هزینه زندگی

ساعت دومنیکن

ساعت دومنیکن

سفر به دومنیکن نیاز به داشتن اطلاعات کافی از ساعت دومنیکن و منطقه زمانی این کشور دارد برای زندگی بهتر و برنامه ریزی دارد. با توجه به این که جمهوری دومنیکن در دریای کارائیب واقع شده است، منطقه زمانی این کشور با ایران متفاوت است. قبل از سفر به یک کشور جدید، همانطور که مورد جمهوری دومنیکن نیز برای هموطنان عزیز کشور جدید می باشد، جزئیات متعددی وجود دارد که متقاضیان باید برای جلوگیری از برخی از حوادث غیر منتظره و صرفه جویی در پول و زمان آنها را بشناسند و اطلاعات کافی کسب کنند. بنابراین، مهم است که افرادی که به جمهوری دومنیکن سفر می کنند، علاوه بر جنبه های مختلف در مورد آداب و رسوم، سنت ها، خدمات و تمام اطلاعات مورد نیاز برای لذت بردن از بدون مشکل این جزیره زیبا، درباره ساعت این کشور نیز اطلاعات مورد نیاز را داشته باشند.

در این راهنمای تهیه شده توسط متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، متقاضیان می توانند علاوه بر ساعت دومنیکن و تفاوت منطقه زمانی این کشور با سایر نقاط دنیا، همچنین با جمهوری دومنیکن بیشتر آشنا شوند و قبل از سفر یا مهاجرت به دومنیکن، آمادگی بیشتری جهت اقامت در این کشور کسب کنند.

آشنایی با جمهوری دومنیکن

افرادی که قصد دارند به بازدید کشوری زیبا و بی نظیر بپردازند، می توانند به جمهوری دومنیکن، دومین کشور بزرگ بین کشورهایی که در آب های کارائیب واقع شده اند و مقصد توریستی عالی به دلیل زیبایی و منحصر به فرد بودن آن، بروند. کشف اولین سکونتگاه اروپایی در آمریکا، جزیره ای که کلمب آن را لا اسپانیولا نامید و به ثروتمندترین مستعمره جهان تبدیل شد. لذت بردن از آب و هوای ممتاز و چشم انداز متنوع آن، مانند جنگل های گرمسیری، سواحل آب های کریستالی، رشته کوه های بالا، دره های حاصلخیز و حرا خیره کننده، گزینه عالی برای بازدیدکنندگان از سراسر دنیا می باشد و همه این امکانات و تفریحات، جمهوری دومنکین را به کشوری بی نظیر برای سپری کردن اوقات فراغت و تعطیلات تبدیل کرده است. شایان ذکر است که زبان اسپانیایی زبان رسمی جمهوری دومنیکن است اما اکثر ساکنین آن به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند.

مهاجرت به کانادا مسیری برای بهبود زندگی

دومنیکن تنها یک کشور هم مرز دارد و آن هائیتی است و پایتخت آن سانتو دومینگو قدیمی ترین شهرک در دنیای جدید می باشد که به عنوان شهری سرزنده و شلوغ است و جذابیت و غنای قرن ها تاریخ را به نمایش می گذارد. علاوه بر پایتخت، جمهوری دومنیکن انواع زیادی از مقصدها و امکانات توریستی را برای لذت بردن و تحسین هر یک از مناطق خود ارائه می دهد. این کشور تنها کشوری در جهان است که تصویری از کتاب مقدس بر روی پرچم ملی خود دارد. لازم به ذکر می باشد که قهوه، شکر و تنباکو منابع اصلی درآمد جمهوری دومنیکن هستند و گردشگری نیز در حال حاضر نقش مهمی در حمایت از اقتصاد بازی می کند. سالانه حدود 7.500.000 نفر از این کشور بازدید می کنند و انتظار می رود تا سال 2023 به 10.000.000 بازدیدکننده سالانه برسد و اکثریت گردشگران دومنیکن از آمریکا و کانادا هستند.

بررسی ساعت دومنیکن

منطقه زمانی مورد استفاده در دومنیکن همانند منطقه زمانی که در پورتوریکو، کوبا، بولیوی یا پاراگوئه و همچنین در بخش شرقی کانادا (کبک یا تورنتو) و بخش شرقی آمریکا (نیویورک) و همچنین واشینگتن استفاده می شود، UTC -04:00 است. شایان ذکر است که مورد ونزوئلا از زمانی که در گرینویچ UTC -04:30 قرار دارد و نیم ساعت از منطقه زمانی این کشورعقب می باشد، در این گروه گنجانده شده است. در کشورهای واقع در منطقه زمانی UTC -05:00 مانند کشورهای پاناما، اکوادور، کلمبیا، پرو یا بخشی از شیلی که در آن جزایر قرار دارند، 1 ساعت عقب تر از جزیره دومنیکن است. در شمال این کشور، بخشی از ایلینوی یا تگزاس در آمریکا، در منطقه زمانی UTC -05:00 قرار دارند و این مناطق نیز 1 ساعت عقب تر از منطقه زمانی دومنیکن هستند.

مکزیک در 2 منطقه زمانی تقسیم شده است که عبارتند از:

  • UTC -05:00
  • UTC -07:00

تفاوت ساعت مکزیک با دومنیکن از 1 یا 3 ساعت (عقب تر) می باشد و کشوری مانند کاستاریکا که به دلیل قرار داشتن در منطقه زمانی UTC -06:00، منطقه زمانی آن 2 ساعت عقب تر از منطقه زمانی این کشور است. شایان ذکر است که منطقه زمانی جمهوری دومنیکن و به طور کلی ساعت این کشور از تغییرات ساعت تابستانی معاف می باشد و در تمام مدت سال منطقه زمانی این کشور UTC -04:00 می باشد. همچنین در کشورهایی مانند ارژانتین، بخشی از شیلی و شیلی قاره ای و اروگوئه، منطقه زمانی 1 ساعت جلوتر از آن است و با UTC -03:00 نشان داده می شود.

در جدول زیر به اطلاعات دقیق ساعت دومنیکن اشاره شده است:

موارداطلاعات
نام کشورجمهوری دومنیکن (DO یا DOM به صورت مخفف)
منطقه زمانیUTC -04:00
نام منطقه زمانیزمان استاندارد آتلانتیک یا AST
تعداد منطقه زمانی1
تغییرات ساعت تابستانیندارد

بررسی ساعت دومنیکن

تفاوت ساعت دومنیکن با ایران و سایر نقاط دنیا

در این بخش قصد داریم به طور دقیق به تفاوت ساعت این کشور با ایران و سایر نقاط دنیا بپردازیم. براساس نقشه رسمی کره زمین، از لحاظ جغرافیایی ایران و جمهوری دومنیکن در فاصله زیادی از هم قرار گرفته اند و بسیار مشخص می باشد که این دو کشور دارای تفاوت زمانی زیادی هستند. همانطور که می دانیم، ساعت ایران دارای یک منطقه زمانی می باشد که در تمامی شهرها از آن پیروی می شود و فقط در زمان تابستان، در تمامی شهرهای ایران تغییرات ساعت تابستانی رعایت می شود. با توجه به این که در این کشور نیز از یک منطقه زمانی استفاده می شود، در مقایسه ساعت دومنیکن با ایران، می توان گفت که تفاوت ساعت تمامی شهرهای این دو کشور یکسان می باشد فقط باید در زمان تابستان، تغییرات ساعت تابستانی را نیز برای بررسی تفاوت ساعت دومنیکن با ایران در نظر داشت.

ساعت این کشور از شهرهای ایران 7 ساعت و 30 دقیقه عقب می باشد و با محاسبه ساعت تابستان، تفاوت ساعت این دو کشور به 8 ساعت و 30 دقیقه می رسد.

علاوه بر ایران، در نمودار زیر به تفاوت ساعت دومنیکن با سایر نقاط دنیا اشاره شده است:

تفاوت ساعت دومنیکن با سایر نقاط دنیا

برای کسب اطلاعات تکمیلی و آشنایی بیشتر با جمهوری دومنیکن متقاضیان می توانند با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *