شرایط بلغارستان

ساعت به وقت بلغارستان

ساعت به وقت بلغارستان

ساعت به وقت بلغارستان تنها دارای یک منطقه زمانی است که آن هم UTC +2 می باشد و در این مقاله به آن می پردازیم. توسعه حمل و نقل و برقراری ارتباط با نقاط مختلف سیاره ما، تقسیم آن به مناطق زمانی را ضروری می کند. در نقاط مختلف دنیا مناطق زمانی متفاوتی وجود دارد و ساعت به وقت بلغارستان نیز با تهران و سایر کشورهای ایران و همچنین مهمترین کشورها و شهرهای دنیا متفاوت می باشد. بلغارستان در جنوب شرقی اروپا واقع شده و با رومانی، صربستان، مقدونیه، یونان و ترکیه هم مرز است. در شرق، خط ساحلی باشکوهی در امتداد دریای سیاه دارد. بلغارستان با توجه به وسعت کوچکش دارای ویژگی های جغرافیایی بسیار متنوعی است و به دشت ها، تپه ها، کوه ها، دره ها و دره های رودخانه ای عمیق تقسیم می شود.

جمعیت بلغارستان کمی بیش از هفت میلیون نفر است و 42% از افراد بین 25 تا 54 سال سن دارند. بلغاری تنها زبان رسمی این کشور است و اکثریت قریب به اتفاق جمعیت بلغاری به آن صحبت می کنند مردم ترکیه بزرگترین گروه اقلیت این کشور را تشکیل می دهند، در حالی که رومی ها دومین گروه اقلیت بزرگ را تشکیل می دهند. در این نوشتار، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل موضوع ساعت را بررسی کرده اند و اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه جمع آوری کرده اند.

درباره ساعت به وقت بلغارستان

در بلغارستان ، زمان استاندارد به وقت اروپای شرقی می باشد که به صورت UTC+02:00نشان داده می شود و در زمان تابستان، از ساعت تابستانی استفاده می شود که یک ساعت جلوتر یعنی به صورت UTC+03:00 نشان داده می شود و از آخرین یکشنبه ماه مارچ تا آخرین یکشنبه در اکتبر، مطابق با اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام می شود. در بلغارستان، برای اولین بار بین سال ‌های 1943 و 1944 و از سال 1979 به طور منظم ساعت تابستانی رعایت شده است. در این کشور، مردم معمولا از ساعت 24 ساعته استفاده می کنند و شایان ذکر است که این ساعت منحصراً در جدول زمانی اتوبوس و قطار استفاده می شود. در پایگاه داده منطقه زمانی IANA، منطقه زمانی اروپا/صوفیه به بلغارستان داده شده است.

در جدول زیر به اطلاعات کلی ساعت به وقت این کشور اشاره شده است:

اطلاعات کلی این کشور
منطقه زمانی استاندارد UTC/GMT +2:00
منطقه زمانی تابستانی +1:00 ساعت
افست منطقه زمانی فعلی (جولای 2022) UTC/GMT +3:00 بعد از ظهر
مخفف منطقه زمانی EEST و EET

وقتی ساعت ‌ها به عقب بر می‌ گردند، بلغارستان در زمان استاندارد به وقت اروپای شرقی می باشد.

درباره ساعت به وقت بلغارستان

تغییرات ساعت به وقت بلغارستان

تغییرات ساعت به وقت بلغارستان هم برای افرادی که به فکر سفر یه این کشور هستند و هم برای افرادی که قصد مهاجرت به بلغارستان را دارند، امری بسیار مهم بشمار میرود. تغییرات ساعت به وقت بلغارستان در تابستان انجام میشود و همانند سایر کشورهایی که تغییر ساعت تابستانی را رعایت می کنند، تغییرات ساعت در آخر ماه مارچ انجام می شود. این تغییر ساعت یک تغییر ساعت سراسری از زمان استاندارد به ساعت تابستانی می باشد که در آن ساعت در تابستان 1 ساعت به جلو تغییر میکند.

آخرین تغییر ساعت که برای هماهنگی ساعت تابستانی انجام شده است، در روز یکشنبه تاریخ 27 مارچ سال 2022 در ساعت 03:00 صبح بوده است و در این زمان ساعت به 1 ساعت جلوتر کشیده شده است. در لیست زیر به تغییرات ساعت به وقت بلغارستان در سالهای آینده اشاره شده است:

 1. تغییر منطقه زمانی به ساعت استاندارد در 30 اکتبر 2022 در ساعت 4:00 صبح (1- ساعت)
 2. تغییر منطقه زمانی به ساعت تابستانی در 26 مارچ 2023 در ساعت 3:00 صبح (1+ ساعت)
 3. تغییر منطقه زمانی به ساعت استاندارد در 29 اکتبر 2023 در ساعت 4:00 صبح (1- ساعت)
 4. تغییر منطقه زمانی به ساعت تابستانی در 31 مارچ 2024 در ساعت 3:00 صبح (1+ ساعت)
 5. تغییر منطقه زمانی به ساعت استاندارد در 27 اکتبر 2024 در ساعت 4:00 صبح (1- ساعت)
 6. تغییر منطقه زمانی به ساعت تابستانی در 30 مارچ 2025 در ساعت 3:00 صبح (1+ ساعت)
 7. تغییر منطقه زمانی به ساعت استاندارد در 26 اکتبر 2025 در ساعت 4:00 صبح (1- ساعت)
 8. تغییر منطقه زمانی به ساعت تابستانی در 29 مارچ 2026 در ساعت 3:00 صبح (1+ ساعت)

علاوه بر این، در نمودار زیر به تفاوت ساعت به وقت بلغارستان با مهمترین شهرهای دنیا اشاره شده است:

تفاوت ساعت به وقت بلغارستان با مهمترین شهرهای دنیا

آشنایی بیشتر با بلغارستان

بلغارستان کشوری در شرق اروپا در دریای سیاه است که مساحت آن 111000 کیلومتر مربع (42857 مایل مربع) و کل خط ساحلی آن 354 کیلومتر (220 مایل) است. بنابراین بلغارستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپا و صد و پنجمین کشور بزرگ در جهان است. سهم قابل توجهی از ساکنان (76%) به جمعیت شهری تعلق دارد. بلغارستان در ارتفاع 472 متری از سطح دریا می باشد و این ارتفاع نسبتاً کم است. بلندترین قله کوه (قله مصلی) 2925 متر است. این کشور دارای 5 جزیره در دریای آزاد است.

مرزهای ملی مستقیم بلغارستان با کشورهای زیر می باشد:

 • یونان
 • مقدونیه شمالی
 • رومانی
 • صربستان
 • ترکیه

یک فرد خارجی در صورت داشتن یک سند مسافرتی خارجی معمولی یا مدرک مشابه دیگر و همچنین در صورت نیاز ویزا می تواند وارد بلغارستان شود و با داشتن شرایط لازم، اقدام به اخذ اقامت بلغارستان کند. انواع مختلف ویزا برای ورود به بلغارستان عبارتند از ویزای A برای حمل و نقل فرودگاهی، ویزای C برای اقامت کوتاه مدت به منظور ترانزیت یا مدت اقامت برنامه ریزی شده (کمتر از 90 روز) و ویزای D برای اقامت طولانی تر از 90 روز. در بلغارستان، جهت اشتغال، مجوز کار برای شهروندان هیچ یک از کشورهای اتحادیه اروپا و EAA یا سوئیس و خانواده های آنها لازم نیست. برای جستجوی کار در بلغارستان، تنها کاری که این افراد باید انجام دهند این است که به عنوان جویای کار در یک اداره کار محلی ثبت نام کنند.

هموطنان محترم می توانند برای کسب اطلاعات کامل از شرایط زندگی و اقامت در بلغارستان و روش های مهاجرت به این کشور اروپایی با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *