ویترین

رشته پزشکی در ازبکستان

رشته پزشکی در ازبکستان

رشته پزشکی در ازبکستان یکی از گزینه های است که به طور محدود به زببان انگلیسی ارائه می شود و این یک چالش اساسی است. نمی توان انتظار داشت که در کشوری مانند ازبکستان، گزینه های زیادی برای تحصیل وجود داشته باشد. زمانی که صحبت از رشته های مهمی مانند پزشکی می شود، این محدودیت ها به صورت قابل توجهی بیشتر می شود. نکته نگران کننده در رابطه با تحصیل پزشکی در این شکور آن است که هیچ کدام از دانشگاه های این کشور در رتبه بندی جهانی جایگاهی ندارند. برای یک دانشجوی خارجی باید بسیار مهم باشد که برنامه ریزی دقیقی در این رابطه برای خود داشته باشد.

 • هزینه های تحصیل رشته پزشکی در ازبکستان چقدر است؟
 • آیا ازبکستان مقصد مناسبی برای تحصیل در این رشته ها است؟
 • بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل در این رشته کدامند؟
 • مزایا و معایب تحصیل پزشکی در این کشور چیست؟
 • چه امکانت پزشکی در این کشور وجود دارد؟

باید در نظر داشت که در حال حاضر، ازبکستان نمی توان بهترین گزینه ایرانی ها برای تحصیل باشد. زمانی که از تحصیل در آسیای میانه در میان باشد نیز نام های دیگری در این کشور در دسترس است. باید در نظر داشت که مهاجرت به ازبکستان یکی از کشورهای نه چندان مطرح جهان برای تحصیل است. چه بسا بسیاری از افراد، به جای پیشرفت، با انتخاب این کشور، پسرفت کنند. در حال حاضر، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش می کنند تا آخرین داده های در این رابطه را ارائه کنند.

واجدین شرایط تحصیل پزشکی در ازبکستان

در ابتدا باید بررسی کرد که چگونه می توان به عنوان یک دانشجوی خارجی وارد دانشگاه های این کشور شد. ابتدا لازم است که فرد حتما 17 سال کامل داشته باشد. به پایان رساندن دوره دبیرستان 12 ساله نیز یک الزام است. درس های زیست شناسی، شیمی و فیزیک باید در کارنامه فرد وجود داشته باشد. به همین دلیل است که دانشجویان ایرانی فقط از طریق رشته پزشکی می توانند وارد این رشته شوند. نکته دیگر در این رابطه آن است که فرد باید همه مدارک تحصیلی خود را در اختیار داشته باشد. در حقیقت دانش آموزان امکان درخواست پذیرش ندارند و فقط فارغ التحصیلان می توانند از این فرصت استفاده کنند.


برای این که فرد بتواند پذیرش خود در رشته پزشکی در این کشور را به دست آورد، باید مدارک زیر را در اختیار داشته باشد:

 • مدرک دیپلم 12 ساله
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی تمکن مالی والدین
 • لیست نمرات آخرین دوره تحصیلی
 • مدرک زبان (در برخی از دانشگاه ها)

واجدین شرایط تحصیل پزشکی در ازبکستان

روند دریافت پذیرش گروه پزشکی در ازبکستان

برای این که فرد بتواند پذیرش تحصیلی خود در این رشته را به دست آورد، باید مراحل زیر را طی کند:

 • بهتر است فرد یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی این کشور را پیدا کند.
 • در مرحله دوم باید در خواست خود برای دریافت پذیرش را به صورت آنلاین ارائه کند
 • بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه، زمان پرداخت پیش پرداخت شهریه است.
 • در مرحله بعد فرد باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند.
 • در نهایت فرد می تواند با تهیه بلیت پرواز، خود را به این کشور رسانده و برای ثبت نام در دانشگاه آماده شود.

شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا

هزینه تحصیل پزشکی در ازبکستان

یکی دیگر از مباحث بسیار مهمی که باید در رابطه با تحصیل در این کشور به آن توجه داشت، هزینه هایی است که بر عهده دانشجو است. دانشجویان پزشکی یک دوره 6 ساله باید در این کشور حضور داشته باشند و به طور متوسط، شهریه تحصیل آن ها در حدود 27000$ (دلار) خواهد بود. در نتیجه می توان گفت که هر ساله دانشجویان باید شهریه 4000$ (دلار) را به دانشگاه بپردازند. از شرایط استخدامی جدید کار در ازبکستان در سال 2024 مطلع شوید!

هزینه های کلی تحصیل پزشکی در این کشور به شرح زیر است:

هزینه های کلی تحصیل پزشکی در ازبکستان

شرایط کلی تحصیل پزشکی در فرانسه

با حساب این موضوع، می توان کشورهای دیگری را یافت که با شرایط مالی ازبکستان، مدرک معتبرتری را ارائه می کنند. به همین دلیل است که نمی توان به سادگی این کشور را توصیه کرد. در میان کشورهای اروپایی نیز گزینه های بسیاری برای تحصیل در دسترس هستند. نباید به سادگی انتظار داشت که فردی بپذیرد ازبکستان مقصد نهایی او برای تحصیل در این رشته است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در این زمینه کمک شایانی به علاقمندان داشته باشند. در همین راستا از شرایط تحصیل رشته پزشکی در ازبکستان مقاله فوق را مطالعه نمایید.

چند پرسش درباره رشته پزشکی در ازبکستان

مهم ترین پرسش هایی که در رابطه با این موضوع مطرح می شوند و باید به آن ها پاسخ داد عبارتند از:

 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در این کشور چقدر است؟ این هزینه ها را سالانه می تواند در حدود 4000$ (دلار) دانست که البته به آن هزینه های زندگی نیز اضافه می شود.
 • محدودیت های اصلی تحصیل پزشکی در این کشور چیست؟ باید به این نکته اشاره کرد که کیفیت آموزش در این کشور چندان بالا نیست. مدرک تحصیلی نیز معمولا در ایران اعتبار ندارد.
 • آیا می توان به زبان انگلیسی در این رشته در ازبکستان تحصیل کرد؟ بله این یکی از امتیازهای تحصیل در این رشته است.
4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *