مهاجرت به کشور اسلواکی

زندگی در اسلواکی

اگر شما هم علاقمند به داشتن اطلاعاتی در مورد زندگی در اسلواکی هستید با خواندن این مقاله می توانید به اطلاعات جامعی در این زمینه بدست آورید.               

 مکان جغرافیایی این کشور که در اروپای مرکزی می باشد و با کشورهای لهستان، کشورچک، کشوراتریش، کشورمجارستان، کشوراوکراین  دارای مرز مشترک  می باشد. پایتخت سیاسی و مهم ترین شهر  این کشور شهر براتیسلاوا می باشد.  در حال حاضر  میزان جمعیت موجود در این کشور حدود ۵ میلیون نفر می باشد. میانگین سالیانه  دمای پایتخت  این کشورنه درجه سانتی‌گراد می باشد. با این توضیح که حد اکثر دما در پایتخت این کشور ۲۰ درجه سانتی گراد می باشد  و حداقل دما در پایتخت این کشور۳ درجه خواهد بود. نا گفته نماند که سردی هوا در این کشور حتی مانند کشورهایی که در همسایگی این کشور به سر می برند. نمی باشد.

مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را درباره زندگی در اسلواکی راهنمایی خواهند کرد.

نحوه حضور مهاجرین پناهنده در اسلواکی

 این کشور نسبت به سایر کشورهایی که توانسته اند در حوزه شنگن قرار بگیرند. اقدام به ممانعت نمودن  با  ورود اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور از روش  پناهندگی را دارند می کنند. در نتیجه این موضوع منجر شده که سایر مهاجرین دارای احساس خوبی باشند. تعداد زیادی از اشخاصی که اقامت قاره اروپا را دارند، به خاطر وجود این دلایل اقدام به انتخاب نمودن این کشور می کنند.

شرایط اقتصادی اسلواکی

اقتصاد این کشور توانسته جایگاه ویژهای در میان مشتریانی با تابعیت بین المللی بدست آورد. ازجمله صنایع اقتصادی مهم این کشور می توان به این موارد اشاره نمود: صنایع مرتبط در زمینه تولید و همچنین صادرات خودرو، صنایع مرتبط در رابطه با صنایع وسایل الکترونیکی به ویژه لوازم خانگی. از جمله مهمترین شرکای  تجاری این کشور می توان به کشور آلمان اشاره نمود. لازم به ذکر می باشد که اقتصاد این کشور دارای وابستگی زیادی به کشور آلمان می باشد. همچنین ناگفته نماند که این کشور در بر گیرنده منابع طبیعی فراوانی می باشد که باعث درآمد بالای این کشور شده است.

از جمله منابع طبیعی این کشور می توان به منابع زیر اشاره نمود: معدن زغال سنگ زغال موجود در این کشور، معدن آهن موجود در این کشور، معدن  مس و منگنز موجود در این کشور، معدن نمک موجود در این کشور، کلیه زمین‌های کشاورزی، وجود منابع طبیعی  و اندکی ذخایر  نفت و گاز در این کشور

معایب و مشکلات زندگی در اسلواکی

با این حال، زندگی در این کشور اروپایی، معایب و مشکلات خاص خود را نیز دارد:

مشکل اول

اولین مشکلی که در راستای زندگی کردن در این کشور وجود دارد این می باشد که یادگیری زبان این کشور به  راحتی و آسانی نمی باشد. با این توضیح که یادگیری زیان هر کشوری لازمه  مهاجرت نمودن  به این کشور می باشد. اما زندگی دراین کشور  با مسلط بودن به زبان انگلیسی نسبتا راحت می باشد. اغلب مردم این کشور به زبان  انگلیسی مسلط می باشند.

مشکل دوم

دومین مشکل این کشور جمعیت کم پایتخت این کشور و سایر شهرهای دیگر این کشور می باشد. این امکان وجود دارد که جمعیت کم این کشور شاید یک مشکل نباشد و حتی از دید بعضی افراد دیگر یک مزیت و ویژگی مثبت می باشد. اقتصاد این کشور مانند کشورهای بزرگ قاره اروپا نمی باشد.

مشکل سوم

درست است که اقتصاد این کشور اقتصاد پویایی  می باشد ولی به صورت  طبیعی نسبت به قطب های اقتصادی قاره اروپا مثل کشور آلمان دارای  تفاوت می باشد. در صورتی که هدف شما به راه اندازی تجارتی از نوع  کوچکی می باشد موفق شوید که به تدریج  این موضوع را در قاره  اروپا گسترش دهید. اما  در صورتی که  هدف شما سرمایه گذاری در بخش های عمده و زیادی می باشد. این فرصت را دارید که از مشاوره  با اشخاص متخصص و همچنین مراجعه به لینک اقامت اروپا از طریق اسلواکی بهره مند شوید.

هزینه زندگی در اسلواکی

 به صورت متوسط میزان مخارج و هزینه زندگی در این کشور بدون در نظر گرفتن میزان مخارج تحصیلی و یا شهریه های دانشگاهی به صورت متوسط به میزان ۱۳ دلاربه ازای هر روز می باشد. در قسمت پایین به برخی از مخارج و هزینه ها خواهیم پرداخت:

یک کیلو گوشت گوساله در این کشور، به میزان ۳ یورو می باشد. یک  کیلو مرغ فیله پاک کرده در این کشور، به میزان۳ یورو می باشد. یک کیلو کالباس در این کشور، به میزان ۱۵۳ یورو که به کیفیت بستگی دارد. یک کیلو برنج  در این کشور، به میزان ۶۰ سنت می باشد. یک عدد ساندویچ مک دونالد، به میزان ۳ یورو. سوخت ماشین و بنزین، به صورت  تقریبی به میزان ۲ دلار می باشد. هر وعده غذا در دانشگاه این کشور، حدود ۲ یورو می باشد. هر وعده  صبحانه، به صورت تقریبی حدود ۵/۰ تا ۱ یورو می باشد. بیمه درمانی دانشجویان در این کشور، به میزان صد یورو در طول هر سال. هزینه لازم برای خوابگاههای دانشجویی دراین کشور، چیزی ما بین ۱۵۰ الی ۲۵۰ یورو در ماه می باشد. هزینه لازم برای  شارژ و برای مصرف آب به صورت ماهیانه، به میزان ۲۰دلار می باشد. هزینه لازم برای مصرف گاز مصرفی در فصل تابستان، به میزان ده دلار می باشد. هزینه لازم برای مصرف  گاز مصرفی در فصل زمستان، به میزان چهل دلار می باشد. هزینه لازم برای مصرف  برق مصرفی، به میزان۳۰دلار می باشد. هزینه لازم برای  آبونمان تلفن  به ازای هر ماه، به میزان ده دلار می باشد. هزینه لازم برای  خرید سیم کارت موبایل رایگان و شارژ اولیه، به میزان۱۲دلار می باشد.

سخن پایانی

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله متمایل به داشتن اطلاعاتی بیشتر و جامع تری در زمینه زندگی در اسلواکی هستید، این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامع تری در رابطه با این موضوع و هم چنین موضوعاتی دیگر در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی به دست آورید.

Related Posts

17 دیدگاه برای “زندگی در اسلواکی

 1. mani گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  زندگی در اسلواکی برای کسی که در این کشور در مقطع دکترا تحصیل کند ایا از هزینه های بالایی برخوردار است؟

 2. امیرحسین گفت:

  سلام
  مقاله خوبی بود.
  با تشکر

 3. امید گفت:

  کشورهای شرق و مرکز اروپا برای مهاجرت بهتر هستند‌در حال حاضر

 4. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوبتون
  لطفا هزینه های زندگی در اسلواکی هم توضیح دهید.

 5. ناصر زارعی گفت:

  سلام
  پیش بینی آینده این کشور چگونس؟

 6. قراری گفت:

  با تشکر از سایت خوبتون،لطفا درمورد تحصیل در اسلواکی هم توضیح دهید.

 7. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد زندگی در اسلواکی تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در اسلواکی هم مطلب بذارید.

 8. تبسم گفت:

  از اسلواکی تا اتریش چقدر راه هست؟

 9. leilakk گفت:

  لطفا در مورد جذابیت های توریستی اش هم توضیح بدین. متشکر

 10. حسین گفت:

  اسلواکی وابسته به آلمانه

 11. عرشیا گفت:

  زندگی در اسلواکی بهتره یا چک؟

 12. sohrab گفت:

  زندگی در براتیسلاوا خیلی ارومه و خلوت ، شهرهای دیگر این کشور هم همینطوره ؟

 13. خسرو احمدی گفت:

  زندگی در اسلواکی چقدر در سال هزینه داره؟

 14. امید گفت:

  هزینه زندگی در این کشور بالا است یا پائین؟

 15. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 16. دنیز گفت:

  اگه ما برای کار اقدام کنیم از کجا شروع کنیم ویزای کار اسلواکی یا یافتن موقعیت کاری توسط دعوتنامه کارفرما؟

 17. امید گفت:

  جهت مهاجرت به اسلواکی و زندگی در این کشور چه سختی هایی برای زندگی و مهاجرت وجود دارد.؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + نه =