ویترین

رشته پزشکی در فلسطین

رشته پزشکی در فلسطین

انتخاب رشته پزشکی در فلسطین فقط برای افراد اندکی که رزومه تحصیلی قوی در اختیار ندارند می تواند یک گزینه مناسب باشد. به همین دلیل است که باید به بسیاری از افراد توصیه کرد که این رشته تحصیلی را برای خود انتخاب نکنند. دانشجویان خارجی می توانند در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند اما باید بررسی کرد که این اتفاق به چه قیمتی رخ می دهد. در حال حاضر بایدبه این نکته توجه داشت که انتخاب کشوری مانند فلسطین نه تنها مثبت نیست، بلکه می تواند اثرات سوء نیز داشته باشد.

 • شرایط تحصیل رشته پزشکی در فلسطین چگونه است؟
 • آیا دانشجویان خارجی می توانند در این رشته تحصیل کنند؟
 • پیش شرط های دریافت پذیرش در این رشته چیست؟
 • محدودیت های انتخاب این رشته برای تحصیل چیست؟
 • زبان تحصیل پزشکی در این کشور چیست؟
 • چگونه می توان بهترین شرایط را برای آینده تحصیلی خود فراهم کرد؟

باید در نظر داشت که کشورهای متعددی در جهان وجود دارد که می توانند بهترین شرایط ممکن را برای فرد ایجاد کنند. فلسطین یکی از کشورهایی است که نباید به سادگی تصمیم گرفت که در آن به ادامه تحصیل پرداخت. جایگاه علمی دانشگاه های این کشور نیز بسیار ضعیف است. به همین دلیل است که توصیه می شود تا متقاضیان به دنبال سایر گزینه های ممکن برای تحصیل خود باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در ادامه توضیحاتی در این رابطه ارائه خواهند کرد.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در فلسطین

افرادی که می خواهند در فلسطین به ادامه تحصیل بپردازند، باید آگاه باشند که در اکثر دانشگاه های این کشور، زبان عربی در اولویت قرار دارد. در حقیقت، دانشجویان نباید امید زیادی به انتخاب زبان انگلیسی در این کشور داشته باشند. برای دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور، دانشجویان حتما باید در آزمون های ورودی نیز شرکت کنند. این خود نشان می دهد که به سادگی نیز نمی توان پذیرش تحصیلی در این کشور را به دست آورد.


دانشگاه های زیادی نیز در فلسطین برای تحصیل در این رشته در دسترس هستند. البته باید در نظر داشت که این دانشگاه ها از نظر علمی در سطح جهان چندان مطرح نیستند. مهم ترین دانشگاه های ارائه کننده این رشته عبارتند از:

برترین دانشگاه های پزشکی فلسطین

تصویر فوق نشان می دهد که نباید به سادگی اقدام به انتخاب چنین کشوری کرد. بیش از 2000 دانشگاه در سراسر جهان وجود دارد که شرایط بهتری برای تحصیل پزشکی نسبت به دانشگاه های این کشور دارند. به همین دلیل است که می توان در شرایط بهتری نیز به ادامه تحصیل پرداخت.

مقایسه تحصیل پزشکی در فلسطین و سایر کشورهای آسیایی

در شرایط کنونی باید به این نکته اشاره کرد که کشورهای زیادی در آسیا وجود دارد که با انتخاب آن ها می توان شرایط بهتری را برای خود انتخاب کرد. چین قدرتمندترین کشور آسیایی و در دسترس برای تحصیل پزشکی است. باید در نظر داشت که در این کشور، دانشجویان امکان شرکت در دوره های آموزش زبان را نیز خواهند داشت. به همین دلیل است که فشار کمتری به آن ها وارد می شود.

مقایسه تحصیل پزشکی در فلسطین و سایر کشورهای آسیایی

دانشگاه های بسیاری در چین حتی به تایید وزارت بهداشت ایران رسیده اند. این خود یک عامل به شدت اثرگذار است که چرا تحصیل در سایر کشورهای آسیایی می تواند مناسب تر باشد. دانشجویان ایرانی نیز مسیر مناسبی برای مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل خواهند داشت.

شرایط تحصیل رشته پزشکی در ترکیه

روند مهاجرت دانشجویان پزشکی به اروپا به جای فلسطین

در قاره اروپا نیز کشورهای بسیار زیادی وجود دارد که می توان آن ها را برای تحصیل خود انتخاب کرد. همه چیز بستگی به توانمندی فرد از نظر مالی دارد. زمانی که صحبت از تمکن مالی بالا می شود، می توان کشورهای اسکاندیناوی، انگلستان، ایرلند، ایسلند، هلند و تا حدودی مجارستان در میان خواهد بود. با این حال در بیشتر کشورهای اروپایی نیز می توان تحصیل ارزان قیمت پزشکی را تجربه کرد. مهم ترین این کشورها عبارتند از:

 • آلمان
 • اتریش
 • ایتالیا
 • رومانی
 • روسیه
 • ترکیه
 • لهستان
 • کرواسی

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

در چنین شرایطی است که باید در نظر داشت که با هزینه های کمتر، می توان مدرک معتبرتری نسبت به فلسطین به دست آورد. در حال حاضر می توان گفت که فلسطین یکی از ضعیف ترین کشورهای جهان برای تحصیل است و به همین دلیل بهتر است به سراغ آن نرفت. برای دانشجویان بهتر آن است که به دنبال گزینه های بهتری نسبت به فلسطین آن هم در رشته ای مانند پزشکی باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در این زمینه بهترین راهنمایی ها را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

پرسش هایی درباره رشته پزشکی در فلسطین

برخی از مهم ترین پرسش های مطرح شده در این رابطه عبارتند از:

 • آیا می توان به زبان انگلیسی در فلسطین به تحصیل در رشته پزشکی پرداخت؟ در حال حاضر انگشت شمار دوره پزشکی به این زبان در فلسطین برگزار می شود.
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در این کشور چقدر است؟ به طور متوسط می توان 4500$ (دلار) در سال است.
 • آیا تحصیل رشته پزشکی در فلسطین ارزشمند است؟ گزینه های بسیار بهتری نسبت به این کشور در دسترس هستند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *