مهاجرت به کشور اتریش

زندگی در اتریش برای ایرانیان

شرایط زندگی در اتریش برای ایرانیان

آگاهی از شرایط زندگی در اتریش برای ایرانیان در سال 2019 از اهم موارد در باب مهاجرت به این کشور ثروتمند و غنی برای ایرانیان می باشد. کشور اتریش به دلیل داشتن امنیت بالا، شرایط تحصیل رایگان، موقعیت های شغلی فراوانی و نرخ بیکاری پایین به مقدار 5.0% و بسیاری از امکانات دیگر هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان را به خود جذب می نماید. این کشور از جنوب با کشورهای ایتالیا و اسلوونی و از شمال با کشورهای آلمان و چک مرز مشترک دارد. زبان رسمی مردم در کشور اتریش آلمانی بوده و واحد پول آن ها به (€) یورو می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، صمیمانه به شما عزیزان توصیه می کند که قبل از مهاجرت، حتما از مشاوره تخصصی کارشناسان امر بهره مند گردید.

بسیاری از افراد برای تحصیل و زندگی از میان کشورهای اروپایی کشور اتریش را بر می گزینند. همان طور که می دانید هزینه های تحصیل در اتریش اندک است و می توان گفت تقریبا رایگان محسوب می شود. به غیر از هزینه های تحصیل بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور، به هزینه زندگی در این کشور توجه نموده تا برآوردی از میزان هزینه های خود داشته باشند.

شرایط زندگی در اتریش

از جمله مواردی که در باب مهاجرت و اخذ اقامت اتریش حائز اهمیت می باشد، شرایط زندگی است. در مجموع هر کشوری علی رغم مزایا، معایبی دارد. در این مقاله بنا شده ایم که به موضوع شرایط زندگی در اتریش برای ایرانیان که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، نیز بپردازیم. وین پایتخت اتریش می باشد که جز بهترین مقاصد مهاجرتی نیز شناخته شده است. ثبات سیاسی، بهداشت و پزشکی درمانی، تحصیلات رایگان، خدمات حمل و نقل و بازار کار باعث دوچندانی جذابیت زندگی در اتریش برای ایرانیان نیز شده است.

کشور اتریش با دارا بودن فرهنگ غنی به یکی از بهترین و جز 9 گران ترین کشورها در خصوص زندگی تبدیل شده است. مطابق با آخرین مطالعات در سراسر جهان در سال 2012، هزینه زندگی در وین مقرون به صرفه می باشد. در این بررسی ها که در باب هزینه زندگی، حمل و نقل، فعالیت و اوقات فراغت ارزیابی شده است، کشور اتریش رتبه 48 را به خود اختصاص داده است.

از جمله مواردی که در باب شرایط زندگی در اتریش برای ایرانیان و سایر شهروندان کشورهای دیگر به صورت قانون وجود دارد، الزام ثبت اطلاعات در اداره شهرداری پس از 3 روز کاری بعد از ورود به کشور اتریش می باشد. این روند توسط اشخاص متقاضی از طریق تکمیل فرم درخواست امضا شده توسط صاحب منازل یا مدیر هتل یا امکان صورت می گیرد.

مزایای زندگی در اتریش برای ایرانیان

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث شده دانشجویان ایده مهاجرت و زندگی در اتریش را نیز داشته باشند، سیستم آموزش رایگان کشور اتریش حتی برای دانشجویان خارجی نیز می باشد. در همین باب می بایست گفت که دانشجویان باید با در دست داشتن مدارک قبولی در دانشگاه های سراسری ایران درخواست پذیرش نمایند. از دیگر دلایل عمده ویزای تحصیلی اتریش که باعث دوچندانی جذابیت تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای می شود، عدم مسدود شدن حساب های مالی دانشجویان است.

مهاجرت و زندگی در اتریش برای ایرانیان تا قبل از سال 2017 شرایط ایده آل تری داشت. پس ازسال 2017 قوانین اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش نیز فرق کرد. عدم اعطای ویزای همراه پس از سال 2017 از موارد حائز اهمیت می باشد که طبق قوانین جدید، اشخاص می بایست وارد کشور شوند و پس از طی کردن روند اداری و بازه زمانی 6 ماه، نسبت به الحاق همراه خود اقدام نمایند.

مسکن در اتریش برای ایرانیان

از دیگر مواردی که در سال های متوالی باعث ایجاد یک چالش برای زندگی در اتریش برای ایرانیان نیز شده است، فراهم کردن شرایط مسکن یا محل اقامت نیز می باشد. پیدا کردن محلی برای اقامت و زندگی در اتریش روندی سخت می باشد که از دشواری های مختص به خود برخوردار است. آژانس های املاک در این روند کمک زیادی به مهاجرین می کنند. هزینه های مروبط به فراهم کردن مسکن در این کشور بالا نیز بالا می باشد.

زندگی در اتریش برای ایرانیان

هزینه زندگی در کشور اتریش

جزییات و ریز هزینه زندگی دانشجویان در کشور اتریش به عوامل متفاوتی وابسته است. هزینه زندگی دانشجویی در کشور اتریش یا هزینه هایی که دانشجویان به طور معمول تنها یک بار در سال برعهده دارند عبارتند از:

  • کتب مورد نیاز به طور میانگین 180 € (یورو) در سال
  • شهریه دانشگاه از 300 تا 800 € (یورو) که بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است برای هر ترم تحصیلی (سالی 800 تا 1500 € (یورو) )
  • پیش بهای اجاره منزل که بر اساس نوع قرارداد بین مالک و مستاجر تنظیم می شود متفاوت است که در زیر به آن اشاره می شود.
هزینه زندگی در اتریش برای هر فرد (بدون در نظر گرفتن همراه وی)
میانگین هزینه زندگی 1 نفر (خوابگاه، محل سکونت، خوراک، حمل و نقل و …) 950 € (یورو)
میانگین هزینه زندگی 2 نفر (خوابگاه، محل سکونت، خوراک، حمل و نقل و …) 1200 € (یورو)

قوانین زندگی در اتریش برای ایرانیان

کیفیت و سطح بالای زندگی در کشور اتریش افراد بسیاری را برای زندگی در این کشور و کار در اتریش مشتاق نموده است. در کشورهایی نظیر سوئیس سطح درآمد بسیار بالاست و در نتیجه سطح زندگی شهروندان نیز به طور معمول به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. برخی از کشورها نیز دارای سطح درامد و سطح زندگی بسیار پایینی می باشند که این امر منجر به پایین آمدن سطح زندگی شده و در نهایت با عدم رضایت افراد همراه خواهد بود. در کشور اتریش تناسبی میان سطح زندگی و سطح درآمد وجود دارد و فرد به راحتی می تواند در کنار استفاده از امکانات زندگی و رفاهی به تحصیل پرداخته و زندگی خوبی داشته باشد.

به همین علت دانشجویان به سبب تناسب هزینه های زندگی و رایگان بودن تحصیل در این کشور برای ورود به کشور اتریش با یکدیگر رقابت می نمایند و کشور اتریش را جزء انتخاب های اصلی خود قرار می دهند. متقاضیان با یافتن شغل در کشور اتریش به طور تقریبی ماهیانه بالای 1000 € (یورو) درآمد خواهند داشت که می توان گفت سالانه بالای 12.000 € (یورو) درآمد دارند و با این هزینه می توانند هزینه زندگی در کشور اتریش را تامین نموده و به راحتی به تحصیل و زندگی در این کشور بپردازند. افرادی که در پی مهاجرت به اتریش هستند باید از راه های مهاجرت به اتریش و امور مهمی همچون هزینه زندگی در اتریش با خبر باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را راهنمایی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =