مهاجرت تحصیلی سوئد

زبان در سوئد

تحصیل زبان در کشور سوئد

در میان برنامه ها تحصیلی امروزه تحصیل زبان در سوئد به گزینه مطلوبی برای ورود متقاضیان به کشور سوئد یا کشورهای اروپایی تبدیل شده است. بسیاری از متقاضیان که تمایل به تحصیل در کشورهای اروپایی دارند باید نسبت به یادگیری و اخذ مدرک زبان اقدام کنند و برای پذیرش دوره های زبان باید از شرایط زیر اطلاع پیدا کرد.

 1. اقامت سوئد از طریق دوره زبان سوئد چگونه است؟

 2. مدارک مورد نیاز برای پذیرش زبان چیست؟

 3. آیا شانسی برای اخذ ویزا در دوره های زبان وجو دارد یا خیر؟

برخی از افراد تحصیل زبان را پیش از شروع تحصیل دانشگاهی در کشور خود آغاز نموده و پس از دریافت مدرک زبان نسبت به اخذ پذیرش اقدام می نمایند اما برخی از متقاضیان ترجیح می دهند زبان را در کشور مقصد تحصیل نموده و به دلایلی نظیر شرایط محیطی، فراغت از مشغله های زندگی، کمبود زمان مدرک زبان را در کشور مورد نظر اخذ نمایند.

متقاضیانی که تمایل به تحصیل زبان پیش از شروع مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارند میتوانند برای تحصیل زبان در این کشور اقدام نمایند اما باید پیش از هرگونه تصمیم، شرایط مربوط به پذیرش و ویزای کشور سوئد را در مقاله مربوط به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مورد بررسی قرار دهند. این کشور به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی، درآمد بالا، سیستم آموزشی مطلوب، خدمات درمانی رایگان، نرخ بیکاری پایین به کشوری مناسب برای ورود متقاضیان جهت تحصیل یا کار تبدیل شده است.

اقامت از طریق دوره زبان سوئد

کشور سوئد برای متقاضیانی که تمایل به تحصیل زبان دارند، دوره های زبان برگزار می نماید که شامل موارد زیر می گردد: دوره زبان انگلیسی به صورت ترمی: به طور معمول متقاضیان می توانند دو ترم در سال در کشور سوئد به تحصیل زبان انگلیسی بپردازند که شروع ترم های زبان در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد، نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که امکان تحصیل زبان از صفر برای متقاضیان وجود ندارد.

به همین منظور برای شروع دوره زبان انگلیسی در سوئد داشتن مدرک زبان در سطح آیلتس 5.5 و مدرک دیپلم 12 ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) مورد نیاز است، هزینه تحصیل در دوره های زبان انگلیسی این کشور، ترمی 30000 تا 45000 کرون SEK می باشد که در صورتی که هزینه های اقامت و خورد و خوراک را به هزینه تحصیل بیافزاییم باید ترمی حدود 70000 تا 75000 SEK در نظر بگیریم. در دوره زبان انگلیسی این کشور امکان بردن همراه (همسر و فرزند زیر 18 سال) به صورت همزمان نیز وجود دارد و فرد می تواند برای تحصیل زبان در کشور سوئد به همراه خانواده خود اقدام نماید.

دوره زبان انگلیسی در سوئد به صورت سالیانه و تابستانی

در دوره های یک ساله متقاضیان می توانند از ترم سپتامبر برای اخذ پذیرش اقدام نمایند که طول دوره تحصیل آن ها یک ساله و شامل دو ترم تحصیلی می باشد، در دوره های یک ساله نیز حداقل مدرک در سطح آیلتس 5 و مدرک دیپلم 12 ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) مورد نیاز می باشد و امکان تحصیل از ابتدا وجود ندارد.

هزینه تحصیل در دوره زبان یک ساله در این کشور به همراه هزینه های اقامت و خورد و خوراک 150 هزار کرون SEK محاسبه شده است. امکان بردن همراه (همسر و فرزند زیر 18 سال) به صورت همزمان برای متقاضی وجود دارد و تا مادامی که متقاضی اصلی ویزا مشغول به تحصیل می باشد و ویزای وی اعتبار دارد، همراه فرد نیز می تواند، اقامت نماید.

دوره زبان تابستانه: متقاضیان تحصیل می توانند در تابستان نیز به تحصیل زبان در این کشور بپردازند و به مدت 4 ماه در کشور سوئد زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند، مدارک تحصیلی متقاضی برای اخذ پذیرش در دوره های تابستانه مورد نیاز می باشد. هزینه تحصیل در دوره تابستانه کشور سوئد 30000 کرون SEK می باشد که باید پیش از شروع ترم به حساب کالج واریز گردد، این دوره نیز همانند سایر دوره های زبان در این کشور امکان ویزای همراه همزمان را به متقاضیان اعطا می نماید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در سوئد

برای اخذ پذیرش زبان مدارک زیر مورد نیاز میباشد که باید به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد:

 • مدارک تحصیلی متقاضی شامل دیپلم و پیش دانشگاهی (مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در صورت وجود)
 • ریز نمرات و ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا سوئدی
 • پاسپورت و اسکن صفحه اول آن
 • مدرک زبان انگلیسی

برای تحصیل زبان در این کشور شرایط سنی خاصی وجود ندارد اما دقت نمایید که حداکثر شرایط سنی برای اخذ ویزا باید رعایت گردد به همین منظور پیش از اقدام باید شرایط متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که فردی پس از اتمام تحصیلش، تمایل به اقامت در این کشور داشته باشد باید نسبت به اخذ پذیرش در یکی از دوره های دانشگاهی اقدام نماید یا دوره زبان خود را تمدید کند. برخی از افراد نیز با کاریابی در کشور سوئد و یافتن شغل متناسب با رشته خود، ویزای کار این کشور را دریافت نموده و با تمدید ویزا می توانند اقامت سوئد را دریافت نمایند.

زبان در سوئد

آموزش زبان سوئدی در سوئد

با توجه به توضیحات ارائه شده، امکان اخذ پذیرش از کالج های زبان در این کشور همانند کالج زبان در فرانسه وجود دارد اما در حال حاضر شانس دریافت ویزا برای دوره های زبان کشور سوئد بسیار اندک بوده و متقاضیان برای دریافت ویزا با دشواری رو به رو می شوند در نتیجه در صورتی که کشور سوئد را برای مهاجرت انتخاب نموده اید ما به شما تحصیل در دانشگاه های این کشور را پیشنهاد می کنیم.

متقاضیان می توانند با داشتن حداقل سطح زبان انگلیسی در سطح آیلتس 5.5 برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام نموده و با دریافت ویزا در بهترین دانشگاه های کشور سوئد به تحصیل بپردازند. پیش از سال 2011 تحصیل دانشگاهی در کشور سوئد تقریبا رایگان بوده و دانشجویان می توانستند بدون پرداخت هزینه در این کشور به تحصیل بپردازند اما در حال حاضر تحصیل در مقاطع مختلف کشور سوئد دارای هزینه بوده و دانشجویان برای ادامه تحصیل ملزم به پرداخت شهریه می باشند.

هزینه تحصیل زبان در سوئد

از مرسوم ترین هزینه های تحصیل در این کشور به شرح زیر می باشد:

هزینه سالانه آموزش عالی در سوئد بسته به نوع دانشگاه 80000 تا 130000 کرون SEK “معادل 8300 تا 13000 € (یورو) یا 9200 تا 14600$ (دلار)”
هزینه دوره زبان انگلیسی در سوئد 350000 تا 700000 کرون SEK
هزینه رشته های علوم اجتماعی و انسانی 8000 تا 110000 کرون SEK
هزینه رشته های فنی و و علوم پایه 120000تا 145000 کرون SEK
هزینه رشته های معماری و هنر 190000 تا 270000 کرون SEK

شانس اخذ ویزای دوره زبان در سوئد

تحصیل دوره زبان می تواند گزینه مطلوبی برای ورود به این کشور یا کشورهای حوزه اتحادیه اروپا محسوب شود.

اما پیش از هر تصمیمی برای اقدام باید تمامی شرایط مربوط در خصوص پذیرش و ویزا مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه کالج زبان در سوئد:

 • دانشگاه های دولتی برای خواندن زبان در سوئد حدود 4000 یورو
 • کالج های نیمه خصوصی در سوئد هزینه سالیانه حدود 6000 یورو
 • برخی کالج های خصوصی در سوئد حدود سالیانه 8000 یورو

متاسفانه شانس اخذ ویزا برای دوره زبان در کشور سوئد بسیار اندک بوده و بهتر است متقاضیان از طریق اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور برای ورود اقدام نمایند، امکان بهره مندی از سیستم تحصیلی مناسب، امکان کار در کشور سوئد، امکان استفاده از خدمات پزشکی رایگان، امکان افتتاح حساب، ویزای همراه همزمان، امکان اخذ اقامت دائم و … سبب انتخاب کشور سوئد شده و مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد. شما می توانید برای بررسی تمامی روش های مهاجرت به کشور سوئد متناسب با شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

سوالات پرتکرار در خصوص زبان در سوئد

متقاضیان تحصیل زبان در این کشور با سوالات زیر مواجه می شوند:

 • شرایط تحصیل در دوره های زبان سوئد چیست؟ حداقل آیلتس 5.5 و ارائه گواهی دیپلم 12 ساله.
 • هزینه تحصیل زبان چقدر است؟ میزان هزینه های تحصیل در دوره های زبان 30000 الی 45000 کرون برای هر ترم تحصیلی می باشد.
 • آیا تحصیل در سوئد رایگان است؟ تحصیل در سوئد برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان و برای شهروندان خارجی از سال 2010 به صورت رایگان ممنوع است.
 • آیا تحصیل زبان دارای شرط سنی است؟ تحصیل در این کشور از شرایط سنی برخوردار نمی باشد منتها برای ویزای تحصیلی باید سن مناسب در نظر گرفته شود.
 • شروع درخواست دوره های زبان در این کشور چه زمانی است؟ برای تحصیل در دوره های یک ساله افراد می توانند از ماه سپتامبر نسبت به اخذ پذیرش اقدام نمایند.

3 دیدگاه برای “زبان در سوئد

 1. sohrab گفت:

  ایا میشه الان با شرایط کنونی برای ویزای تحصیلی اقدام کرد ؟ اگر متاهل باشیم میشه برای ویزای همزمان اقدام کرد ؟

 2. kefsan گفت:

  با سلام و عرض ادب
  خانمی 38 ساله با کارشناسی حسابداری از دانشگاه دولتی و ارشد حسابرسی معدل 18/36 و ایلتس 5/5 اکادمیک و مقاله ای اس ای و گواهینامه کنفرانس بین المللی و دو نامه ریکامندیشن و و سی وی با سابقه کار بالای 10 سال در بیمه اسیا و 5 سال در پستهای مختلف مالی شرکتهای مختلف مهندسی هستم ایا ممکنه لطف کنید سریعترین راه مهاجرت به سوید رو بهم معرفی بفرمایید ؟ با تشکر مرسی

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما سریع ترین و کم ریسک ترین راه مهاجرت به سوئد از طریق ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی و یا دوره های زبان با حداقل آیلتس ۵.۵ یا ۶.۵ می باشد که اکنون ثبت نامش شروع شده برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *