مهاجرت سرمایه گذاری در شیلی

سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی

سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی

سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی می تواند روشی راحت برای اخذ اقامت موقت این کشور محسوب گردد اما این کار نیازمند برخورداری از اطلاعات جامع است و استفاده از یک وکیل حقوقی مسلط بر امور حقوق دارایی و املاک می تواند این فرآیند سرمایه گذاری در شیلی را به مراتب آسانتر سازد. در حال حاضر افراد بسیاری به دنبال خرید ملک در کشور شیلی هستند اما اطلاع دقیقی در این زمینه ندارند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت وظیفه خود می دانیم که با ارائه این مقاله پاسخگوی سوالات عزیزان متقاضی دراین خصوص باشیم:

 • شرایط لازم برای سرمایه گذاری و خرید ملک در کشور شیلی چیست؟
 • مراحل فرآیند خرید ملک در شیلی به چه صورتی می باشد؟
 • وظیفه و مسئولیت های وکیل حقوقی در فرآیند خرید ملک در کشور شیلی چیست؟
 • قیمت هر متر مربع زمین در کشور شیلی چقدر است؟

روش های سرمایه گذاری در شیلی

جمهوری شیلی کشوری به پایتختی شهر سانتیاگو در کرانه های اقیانوس آرام می باشد. این کشور با جمعیت 18.89 میلیون نفری یکی از کشورهای ثروتمند قاره آمریکای جنوبی محسوب می شود. زبان رسمی مردمان شیلی زبان اسپانیایی و ارز رسمی پزو شیلی (CLP) می باشد. در سال های اخیر به دلیل ارائه گزینه های اقامت آسان و ارزان، کشور شیلی به یک مقصد بسیار جذاب و معروفی برای مهاجران خارجی مخصوصا سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است.

برنامه اقامت شیلی طوری است که شما پس از 186 روز اقامت در شیلی به اقامت دائمی شیلی و پس از 5 سال پاسپورت این کشور ثروتمند آمریکای لاتین را بدست آورید. آیا می دانستید که پاسپورت شیلی یکی از قوی ترین پاسپورت های جهان می باشد. شما فقط با پاسپورت کشور شیلی می توانید بدون محدودیت ویزایی به 157 کشور جهان مسافرت نمایید. همچنین با همین پاسپورت می توانید بدون ویزا به کلیه کشورهای G8 یعنی آمریکا، فرانسه، انگلستان، روسیه، چین، کانادا، آلمان و ژاپن مسافرت نمایید. اما با این شرح روش های اخذ اقامت دائم شیلی از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

 • اخذ اقامت دائم شیلی با درآمد پاسیو: با اثبات درآمد ماهیانه حداقل $1500 (دلار) برای هر فرد و حداقل $500 (دلار) برای هر عضو خانواده
 • اخذ اقامت دائم شیلی برای بازنشستگان: با اثبات درآمد ماهیانه حداقل $125000 (دلار) برای هر فرد و حداقل $25000 (دلار) برای هر عضو خانواده
 • اخذ اقامت دائم شیلی از طریق ثبت شرکت: حداقل سرمایه گذاری $60000 (دلار)
 • اخذ اقامت شیلی از طریق خرید ملک: بدون محدودیت سرمایه

شرایط سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی

بر اساس قوانین کشور شیلی، هر فرد یا شرکت خارجی اعم از اینکه مقیم شیلی باشد یا خیر می تواند از این کشور ملک خریداری کند. با این حال توجه شود که برای شهروندان خارجی محدودیت هایی نیز برقرار است. از جمله این محدودیت ها می توان به محدودیت هایی با توجه به اراضی نزدیک مناطق نظامی و مرزهای کشور اشاره کرد. اما هیچ جای نگرانی نیست، چرا که شیلی دارای قوانین قوی حفاظت کننده از حقوق اموال و دارایی شامل سرمایه گذاری در املاک می باشد.

درباره شرایط سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی باید بدانید که این کار دارای یک روند کاملا رسمی و اداری است. در این زمینه شما حتما نیازمند اخذ مشاوره از وکیل مهاجرتی آشنا به حقوق مالکیت هستید. در شیلی، کلیه قراردادهای فروش بایستی قبل از ثبت رسمی در دفترخانه قول نامه شود. در حقیقت عدم ثبت نقل و انتقال ملک موجب ابطال قرارداد خرید ملک می گردد. توجه شود که کل فرآیند ثبت رسمی یک ملک در دفترخانه اسناد رسمی شیلی نهایتا 20 الی 40 روز طول می کشد. برای اطلاع از هزینه های مربوط به خریدار و فروشنده در جریان معامله ملک در شیلی جدول زیر را مشاهده نمایید:

پارامتر هزینه هزینه معامله ملک در کشور شیلی
خریدار یا فروشنده
هزینه وکیل 1% خریدار
هزینه صدور سند مالکیت 0.2% – 0.3% خریدار
هزینه دفترخانه 0.10% خریدار
مالیات بر ارزش افزوده (VAT) 19.00% خریدار
هزینه مشاور املاک 2% خریدار
2% فروشنده
کل هزینه های پرداختی توسط خریدار 22.30%
کل هزینه های پرداختی توسط فروشنده 2%

شرایط سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی

فرآیند سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی

سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی همانند سرمایه گذاری در اکثر کشورهای دنیا است. اما چند تفاوت محسوسی در این روند مهاجرت به شیلی وجود دارد که نیازمند دقت و توجه است. در حقیقت شما برای خرید ملک در شیلی بایستی با احتیاط عمل کنید و مراحل چندی را برای تحقق هدف خود در نظر بگیرید. از جمله مراحل لازم برای خرید ملک در شیلی 2019 می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مکان یابی یک ملک مناسب
 • اخذ شماره مالیاتی شیلی (RUT)
 • ارائه پیشنهاد و توافق بر سر قیمت
 • جستجوی بنچاق ملک
 • نقل و انتقال وجوه
 • امضاء در دفترخانه اسناد رسمی
 • تنظیم سند مالکیت جدید و انتقال ملک

وضعیت قیمت ملک در شیلی

اتاق ساخت و ساز شیلی که یک انجمن بازرگانی در کشور شیلی محسوب می شود، جهت اطلاع عوم مردم ماهیانه شاحص های ساخت و ساز مختلفی را درباره کشور شیلی منتشر می کند. یکی از این شاخص ها مربوط به شاخص تغییرات سه ماهه در قیمت های مسکن شیلی است. همانطوری که در جدول زیر نیز نظاره گر می باشید، تغییرات قیمتی مسکن در کشور شیلی یک روند صعودی صرف را مخصوصا از سه ماهه اول سال 2019 به سه ماهه دوم سال نشان می دهد. اما این روند در سه ماهه سوم اندکی رو به کاهش می گذارد:

سال سه ماهه اول سه ماهه دوم سه ماهه سوم سه ماهه چهارم
2019 2.17 3.66 0.66
2018 4.11 -0.37 3.53 2.14
2017 5.93 0.77 2.04 0.17
2016 4.36 -0.67 0.99 -3.67
2015 1.99 3.41 3.4 -0.08

اما اکنون شاید این سوال در ذهن شما نیز شکل بگیرد که قیمت هر متر مربع ملک در شیلی چقدر است؟ آیا اصولا شیلی کشور گرانی برای سرمایه گذاری ملک در آمریکای لاتین محسوب می شود؟ برای اطلاع شما می رساند که هزینه هر متر مربع زمین در کشور شیلی تقریبا به طور متوسط در حدود $3,256 (دلار) می باشد. از نظر قیمتی، شیلی در رده چهارم گرانترین کشور آمریکای لاتین جهت سرمایه گذاری ملک محسوب می شود:

 • برزیل: $4,833 (دلار)
 • آرژانتین: $3,660 (دلار)
 • پاناما: $3,606 (دلار)
 • شیلی: $3,256 (دلار)

مسئولیت های وکیل در فرآیند خرید ملک در شیلی

همانطور که بیان شد، برای انجام عملیات سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی بهره مندی از نظرات و راهنمائی های یک وکیل حقوقی حاذق و آشنا به قوانین سرمایه گذاری در کشور شیلی امری ضروری است. اما وکیلی که شما در این کار با او قرارداد امضاء کرده اید در حقیقت وکالت رسمی از طرف شما برای پیگیری امور حقوقی و اداری خرید ملک در شیلی را برعهده دارد. او قانونا مسئولیت اخذ نسخه هایی از سند ملک (Certificado de Vigenica) و گواهی وثیقه (Certificado de Hipotecasy GravAimanesy de Interdiccionesy Prohibiciones de Enajar) را بر عهده دارد.

پس از آن، وکیل مدرک پرداخت تمام و کمال مالیات زمین را از اداره دارایی شیلی (Servicios de TesorerAas) عهده دار است. بنابراین وکیل طرف قرارداد شما در هر مرحله از فرآیند سرمایه گذاری با خرید ملک در شیلی همراه شما عمل می کند. البته کلیه تصمیمات و اقدامات صورت گرفته با مشاوره مستقیم شما انجام می پذیرد. لازم به یادآوری است که فروش املاک در شیلی مشروط بر پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) نمی باشد مگر، فروش اولی های ساخته شده توسط یک شرکت سازنده ملک که منوط به پرداخت VAT در حدود 19% می باشد. در این زمینه، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پذیرش پرونده های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لهستان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *