مهاجرت سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

سرمایه گذاران و متقاضیان اخذ اقامت می توانند با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس به هر دو هدف خود از مسائل مهاجرتی دست یابند. کشور بلاروس در قاره اروپا قرار گرفته است که به کشور دریاچه­ ها معروف می ­باشد. همسایگان این کشور، کشورهای روسیه، اوکراین، لتونی، لهستان و لیتوانی می ­باشند. با توجه به قیمت ­های مناسب املاک در کشور جمهوری بلاروس، خرید ملک در این کشور بسیار پرطرفدار است.

شهروندان دیگر کشورها به خصوص کشور روسیه، از جمله متقاضیان خرید ملک در بلاروس می­ باشند. زبان رسمی مردم کشور بلاروس، زبان روسی و بلاروسی است و جمعیت این کشور در حدود 10 میلیون نفر می ­باشد. کشور جمهوری بلاروس با مساحت 207 هزار کیلومتر مربع، 85 مین کشور بزرگ جهان می ­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی شما در باب سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در بلاروس نیز می باشد.

کشور بلاروس به دریای بالتیک بسیار نزدیک می ­باشد و به همین دلیل تنوع دمایی در این کشور معتدل است. فصل زمستان در این کشور معتدل تر از زمستان ­های بخش ­های اروپایی کشور روسیه می­ باشد. آب و هوای کشور بلاروس در مجموع بهتر از آب و هوای روسیه می ­باشد. به همین سبب اکثر مردم کشور روسیه برای تفریح در فصل زمستان به جمهوری بلاروس سفر می­نمایند.

 • مهم ترین امتیازات خرید ملک در بلاروس
 • هزینه های خرید ملک در بلاروس
 • آشنایی با شرایط اقتصادی بلاروس

اقتصاد کشور بلاروس در 2021

نظام و مسائل اقتصادی کشور جمهوری بلاروس، تا حد بسیاری تحت اختیار دولت این کشور قرار دارد. این کشور از لحاظ اقتصادی تقریباً ثبات خوبی دارد. این کشور اغلب در تأمین مواد اولیه و مواد خام به کشور روسیه وابسته می­ باشند. به سبب ثبات خوب در اقتصاد، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس بسیار سودده و دارای امنیت بالایی می ­باشند. شهر مینسک به دلیل دارا بودن از شرایط عالی اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بهترین گزینه برای خرید ملک در بلاروس می­باشد.

بهترین آپارتمان­ ها و ملک ­های تجاری و مسکونی در این شهر زیبا بنا شده است. مالکیت 100% فرد پس از خرید ملک در این کشور که طبق اجازه و ثبت قانون حقوقی توسط دولت صورت گرفته است که یکی ازبزرگترین و مثبت ترین مزیت ­های خرید ملک در بلاروس می­ باشد. همچنین اجازه تبدیل ملک مسکونی به تجاری را به متقاضیان داده است. از آن جایی که نرخ تورم در بلاروس پایین است، قیمت ها به مرور افزایش چشمگیری نخواهند داشت. این موضوع در نمودار ذیل نشان داده شده است:

نرخ تورم در بلاروس

مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

از مزایای سرمایه گذاری در کشور بلاروس می توان موارد زیر را عنوان نمود:

 • موقعیت جغرافیایی راهبردی مناسبی دارد
 • دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه
 • فعالیت­ های زیر ساختی پیشرفت ه­ای در حمل و نقل، فنون نظامی و ارتباطات دارا می ­باشد
 • تصویب قانون مترقی در بلاروس
 • تضمین حقوق از سرمایه گذاران بلاروس
 • جذب سرمایه گذاری و سیاست مالی مطلوب
 • خصوصی سازی فرصت­ ها
 • دارای 6 منطقه اقتصادی رایگان
 • نیروی کار ماهر
 • زندگی بسیار مطلوب

پروسه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

متقاضی بهتر است ابتدا با یک ویزای توریستی وارد خاک کشور بلاروس شود و به صورت حضوری املاک این کشور را مشاهده نماید. با بازدید حضوری، وی می­ تواند از نزدیک خانه مورد نظر را ببیند و برای خرید آن اقدام نماید. برای انتقال وجه که مشکل بیشتر کشورهای اروپایی می باشد، در جمهوری بلاروس این مشکل حل شده است. به دلیل اینکه بانک تجارت کشور ایران در این کشور و در پایتخت آن، یک شعبه دارد. به همین دلیل متقاضی ایرانی می ­تواند به آسانی در کشور جمهوری بلاروس، حساب ارزی افتتاح نماید.

با افتتاح حساب به آسانی می­تواند برای انتقال وجه به کشور بلاروس اقدام نماید. متقاضی می­ تواند مبلغ مورد نظر را از حساب خود در بانک تجارت ایران به بانک تجارت شهر مینسک منتقل نماید. نکته مهم این است که متقاضی باید اثبات نماید این مبلغ از راه قانونی بدست آمده است. مثلا اثبات نماید این سرمایه از فروش ملک، خودرو، ارث و سود بانکی بدست آمده است.

پروسه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

اقدام به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس

متقاضی پس از انتقال مبلغ لازم به حساب بانکی خود در کشور جمهوری بلاروس، باید مجددا به این کشور سفر نماید. برای سفر به این کشور می­تواند از طریق ویزای توریستی این کار را انجام دهد. با حضور در این کشور مبلغ مورد نظر را به فروشنده پرداخت می­ نمایید. کلیه اسناد و مدارک انتقال منزل خریداری شده، از طریق وکیل یا خود فرد انجام می­ پذیرد و ثبت نظام دولتی جمهوری بلاروس می ­شود. سرانجام در پایان انتقال، کلیه مدارک از جمله سند ملک، قبض ­های برق و آب و غیره همگی به اسم خریدار می ­شود. متقاضی برای ورود به کشور بلاروس، یک دعوت نامه از سوی وکیل بلاروسی دریافت می ­نماید. متقاضی با این دعوتنامه وارد خاک بلاروس شده و به اداره پلیس مراجعه می­ کند.

متقاضی اسناد و مدارک ملک خریداری شده را به اداره پلیس ارائه می­ دهد و ویزای خود به ویزای یک ساله تبدیل می­ نماید. متقاضی حتی می ­تواند برای همراه خود (همسر و فرزندان) ویزای یک ساله دریافت نماید. متقاضی برای اخذ اقامت دائم فقط باید 90 روز را در خارج از کشور بلاروس حضور داشته باشد. در این صورت اقامت دائم متقاضی از دست نمی ­رود. ثبت شرکت در بلاروس یکی دیگر از طرق اخذ اقامت در بلاروس می باشد. حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در کشور بلاروس و در شهر مینسک، حدود 35000€ (یورو) می باشد. متقاضی برای اخذ سریع اقامت دائم یا دفترچه وید می ­بایست به خرید ملک در حدود 150000€ (یورو) اقدام نماید. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس با توجه به ارزش مناسب ملک در این کشور، بسیار مناسب می ­باشد.

اجاره ملک در کشور بلاروس

متقاضی در صورت اجاره دادن ملک خریداری شده فقط می­ تواند ویزای مالتی پل بلاروس را دریافت نماید. ملک خریداری شده در این کشور شامل هزینه نگهداری و مالیات در سال نمی ­شود. طیف گسترده­ای از دانشجویان کشور ایران و خارجی در این کشور، به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی مشغول می باشند. متقاضی در صورت اجاره دادن ملک خود در این کشور، بهتر است برای خرید ملک نزدیک به دانشگاه­ های این کشور اقدام نماید. خرید ملک در نزدیکی دانشگاه ­های پزشکی کشور بلاروس، انتخاب بسیار خوبی می­ باشد. متقاضی برای خرید ملک باید نزدیک بودن به مترو را نیز مورد ملاک خود قرار دهد.

املاک نزدیک مترو، ارزش بسیار بالایی برای اجاره دارند. متقاضی به هیچ وجه نباید مبلغ خرید ملک را جز صاحب ملک به شخص دیگری پرداخت نماید. برای خرید ملک در این کشور به هیچ وجه نیاز نیست تا مبلغ مورد نظر را به حساب وکیل، مشاور و غیره واریز نمایید. با توجه به اخذ ویزای یک ساله، متقاضی در صورت واجد شرایط بودن می­تواند در این کشور مشغول به کار شود:

 • تسلط به زبان روسی
 • داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما (Job Offer)

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک بلاروس یکی از راه‌ های مهاجرت به بلاروس به طرق قانونی اخذ اقامت کشور بلاروس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه و دیگر راه‌ های اخذ اقامت بلاروس می‌توانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *