شرایط بلژیک

ساعت به وقت بلژیک

ساعت به وقت بلژیک

ساعت به وقت بلژیک یک ساعت جلوتر از ساعت هماهنگ جهانی می باشد و برای افراد با عبارت +01:00 UTC مشخص می شود. در ساعت به وقت بلژیک تغییر ساعت در تابستان و پاییز رعایت می شود که در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به آنها اشاره دقیق تری خواهند کرد. بلژیک دارای امتداد شرقی غربی 3.7 درجه طول جغرافیایی است. با توجه به موقعیت این کشور در اروپای غربی، این حدود 260 کیلومتر است. با چنین وسعت کمی، سیر خورشید در نقاط مختلف کشور اهمیت چندانی ندارد. موقعیت خورشید در غرب کشور تنها حدود 15 دقیقه از سمت شرق منحرف می شود. این بدان معناست که خورشید در غرب 15 دقیقه دیرتر از شرق طلوع و غروب می کند.

در این نوشتار، علاوه بر ساعت به وقت بلژیک، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بسیار مفیدی برای آشنایی هموطنان عزیز با این کشور جمع آوری کرده اند که می توان از آنها بهره مند شد.

بررسی ساعت به وقت بلژیک

ساعت بلژیک (استاندارد) به وقت اروپای مرکزی +01:00 UTC می باشد. بلژیک ساعت تابستانی (به وقت تابستانی) را از آخرین یکشنبه ماه مارس 02:00 CET تا آخرین یکشنبه اکتبر 03:00 CEST رعایت می کند. تاریخ تغییر ساعت به وقت بلژیک مانند سایر کشورهای اروپایی است. مبنای قانونی فعلی برای ساعت این کشور، قانون 11 ژوئن 2018 معرفی زمان هماهنگ جهانی (UTC) به عنوان مبنایی برای زمان قانونی در بلژیک. ماده 2 این قانون می گوید که زمان قانونی UTC +60 دقیقه در زمستان و UTC +120 دقیقه در تابستان است. قانون جدید قانون قبلی 29 آوریل 1892 که زمان را در بلژیک یکسان می کرد و قانون 7 فوریه 1920 اصلاح آن را لغو می کند. در تابستان، به صورت استاندارد، ساعت این کشور از +01:00 UTC به +02:00 UTC تغییر می کند و با عنوان ساعت تابستانی اروپای مرکزی (به اختصار CEST) شناخته می شود.

تغییرات ساعت به وقت بلژیک

تغییرات ساعت به وقت بلژیک

افرادی که قصد دارند اقدام به سفر یا مهاجرت به بلژیک بخصوص در وقت هایی که ساعت به وقت بلژیک تغییر می کند کنند، حتما باید از تاریخ و ساعت تغییرات آن مطلع باشند. ممکن است افراد با اهداف مختلف مانند کار، تحصیل، جلسات یا سخنرانی و یا سایر موارد به این کشور سفر کنند و یا نیاز به برقرار کردن تماس تلفنی باشند. با این حال، مطلع بودن از تغییرات ساعت این کشور امری بسیار مهم می باشد که در این بخش به آنها اشاره خواهیم کرد.

در جدول زیر به تغییرات ساعت به وقت بلژیک در سال های آینده اشاره شده است:

تاریخ زمان محلی (صبح) تغییر ساعت
30 اکتبر 2022 3:00 -1 ساعت به زمان استاندارد
26 مارچ 2023 2:00 +1 ساعت به وقت تابستانی
29 اکتبر 2023 3:00 -1 ساعت به زمان استاندارد
31 مارچ 2024 2:00 +1 ساعت به وقت تابستانی
27 اکتبر 2024 3:00 -1 ساعت به زمان استاندارد
30 مارچ 2025 2:00 +1 ساعت به وقت تابستانی
26 اکتبر 2025 3:00 -1 ساعت به زمان استاندارد
29 مارچ 2026 2:00 +1 ساعت به وقت تابستانی

در روز یکشنبه 27 مارچ 2022، در ساعت 2:00 بامداد به وقت محلی ساعت به وقت بلژیک تغییر کرد و یک ساعت به جلو کشیده شد. DST یا ساعت تابستانی سالانه در آخرین یکشنبه ماه مارچ شروع می شود. سپس در روز یکشنبه 30 اکتبر 2022، در ساعت 3:00 صبح به وقت محلی بلژیک، ساعت به وقت بلژیک یک ساعت به جلو کشیده خواهد شد. DST یا ساعت تابستانی هر سال در آخرین یکشنبه اکتبر به پایان می رسد. به‌جای آن ساعت‌ ها ۱ ساعت به عقب برمی‌گردند که تغییر به زمان زمستانی نیز نامیده می شود.

تفاوت ساعت به وقت بلژیک با ساعت به وقت ایران

همانطور که هموطنان عزیز مطلع هستند، ساعت در تمامی شهرهای ایران یکسان بوده و ایران فقط یک منطقه زمانی دارد. با این حال، ایران 2 ساعت و 30 دقیقه از بلژیک جلوتر است. یعنی زمانی که برای مثال در بلژیک ساعت 17:00 باشد، ساعت به وقت ایران 19:30 خواهد بود. با توجه به این که در ایران نیز ساعت تابستانی رعایت می شود و در این فصل ساعت به وقت ایران به 1 ساعت جلوتر کشیده می شود، تفاوت ساعت به وقت بلژیک و ساعت به وقت ایران همان 2 ساعت و 30 دقیقه باقی می ماند و کمتر یا بیشتر نمی شود. هم اکنون ساعت به وقت بلژیک ساعت تابستانی اروپای مرکزی و ساعت به وقت ایران ساعت تابستانی ایران را رعایت می کنند. همانطور که ذکر شد، CEST (ساعت تابستانی اروپای مرکزی) 2 ساعت و 30 دقیقه از IRDT (ساعت تابستانی ایران) فاصله دارد.

علاوه بر ایران، با مشاهده نمودار زیر متقاضیان می توانند با تفاوت ساعت به وقت بلژیک با مهمترین شهرهای دنیا آشنا شوند:

تفاوت ساعت به وقت بلژیک با مهمترین شهرهای دنیا

آشنایی با بلژیک

بلژیک کشوری در جنوب هلند در دریای شمال که مساحت آن 30530 کیلومتر مربع (11788 مایل مربع) و کل خط ساحلی آن 67 کیلومتر (41.6 مایل) می باشد. این مساحت تقریباً 121% از مساحت مریلند را تشکیل می دهد. بنابراین بلژیک نوزدهمین کشور کوچک اروپا و رتبه 141 در جهان است. نسبت فوق العاده بالایی از ساکنان (98%) به جمعیت شهری تعلق دارند. هر دهم ساکن تنها در بروکسل زندگی می کنند. کیفیت زندگی، تحصیل و کار در این کشور بسیار بالا می باشد و به همین دلیل هر ساله دانشجویان بین المللی بیشتری اقدام به مهاجرت تحصیلی به بلژیک می کنند تا قادر به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند و بعد اقدام به کسب اقامت پس از تحصیل در بلژیک کنند.

از مهمترین دانشگاه های این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • KU Leuven
  • Ghent University
  • University of Antwerp
  • UCLouvain
  • Vrije Universiteit Brussel (VUB)
  • Hasselt University
  • University of Liège
  • University of Namur
  • Université de Mons

بلژیک یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت برای تحصیل و همچنین کار می باشد و فرصت های تحصیلی و شغلی زیادی در این کشور وجود دارند. البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند که مهاجرت به این کشور نیز دارای شرایط و قوانین و هزینه های خاص خود می باشد و برای مطلع شدن از آن تمامی هموطنان عزیز می توانند با مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *