مهاجرت تحصیلی مجارستان

رنکینگ دانشگاه های مجارستان

رنکینگ دانشگاه های مجارستان

یکی از آیتم های مهم در انتخاب دانشگاه در مجارستان، توجه به رنکینگ دانشگاه های مجارستان جهت ادامه تحصیل دانشجویان است. با مطالعه این مقاله، با برترین دانشگاه های مجارستان از طریق رنکینگ دانشگاه های مجارستان آشنا میشوید. این رنکینگ در واقع عملکرد پژوهشی دانشگاه ها، تعداد هیئت علمی و دانشجویان شان و امکانات آموزشی آن ها را درنظر می گیرد. در صورتی که شما هم علاقه مند به تحصیل در مجارستان می باشید ولی اطلاعات جامع و دقیقی درباره دانشگاه ها و شرایط پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان را ندارید، توصیه ما به شما این است که از مشاوره های برتر کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

  • بر اساس آخرین آمار کدامیک از دانشگاه های مجارستان در رنکینگ جهانی اعتبار بالایی دارند؟
  • چه شاخصه هایی می تواند در ورود شما به دانشگاه های معتبر دنیا تاثیر گذار باشد؟

شرایط و رنکینگ دانشگاه های مجارستان 2023

دلایل متعددی برای انتخاب مجارستان به عنوان مقصد تحصیلی در اروپا وجود دارد. اما، دلایل بسیار مهم جهت تحصیل در مجارستان طی سال 2023 را می توان به صورت زیر فهرست کرد:

  • اولا، سنت و پس زمینه دانشگاه های مجارستان همچنان به عنوان عضوی از کشورهای اتحادیه اروپایی به رسمیت شناخته می شود.
  • امکانات زندگی در مجارستان
  • آموزش عالی مجارستان دارای تاریخ طولانی است. قدمت اولین دانشگاه مجارستان به بیش از 600 سال می رسد.
  • امروزه فقط 10 دانشگاه در خود بوداپست قرار دارند. بسیاری از دانشگاه های مجارستان برنامه های فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی ارائه می دهند.
  • دانشنامه های مجاری در کل دنیا معتبر بوده و مورد قبول قرار می گیرد.
  • مجارستان عضوی از EU و ناحیه شنگن است. پس، آموزش عالی مجارستان که بر طبق سیستم بولونیا عمل می کند دانشجویان را قادر می سازد که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر در EU انتقالی یابند.
  • مجارستان کشوری امن و با درصد جرائم ناچیز است.

دوره های تحصیلی دانشگاه های مجارستان

از آنجایی که سیستم آموزشی مجارستان به پیروی از استانداردهای آموزشی اروپا و فرآیند بولونیا عمل می کند، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجارستان برنامه های تحصیلی خود را در 3 دوره تحصیلی لیسانس (3 تا 4 سال)، فوق لیسانس (2 سال) و دکتری (4 سال) به دانشجویان خارجی ارائه می دهند. اکثر برنامه های تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی هم ارائه می گردد.

دوره کارشناسی اکثر دانشگاه های مجارستان در دوره لیسانس، دانشجو می پذیرند. به منظور پذیرش از برنامه لیسانس در مجارستان، متقاضیان بایستی دیپلم یا مدرک دبیرستان/ پیش دانشگاهی را به همراه ریز نمرات مربوطه به دانشگاه ارائه دهد.
دوره کارشناسی ارشد برای اخذ مدرک فوق لیسانس، دانشجویان بایستی که علاوه بر قبولی در امتحانات پایان ترم، از پایان نامه خود دفاع کرده و نمره خوبی دریافت کنند. برای پذیرش در این مقطع شما به مدرک لیسانس خوب، ریزنمرات نشان دهنده نمرات، CV، معرفی نامه و انگیزه نامه نیازمندید.
دوره دکتری دوره مذکور از مهم ترین دوره های دانشگاه های مجارستان محسوب می شود و تحصیل در این مقطع نیازمند ارائه مدرک فوق لیسانس معتبر می باشد. اخذ مدرک دکتری در مجارستان منوط به قبولی در آزمون جامع و دفاع از رساله دکتری و اخذ نمره عالی می باشد.

کاریابی با توجه به رنکینگ دانشگاه های مجارستان

کاریابی با توجه به رنکینگ دانشگاه های مجارستان

در غالب کشورهای دنیا وقتی صحبت از استخدام باشد، کارفرمایان معمولا ترجیحشان استخدام فردی است که تابعیت کشورشان را داشته باشد. مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و کارفرمایان مجاری ترجیحشان به استخدام مجارستانی ها یا سایر ملل اروپایی است. پس برای این که یکی از دانشجویان بین المللی بتواند حین یا پس از تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور شغل خوبی پیدا کند باید نشان دهد رزومه و شرایط بهتری در مقایسه با اروپایی های جویای کار دارد.

از جمله راه های اثبات این امر تسلط داشتن به زبان های مجاری، انگلیسی و آلمانی به صورت همزمان و تجربه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور است. بر طبق رنکینگ دانشگاه های مجارستان، دانشگاه های ابوتوس لوراند، دانشگاه دبرسن، دانشگاه سملویس، دانشگاه زگد، دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست و دانشگاه پکس در زمره برترین دانشگاه های مجارستان قرار دارند که علاوه بر رتبه ملی، در سطح بین المللی نیز دارای رتبه خوبی هستند.

رنکینگ دانشگاه های مجارستان در 2023

تحصیل در مجارستان و در دانشگاه های خوب این کشور به منزله پلی برای موفقیت است. شناخت برترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل بسیار حائز اهمیت است. آخرین رنکینگ دانشگاه های مجارستان 2023-2022 بر طبق رتبه بندی ملی به شرح زیر است. همانطوری که در جدول زیر هم مشخص است، برترین دانشگاه مجارستان در سطح ملی دانشگاه اوتووس لوراند مجارستان است.

موسسه/ دانشگاه خروجی تحقیق رتبه ملی انتشارات کیفی کیفیت آموزش نمره کل استخدام فارغ التحصیلان استنادها ایمپکت
اوتووس لوراند مجارستان 1 125 بیش از 1000 نفر 405 490
سملویس مجارستان 2 بیش از 1000 نفر 898 412
دبرسن مجارستان 3 بیش از 1000 نفر 541 655
زگد مجارستان 4 بیش از 1000 نفر 898 826
صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان 5 478 بیش از 1000 نفر 673 905
پکس مجارستان 6 بیش از 1000 نفر 541 992
اوتووس لوراند مجارستان 1 619 141 74.8 629
سملوایس مجارستان 2 669 72.2 681
دبرسن مجارستان 3 755 71.9 696
زگد مجارستان 4 742 292 71.4 684
صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان 5 843 70.9 767
پکس مجارستان 6 بیش از 1000 نفر 70.1 بیش از 1000 نفر

اهمیت رنکینگ دانشگاه های مجارستان

ماحصل مقاله حاضر این است که اطلاع از رنکینگ دانشگاه های مجارستان برای انتخاب برترین دانشگاه مجارستان است. اهمیت رنکینگ دانشگاه های مجارستان، مخصوصا در فرآیند پذیرش تحصیلی و مرحله انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی مشخص می شود. هدف از رنکینگ دانشگاه های مجارستان این است که متقاضیان تحصیل در مجارستان به راحتی بتوانند در مرحله انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی، دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب بکنند. بر طبق رنکینگ های دانشگاهی جهان (CWUR) ، دانشگاه های ابوتوس لوراند، دانشگاه دبرسن، دانشگاه سملویس، دانشگاه زگد، دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست و دانشگاه پکس در زمره بهترین دانشگاه های مجارستان قرار دارند که علاوه بر رتبه ملی، در سطح بین المللی نیز دارای رتبه خوبی هستند.

رنکینگ دانشگاه های مجارستان بر اساس امتیازدهی به شاخص هایی همانند کیفیت آموزش، استخدام فارغ التحصیلان، تاثیر، تعداد استنادها، کیفیت دانشکده، تولید علم، انتشارات کیفی مورد ارزیابی قرار گرفته و بالاترین امتیاز دانشگاهی از آن دانشگاه ابوتوس لوراند مجارستان می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیل در مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، با مشاورین برتر مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران یروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *