیست شناسی، فیزیک، شیمی و انگلیسی را پاس کرده باشید. سپس خودتان را برای شرکت در آزمون پذیرش های کالج پزشکی آمریکا (MCAT) مهیا کنید.

دریافت گواهینامه ARRT در آمریکا

زمانی که فردی مدرک فوق دیپلم یا لیسانس خود را در رشته پرتودرمانی در آمریکا کسب کرد، باید گواهینامه ثبت متخصصان رادیولوژی آمریکا (ARRT) را نیز دریافت کند، ARRT نهادی ملی است که وظیفه صدور مجوز برای متخصصین پرتودرمانگران را بر عهده دارد. لازم است که داوطلبان برای دریافت این گواهینامه، درخواست خود را به سازمان ارائه دهند و در امتحانی که شایستگی داوطلب را در این زمینه آزمایش می کند، شرکت کنند. هزینه این امتحان برای کسانی که برای اولین بار شرکت می کنند 200$ (دلار) و هزینه امتحانات بعدی 175$ (دلار) خواهد بود.

در نتیجه مراحل دریافت گواهینامه ARRT شامل سه بخش زیر می باشد:

  • اتمام تحصیل در رشته پرتودرمانی
  • قبولی در آزمون ARRT
  • الزام به رعایت اصول اخلاقی

در نهایت، زمانی که داوطلب رشته پرتودرمانی حداقل مدرک کاردانی و گواهینامه ARRT را دریافت کند، واجد شرایط استخدام به عنوان متخصص پرتودرمانگر خواهد بود. همچنین این فرد می تواند تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر نیز ادامه دهد.

10 دانشگاه برتر رشته پرتودرمانی در آمریکا

10 دانشگاه برتر رشته پرتودرمانی در آمریکا

در ادامه لیستی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا در این رشته ارائه شده است:

نام دانشگاهشهر و ایالت دانشگاه
دانشگاه ویرجینیا وسترن (VWCC)رونوک – ویرجینیا
دانشگاه کالیفرنیا شمالیچپل هیل – کالیفرنیا
دانشگاه پزشکی نبرسکااوماها – نبرسکا
دانشگاه ورمانتبرلینگتون – ورمانت
دانشگاه بهداشت و علوم اورگنپورتلند – اورگن
کالج Gateway Communityنیوهیون – کنتیکت
دانشگاه ایالتی اوهایوکلومبوس – اوهایو
کالج Ivy Tech Communityایندیانا
کالج تکنولوژی پنسیلوانیاویلیام اسپورت – پنسیلوانیا
داشنگاه دولتی آتلانتیک آرمسترانگساوانا – جورجیا

حقوق یک متخصص پرتودرمانگر در آمریکا

یک کارشناس پرتودرمانگر در آمریکا به طور متوسط حدود 90000$ (دلار) در سال درآمد دارد، که البته میزان حقوق این متخصص با توجه به شهر و ایالتی که در آن فعالیت دارد، متفاوت خواهد بود. پرتودرمانگرانی که در شهرهای کوچک یا ایالت های کم جمعیت مشغول به کار هستند، در طول سال درآمد کمتر و کسانی که در شهرهای بزرگ کار می کنند درآمد بالاتری خواهند داشت.

میانگین حقوق سالیانه پرتودرمانگران در ایالات مختلف آمریکا

با توجه به نمودار بالا مشخص می‌شود که بالاترین میزان درآمد سالانه در رشته پرتودرمانی در آمریکا، مختص ایالت کالیفرنیا است، که میانگین حقوق در آن 119800$ (دلار) تخمین زده شده است و 4 ایالت پردرآمد دیگر در رشته پرتودرمانی در آمریکا به شرح زیر می باشد:

  • نیویورک: 115150$ (دلار)
  • نیوجرسی: 106630$ (دلار)
  • اورگان: 105810$ (دلار)
  • واشنگتن: 101630$ (دلار)

هزینه زندگی دانشجویی در آمریکا

هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی هر فرد و شهر مورد نظر متفاوت است، اما با اطلاع داشتن از متوسط ​​هزینه های ماهانه یک فرد مجرد در ایالات متحده، می توان با آگاهی بیشتری به زندگی در آمریکا نگاه کرد. هزینه زندگی در آمریکا برای یک فرد به طور متوسط، ماهانه 3189$ و 38266$ (دلار) در سال است. به طور میانگین اجاره ماهانه مسکن 1784$ (دلار)، خدمات رفاهی 300$ (دلار)، حمل و نقل 819$ (دلار)، تهیه مواد غذایی 610$ (دلار)، مراقبت های بهداشتی 431$ (دلار)، بیمه درمانی 306$ (دلار)، هزینه تفریح و سرگرمی 441$ (دلار) و خرید منسوجات و لباس 120$ (دلار) هزینه خواهد داشت.

با توجه به تمامی اطلاعات آمده در مقاله تهیه شده توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توان نتیجه گرفت که تحصیل در رشته پرتودرمانی در آمریکا انتخابی منطقی و عقلانی است چرا که این کشور امکان تحصیل در دوره های کوتاه مدت را نیز در اختیار داوطلبان قرار می دهد و فرد پس از فارغ التحصیلی می تواند موقعیت شغلی مناسب با درآمد خوب برای خود فراهم کند.

سوالات پرتکرار درباره رشته پرتودرمانی در آمریکا

در بخش پایانی مقاله رشته پرتودرمانی در آمریکا به سوالات پرتکرار شما پاسخ می دهیم:

  • شرایط پذیرش در رشته پرتودرمانی در آمریکا به چه صورت است؟ در طول دوره تحصیل در آمریکا در رشته پرتودرمانی، دانشجویان برای دریافت مدرک خود ملزم به تکمیل الزامات بالینی خاصی هستند که ممکن است شامل گذراندن دوره ای مانند دوره کارآموزی با یک متخصص پرتودرمانگر با تجربه در یک محیط بالینی باشد. ضمنا شهریه تحصیل در رشته پرتودرمانی در آمریکا بسته به موسسه و دانشگاه، متفاوت است و به طور متوسط ​​بین 30000$ تا 48000$ (دلار) برای اخذ مدرک لیسانس هزینه در پی خواهد داشت.
  • حقوق یک متخصص پرتودرمانگر در آمریکا به چه صورت است؟ یک کارشناس پرتودرمانگر در آمریکا به طور متوسط حدود 90000$ (دلار) در سال درآمد دارد، که البته میزان حقوق این متخصص با توجه به شهر و ایالتی که در آن فعالیت دارد، متفاوت خواهد بود. پرتودرمانگرانی که در شهرهای کوچک یا ایالت های کم جمعیت مشغول به کار هستند، در طول سال درآمد کمتر و کسانی که در شهرهای بزرگ کار می کنند درآمد بالاتری خواهند داشت.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *