مهاجرت تحصیلی کرواسی

رشته پرتودرمانی در کرواسی

رشته پرتودرمانی در کرواسی

انتخاب رشته پرتودرمانی در کرواسی می تواند برای بسیاری یک امتیاز و برای گروه دیگر یک گام رو به عقب به حساب آید. دانشگاه های کرواسی در برخی از رشته های تحصیلی شرایط بسیار مناسبی را در اختیار دارند و به همین دلیل می توان به بسیاری توصیه کرد تا این کشور ارزان قیمت را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند تا از این طریق بتوانند شرایط مناسبی را برای خود ایجاد کنند. در حقیقت کرواسی یکی از دروازه های ورود به کشورهای برتر اروپایی است و این مسئله را نمی توان به راحتی نادیده گرفت. اقدامات صورت گرفته در کرواسی به ویژه در رشته های مهندسی، این کشور را به یکی از گزینه های مهاجرت تحصیل در سطح اروپا تبدیل کرده است.

رشته پرتودرمانی به عنوان یکی از رشته های تحصیلی مرتبط با علوم پزشکی، امروزه یکی از مهم ترین رشته های تحصیلی در اروپا به شمار می رود و افرادی که این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می کنند، باید آمادگی کاملی داشته باشند تا بتوانند در این بازار کار که به شدت نیازمند به نیروی متخصص است، جایگاه ویژه ای برای خود به دست آورند. در حال حاضر کرواسی به عنوان یکی از کشورهای سهل الوصول در اروپا است و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله، شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در این کشور را مورد ارزیابی قرار می دهند.

  • شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در کرواسی چیست؟
  • آیا دانشگاه های کرواسی، اعتبار کافی برای تحصیل در این رشته را دارند؟
  • هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در این کشور چقدر است؟
  • آیا می توان پس از تحصیل در این کشور، اقامت کاری به دست آورد؟

شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در کرواسی

برای این که فردی بتواند در آینده زندگی خود به موفقیت های بزرگ دست پیدا کند، شاید بهترین مسیر برای او، انتخاب رشته ای باشد که قرار است به تحصیل در آن مشغول شود. فرایند تحصیل در رشته پرتودرمانی به گونه ای است که بازار کار منتظر جذب نیروی حرفه ای در این زمینه است و در نتیجه دانشجویان به راحتی می توانند در این مسیر به پیش حرکت کنند.

برای تحصیل رشته پرتودرمانی در کرواسی، دانشجویان باید مدرک زبان معتبر کروات یا انگلیسی را دریافت کنند ولی باید توجه داشت که در اختیار داشتن مدرک زبان کروات، شانس بیشتری را در اختیار آن ها برای دریافت پذیرش قرار می دهد. در نهایت باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر کرواسی یکی از کشورهایی است که تحصیل ارزان قیمت را برای دانشجویان فراهم می کند و دوره 4 ساله تحصیل در این کشور برای رسیدن به مدرک تحصیلی، شاید همانقدر که یک سال تحصیل در آمریکا هزینه دارد، سخت و دشوار نباشد.

در حال حاضر دانشگاه های کرواسی در رتبه بندی های جهانی نتوانسته اند رتبه مناسبی را به دست آورند و به همین دلیل است که در رشته پرتودرمانی، نمی توان این کشور را به افراد زیادی توصیه کرد. خارج بودن این کشور از منطقه شنگن، بر سهولت مهاجرت به کرواسی به عنوان دانشجو تاثیر مثبت داشته است.

شرایط تحصیل رشته پرتودرمانی در کرواسی

هزینه تحصیل رشته پرتودرمانی در کرواسی

افرادی که رشته پرتودرمانی در این کشور را انتخاب می کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که امکان دسترسی به بورسیه تحصیل برای آن ها به حداقل خواهد رسید ولی هزینه های تحصیل در این کشور به گونه ای است که بسیاری از دانشجویان امکان ادامه تحصیل در این کشور را خواهند داشت و در این رابطه کمبودی را احساس نخواهند کرد.

هزینه های زندگی در کرواسی نیز برای بسیاری از افراد قابل پرداخت است و با توجه به این که به دانشجویان خارجی این اجازه داده خواهد شد که به صورت نیمه وقت در این کشور کار کنند، می توان گفت که امکان تامین هزینه های زندگی در این کشور به راحتی به دانشجویان خارجی داده خواهد شد.

در گراف زیر مشخصا نشان داده شده است که یک دانشجوی خارجی در رشته پرتودرمانی برای تامین هزینه یک سال تحصیل خود در کرواسی به چه بودجه ای نیاز خواهد داشت.

هزینه های کلی تحصیل رشته پرتودرمانی در کرواسی

شرایط کار یک پرتودرمانگر در کرواسی

افرادی که در کرواسی دوره تحصیلی خود را به پایان رسانده باشند، این فرصت را خواهند داشت که در این کشور به کار مشغول شده و اقامت کرواسی را به دست آورند. دسترسی به درآمدی در حدود 26200HRK (کونای کرواسی) به آن ها اجازه می دهد که زندگی مناسبی در این کشور داشته باشند و از مزایای آن بهره ببرند. در حال حاضر کرواسی کشوری خارج از حوزه شنگن است اما انتظار می رود که در آینده ای نزدیک به یکی از کشورهای حوزه شنگن تبدیل شود و به همین دلیل است که اقامت این کشور در آینده ای نه چندان دور به یک امتیاز بزرگ تبدیل می شود. در صورتی که شما نیز به دنبال مسیرهای رسیدن به بهترین کشورهای جهان هستید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *