ویترین

رشته پزشکی در اوگاندا

رشته پزشکی در اوگاندا

رشته پزشکی در اوگاندا یکی از مهم ترین رشته هایی است که در این کشور ارائه می شود و بر خلاف باورهای عمومی، شرایط نسبتا مناسبی دارد. اوگاندا یکی از کشورهای خوب آفریقایی برای دریافت پذیرش در این رشته است. افرادی که می خواهند این کشور را برای آینده خود انتخاب کنند، باید به این موضوع توجه داشته باشند این کشور در جمع کشورهای تراز اول جهان قرار ندارد. در سطح آفریقا اما، این کشور از جمله کشورهایی است که کیفیت مناسبی برای آموزش رشته پزشکی دارد. در چنین شرایطی است که برای ورود به این کشور نیز می توان اطلاعاتی داشت و در نهایت بین گزینه های مورد نظر خود تصمیم گیری کرد.

 • روند تحصیل رشته پزشکی در اوگاندا چگونه است؟
 • چه کسانی می توانند در اوگاندا به تحصیل در این رشته مشغول شوند؟
 • محدودیت های تحصیل رشته پزشکی در این کشور چیست؟
 • هزینه های تحصیل رشته پزشکی در اوگاندا چقدر است؟
 • دانشگاه های اوگاندا در رشته پزشکی چه شرایطی دارند؟

برای تبدیل شدن به پزشک در خارج از کشور، باید تلاش بسیار زیادی انجام داد. محدودیت های بسیار زیادی در این مسیر وجود دارد که باید آن ها را مورد ارزیابی قرار داد. آزمون های ورودی، مهم ترین چالشی است که برای پزشک شدن، پیش روی هر فرد قرار خواهد گرفت. در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که کشورهای شناخته شده زیادی در جهان وجود دارند که انتخاب آن ها می تواند بسیار مناسب باشد. باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر، فرایند مهاجرت تحصیلی به برخی کشورهای جهان سخت است. به همین دلیل، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، شرایط تحصیل رشته پزشکی در اوگاندا را بررسی خواهند کرد.

پیش شرط های رشته پزشکی در اوگاندا

باید به این نکته توجه داشت که رشته پزشکی یکی از سخت ترین رشته های تحصیلی برای دریافت پذیرش است. افرادی که می خواهند در کشوری مانند اوگاندا تحصیل کنند نیز مسیر نسبتا مشابهی پیش روی خود خواهند داشت. با این حال باید به این نکته توجه کرد که مسیر ساده تر خواهد بود.


افرادی که می خواهند در رشته پزشکی در کشوری مانند اوگاندا تحصیل کنند، باید شرایط زیر را باید داشته باشد:

 • 17 سال کامل
 • 12 سال دوره تحصیلی فرد تا گرفتن مدرک نهایی مدرسه
 • در اختیار داشتن مدرک زبان انگلیسی
 • نیاز به شرکت در آزمون های ورودی
 • در اختیار داشتن حداقل نمره 10 طبق نظام آموزشی ایران در دروس اصلی

شرایط تحصیل پزشکی در سوئد

دلایل تحصیل در اوگاندا در رشته های حیاتی

افرادی که می خواهند در رشته پزشکی در اوگاندا تحصیل کنند، باید به اهمیت تحصیل در این کشور توجه داشته باشند. دانشگاه های اوگاندا رتبه های مناسبی در اختیار دارند و این خود یکی از مهم ترین نکات در این رابطه است. باید در نظر داشت که دانشگاه های اوگاندا مدرکی را در رشته پزشکی ارائه می کنند که در نهادهای زیر به تایید می رسد:

 • وزارت آموزش در اوگاندا
 • سازمان ملی بهداشت
 • سازمان بهداشت جهانی
 • فدراسیون جهانی آموزش پزشکی
 • بنیاد بین المللی پیشرفت آموزش و تحقیقات پزشکی

دلایل تحصیل در اوگاندا در رشته های حیاتی

بررسی دانشگاه های اوگاندا در حوزه پزشکی

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که درباره تحصیل رشته پزشکی باید به آن توجه داشت، دانشگاه هایی است که این رشته را ارائه می کنند. در اوگاندا نیز دانشگاه های خوبی برای تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد. این دانشگاه ها، در قاره آفریقا نیز رتبه های نسبتا خوبی به دست آورده اند. نام 11 دانشگاه در بین 6500 دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی مربوط به کشور اوگاندا است.

بهترین دانشگاه های پزشکی اوگانادا

در چنین شرایطی می توان گفت که برخی از افراد می توانند این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند تا به موفقیت در این رابطه دست پیدا کنند.

هزینه های تحصیل پزشکی در اوگاندا

از جمله موضوعات دیگری که باید در رابطه با تحصیل در اوگاندا مورد توجه قرار گیرد، هزینه های تحصیل در این کشور است. می توان به این نکته اشاره داشت که اوگاندا از جمله کشورهای ارزان برای تحصیل در این رشته به حساب می آید. کمتر کشوری را می توان یافت که هزینه های تحصیل رشته پزشکی در آن کمتر از 1000$ (دلار) در سال باشد. اکثر دانشگاه های این کشور هزینه های مشابه دارند. هزینه های زندگی در این کشور برای یک دانشجو نیز در حدود 400$ (دلار) در ماه است که به نسبت بسیاری از کشورهای جهان نیز یک قیمت کم به حساب می آید.

جزئیات تحصیل پزشکی در دانمارک

در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی برای تحصیل در رشته های خاص از جمله پزشکی هستید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

چند سوال کلیدی درباره رشته پزشکی در اوگاندا

مهم ترین پرسش های ممکن در این رابطه عبارتند از:

 • دوره تحصیل رشته پزشکی در اوگاندا چه مدت به طول خواهد انجامید؟ این دوره آموزشی 6 ساله است.
 • آیا پزشکی در این کشور پر هزینه است؟ در صورتی که فرد همه هزینه های خود را شخصا پرداخت کند، هزینه زندگی و تحصیل او در حدود 6000$ (دلار) در سال خواهد بود.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *