مهاجرت تحصیلی رومانی

رشته پرتودرمانی در رومانی

رشته پرتودرمانی در رومانی

بخارست که بهترین شهر برای تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی است، پایتخت، بزرگ ترین و یکی از بهترین شهرها برای تحصیل می باشد. بخارست از نظر اقتصادی مرفه ترین شهر رومانی است. این شهر دارای تعدادی موسسه آموزشی همانند دانشگاه بخارست، مکان های فرهنگی و مناطق تفریحی می باشد. بهترین دانشگاه رومانی برای تحصیل در رشته پرتودرمانی (Radiotherapy یا Radiation Therapy) یعنی Carol Davila University of Medicine and Pharmacy نیز در این شهر واقع است. این دانشگاه که معمولا با نام اختصاری UMFCD شناخته می شود، یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین موسسات در نوع خود در رومانی است. این دانشگاه از امکانات بیش از 20 بیمارستان کلینیکی در سراسر بخارست استفاده می کند.

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله حاضر که جهت راهنمایی علاقه مندان به تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی تهیه گردیده است به سوالات زیر پاسخ می دهند:

 • بهترین دانشگاه ها برای رشته پرتودرمانی در رومانی کدامند؟
 • دلایل و مزایای تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی چیست؟
 • برای تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی دانشجویان به چه ویزایی نیاز دارند؟
 • اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا کدامند؟
 • هزینه زندگی دانشجویان رشته پرتودرمانی در رومانی چه رقمی است؟
 • رومانی چگونه کشوری است؟

بهترین دانشگاه ها برای رشته پرتودرمانی در رومانی

در جدول زیر بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی را بر اساس گزارش وب سایت edurank معرفی می کنیم:

دانشگاهمحل استقراررتبه در رومانیرتبه در قاره اروپارتبه در جهان
Carol Davila University of Medicine and PharmacyBucharest1228704
University of Medicine and Pharmacy, Cluj-NapocaCluj-Napoca2257802
University of OradeaOradea3283914
University of Medicine and Pharmacy of CraiovaCraiova4300975

رتبه دانشگاه های برتر رومانی در زمینه پرتودرمانی در اروپا نشان می دهد که دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این رشته در اروپا می توانند گزینه های بهتری را قبل از رومانی انتخاب نمایند.

چرا تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی؟

با وجود این که با وجود مقاصد بهتر در اروپا کارشناسان رومانی را به عنوان مقصدی برای تحصیل در رشته پرتودرمانی توصیه نمی کنند، اما با این حال با توجه به مزایایی که تحصیل در این کشور دارد، ممکن است دانشجویانی بخواهند آن را به عنوان مقصد خود انتخاب نمایند. برخی از دلایل و مزایای تحصیل در رومانی می تواند موارد زیر باشد:

 • رومانی دارای چند دانشگاه رتبه دار در رنکینگ های بین المللی است.
 • همه مدارک تحصیلی ارائه شده توسط رومانی در سطح بین المللی به رسمیت شناخته می شود.
 • هزینه های تحصیل و زندگی در رومانی یکی از مقرون به صرفه ترین هزینه ها در کل اروپا است.
 • در رومانی می توان غذاها، آداب و رسوم، سنت ها و فضاهای اجتماعی باورنکردنی جدیدی را یافت.
 • تحصیل به زبان های مختلف (انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، رومانیایی و غیره) در رومانی امکان پذیر است.
 • دانشجویان بین المللی تا زمانی که به طور رسمی در یک موسسه آموزش عالی رومانیایی ثبت نام کرده باشند مجاز به تحصیل و کار در رومانی هستند.
 • در شهرهای دانشجویی رومانی دانشجویان با مانع زبانی رو به رو نمی شوند.
 • دانشجویان می توانند از زیبایی های طبیعت، آب و هوای معتدل قاره ای و زندگی شبانه فعال در رومانی لذت ببرند.
 • رومانی کشوری امن برای تحصیل و زندگی است (شاخص امنیت این کشور دارای رقم بالایی است).

چرا تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی

اخذ ویزا برای تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی

پس از دریافت نامه پذیرش از وزارت آموزش، جوانان و ورزش رومانی، دانشجویان باید برای اخذ ویزای دانشجویی رومانی به نزدیک ترین مرکز دیپلماتیک این کشور به خود (سفارت یا کنسولگری) درخواست ارائه دهند. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و نیز کانادا، آمریکا، کرواسی، ژاپن، سوئیس، صربستان، کره جنوبی و مولداوی برای ورود به رومانی نیازی به ویزا ندارند اما سایر دانشجویان بین المللی باید قبل از ورود برای ویزای دانشجویی رومانی درخواست دهند. پردازش ویزای دانشجویی ممکن است از دو روز تا دو ماه طول بکشد و تنها زمانی می توان برای ویزای دانشجویی اقدام کرد که وزارت آموزش رومانی نامه پذیرش تحصیلی را صادر کرده باشد.

دانشجویانی که با ویزای اقامت طولانی مدت وارد خاک رومانی می شوند، می توانند برای تمدید حق اقامت موقت و دریافت مجوز اقامت درخواست ارائه دهند. درخواست ثبت شده در این رابطه باید به اداره مهاجرت رومانی در وزارت کشور رومانی ارسال شود. اسناد و مدارک مورد نیاز برای ویزای اقامت طولانی مدت دانشجویی رومانی عبارتند از:

 • نامه پذیرش از وزارت آموزش رومانی
 • اثبات پرداخت شهریه برای یک سال
 • مدرک تمکن مالی برای کل دوره مشخص شده در ویزا
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری یا سند دیگری با همان ارزش قانونی
 • بیمه درمانی برای تمام مدت اعتبار ویزا

هزینه زندگی دانشجویان رشته پرتودرمانی در رومانی

بررسی هزینه زندگی در رومانی نشان می دهد هزینه های ماهانه برآورد شده یک فرد مجرد در این کشور اروپایی 473.42€ (یورو) بدون در نظر گرفتن اجاره می باشد. اگر ایران و رومانی را از نظر هزینه های زندگی مقایسه کنیم در می یابیم که هزینه زندگی در این کشور که در قاره اروپا قرار دارد به طور متوسط 0.43% کم تر از ایران است. حتی جالب تر این که اگر این دو را از نظر اجاره بها مقایسه کنیم متوجه می شویم که اجاره بها در رومانی به طور متوسط 35.91% کم تر از ایران می باشد! در حال حاضر، اجاره بهای ماهانه در رومانی به صورت زیر است:

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 343.61€ (یورو)
 • آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: 244.77€ (یورو)
 • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 600.51€ (یورو)
 • آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر: 411.19€ (یورو)

معرفی کشور رومانی به دانشجویان

رومانی کشوری است که در چهار راه اروپای مرکزی، شرقی و جنوب شرقی واقع است. این کشور با بلغارستان، اوکراین، مجارستان، صربستان، مولداوی و نیز دریای سیاه همسایه است. آب و هوای آن عمدتا معتدل قاره ای است و دوازدهمین کشور بزرگ اروپا و ششمین کشور پر جمعیت عضو اتحادیه اروپا می باشد. پایتخت، بزرگ ترین شهر و یکی از بهترین شهرهای رومانی برای تحصیل و کار بخارست است. رومانی یک کشور در حال توسعه با اقتصاد پر درآمد است و رتبه 49 را در شاخص توسعه انسانی دارد. رومانی دارای چهل و هفتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی اسمی است. این کشور در اوایل دهه 2000 رشد اقتصادی سریعی را تجربه کرد. اقتصاد آن اکنون عمدتا مبتنی بر خدمات است. رومانی از سال 1955 به عضویت سازمان ملل متحد، از سال 2004 به عضویت ناتو و از سال 2007 به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است.

در صورتی که علاقه مند به تحصیل در رشته پرتودرمانی در رومانی هستید، توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه از کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *