ویزای تحصیلی

رشته پرتودرمانی در سنت کیتس

رشته پرتودرمانی در سنت کیتس

انتخاب رشته پرتودرمانی در سنت کیتس به عنوان یکی از رشته های حساس علوم پزشکی، انتخابی نه چندان شایسته و منطقی است. دانشگاه های بسیار محدودی در این کشور وجود دارد و به همین دلیل است که ورود به دانشگاه در این کشور چندان ساده نیست. حال آن که کیفیت آموزش در این کشور نیز بسیار ضعیف تر از شرایط استاندارد بین المللی است و این مسئله می تواند شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور را بیش از گذشته از جذابیت دور سازد. انتخاب سنت کیتس در سال های گذشته نه به خاطر شرایط مناسب زندگی و تحصیل در این کشور بلکه به دلیل شرایط دریافت پاسپورت معتبر این کشور بوده است.

رشته پرتودرمانی یکی از رشته های مهم و با ارزش در دنیای امروز است چراکه بسیاری از کشورهای جهان با کمبود شدید نیروی کار در این رشته روبرو شده اند و این مسئله می تواند آینده کاری بسیاری از افراد را تحت تاثیر خود قرار دهد. افرادی که این رشته را برای آینده تحصیلی خود انتخاب می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که تحصیل در رشته پرتودرمانی نیاز به آگاهی بسیار زیاد از شرایط بیمار و بیماری او دارد و به همین دلیل است که انتخاب دانشگاه محل تحصیل می تواند نقش پررنگی در آینده کاری او داشته باشد. با وجود تمامی نقصان ها، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در سنت کیتس و نویس خواهند پرداخت.

  • شرایط ورود به دانشگاه های سنت کیتس در رشته پرتودرمانی چیست؟
  • هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در این کشور چقدر است؟
  • آیا می توان از سنت کیتس به عنوان کشوری مناسب برای مهاجرت یاد کرد؟
  • شرایط کار یک پرتودرمانگر در این کشور چگونه است؟

فرایند تحصیل رشته پرتودرمانی در سنت کیتس

سنت کیتس و نویس دو جزیره در کنار هم هستند که امروزه به عنوان یک کشور مستقل شناخته می شوند و پاسپورت بسیار معتبری را در اختیار دارد چراکه یکی از کشورهای مستعمره انگلستان است. در حال حاضر بسیاری از افراد با سرمایه گذاری در این کشور، شرایط مناسبی را برای آینده خود ترتیب می دهند و پاسپورت این کشور را برای خانواده خود به ارمغان می آورند. با این حال باید به این نکته توجه داشت که مهاجرت به سنت کیتس چندان توصیه نمی شود چراکه این کشور با استانداردهای جهانی فاصله معناداری دارد.

برای رسیدن به این کشور، باید مسیر مشخصی را طی کرد که تحصیل در سنت کیتس یکی از همین راه ها است. با این حال باید به این نکته نیز اشاره کرد که اثری از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی های جهانی دیده نمی شود و به همین دلیل نمی توان سنت کیتس را مقصد مناسبی برای تحصیل دانست به ویژه زمانی که صحبت از یک رشته پر اهمیت مانند پرتودرمانی در میان باشد. فرایند مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در رشته پرتودرمانی، 4 سال زمان لازم دارد و دانشجویان می توانند در این کشور به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنند.

برخی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با تحصیل رشته پرتودرمانی در این کشور باید به آن اشاره کرد عبارتند از:

نکات تحصیل رشته پرتودرمانی در سنت کیتس

هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در سنت کیتس

یکی از مهم ترین چالش های دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته پرتودرمانی یا سایر رشته های تحصیلی آن است که هزینه های تحصیل خود در این کشورها را پرداخت کنند. باید به این نکته اشاره کرد که هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در این کشور نیز برای دانشجویان خارجی کم نیست و با توجه به عدم امکان دریافت بورسیه تحصیلی، می توان گفت که مقرون به صرفگی در تحصیل این رشته در سنت کیتس وجود ندارد. دانشجویان خارجی برای تحصیل در این رشته باید حدود 5700$ (دلار) در سال هزینه کنند در حالی که شرایط تحصیل در بسیاری از کشورهای دیگر جهان بسیار مناسب تر است.

علاوه بر این باید هزینه هایی حدود 700$ (دلار) در ماه را نیز برای زندگی در این کشور در نظر گرفت که البته از طریق فرصت کار نیمه وقت در این کشور قابلیت جبران کامل را نیز خواهد داشت.

هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در سنت کیتس

شرایط کار یک پرتودرمانگر در سنت کیتس

کار در سنت کیتس از آن جهت می تواند جذابیت ایجاد کند که در نهایت منجر به دریافت پاسپورت این کشور خواهد شد ولی در کل شرایط زندگی در آن چندان مناسب نیست و نمی توان آن را مهم ارزیابی کرد. یک پرتوردمانگر در این کشور می تواند به طور متوسط در حدود 5050XCD (دلار کارائیب شرقی) در ماه درآمد داشته باشد و این مبلغی قابل توجه در این کشور است. در صورتی که فردی بتواند از طریق کار یا به هر روش دیگر پاسپورت این کشور را دریافت کند، بدون نیاز به ویزا، به اکثر کشورهای جهان امکان ورود خواهند داشت. در صورت تمایل به کسب اطلاعات دقیق در رابطه با پروسه مهاجرتی، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *