مهاجرت تحصیلی لهستان

رشته پرتودرمانی در لهستان

رشته پرتودرمانی در لهستان

شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در لهستان به گونه ای است که بسیاری از افراد می توانند این کشور را برای آینده خود انتخاب کنند. فرایند مهاجرت به لهستان برای بسیاری از افراد به مانند یک نقطه تاریک است که اطلاعاتی در رابطه با آن وجود ندارد ولی با نگاهی اجمالی به رتبه دانشگاه های این کشور می توان دریافت که لهستان مقصد مناسبی برای مهاجرت است و دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، باید رزومه معتبری در اختیار داشته باشند تا بتوانند از دانشگاه های برتر این کشور پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند. چالش های تحصیل در رشته های پزشکی در لهستان نیز بسیار اندک است و این مسئله می تواند منجر به موفقیت و آسودگی خاطر دانشجویان شود.

رشته پرتودرمانی به عنوان یکی از رشته های مهم در گروه علوم پزشکی، یکی از بهترین رشته هایی است که دانشجویان می توانند آن را برای تحصیل خود انتخاب کنند. فرایند دریافت پذیرش در این رشته معمولا همراه با یک امتحان ورودی است و دانشجویان با قبولی در این آزمون می توانند بهترین شرایط را برای خود ایجاد کنند. در حال حاضر کشورهای پیشرفته نیز به نیروی کار در این زمینه نیاز دارند و باید نیازهای خود در این زمینه را تامین کنند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در رشته پرتودرمانی در لهستان پرداخته اند و چالش های موجود در این مسیر را بررسی کرده اند.

  • شرایط دریافت پذیرش از رشته پرتودرمانی در این کشور چگونه است؟
  • دانشگاه های برتر لهستان در رشته پرتودرمانی کدامند؟
  • هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در این کشور چقدر است؟
  • آیا می توان در لهستان به عنوان نیروی کار در حوزه پرتودرمانی فعالیت کرد؟

شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در لهستان

رشته های مختلف تحصیل مخاطبان خاص خود را دارند ولی باید در نظر داشت که برای رسیدن به خواسته های خود، باید مسیر متفاوتی را نیز طی کرد. بسیاری از رشته های مرتبط با گروه پزشکی در کشور لهستان دارای امتحان ورودی هستند اما در رشته پرتودرمانی، نیازی به شرکت در آزمون های ورودی جامع نیست و دانشجویان با یک آزمون داخلی برای ورود به دانشگاه سنجیده خواهند شد.

در حال حاضر دانشگاه های زیادی در رشته پرتودرمانی توانسته اند جایگاه مناسبی را برای خود به دست آورند ولی تنها یکی از آن ها توانسته است جایگاه خوبی داشته باشد. دانشگاه پزشکی گدانسک در لهستان به عنوان بهترین دانشگاه این کشور در رشته پرتودرمانی شناخته می شود و رتبه 269 جهان را به دست آورده است. سایر دانشگاه های این کشور فاصله نسبتا زیادی با این دانشگاه دارند و در دسته دانشگاه های سطح متوسط جهان در رشته پرتودرمانی شناخته می شوند. برخی از مهم ترین این ها عبارتند از:

مهمترین دانشگاه های لهستان جهت تحصیل رشته پرتودرمانی

با تحصیل به زبان پولیش، دانشجویان شانس بیشتری برای پذیرش تحصیل در لهستان خواهند داشت اما به زبان انگلیسی نیز می توان در این کشور به ادامه تحصیل پرداخت. برای تحصیل در رشته پرتودرمانی در کشور لهستان دانشجویان باید یک بازه زمانی 4 ساله را در نظر داشته باشند و در برخی از مواقع ممکن است به 5 سال تحصیل در این رشته نیز نیاز باشد.

هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در لهستان

لهستان یکی از کشورهایی است که تحصیل در آن هزینه های زیادی را به همراه ندارد و دانشجویان می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود را تامین کنند. دانشجویان در کشور لهستان می توانند به صورت نیمه وقت به کار مشغول شوند و این بهترین زمان برای رسیدن به درآمد برای پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور است. با این حال می توان گفت که در اختیار داشتن بودجه ای در حدود500$ (دلار) در ماه نیز برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور کفایت می کند.

از طرف دیگر شهریه تحصیل در این کشور نیز باید توسط دانشجویان پرداخت شود و کمتر کسی می تواند در این کشور بورسیه دریافت کند. شهریه دانشجویان خارجی در این کشور بین 2450$ تا 5000$ (دلار) در سال است که نسبت به بسیاری از کشورهای جهان، مبلغی قابل توجه و مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در لهستان

شرایط کار یک پرتو درمانگر در لهستان

افرادی که کشور لهستان را برای تحصیل خود انتخاب کرده اند، می توانند بعد از دریافت مدرک تحصیلی خود در این کشور اقامت داشته باشند و از این طریق به درآمدی در حدود 19300PLN (زلوتی) در ماه دست پیدا کنند تا از نظر اقتصادی نیز در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته باشند. در حال حاضر می توان گفت که لهستان یکی از 3 کشور برتر برای زندگی و تحصیل در شرق اروپا است و این مسئله می تواند یک اطمینان خاطر بزرگ برای افرادی باشد که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند.

در صورتی که قصد تحصیل در این کشور یا سایر کشورهای برتر جهان را دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید تا شما را در این مسیر راهنمایی و همراهی کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *