مهاجرت سرمایه گذاری در کرواسی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی با شرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپایی متفاوت می باشد و قوانین خود را دارد. در کشور کرواسی متقاضیان می توانند در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنند و به طور کلی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور کرواسی نیاز به داشتن اطلاعات کافی دارد. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا شما عزیزان را از شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی، فرآیند خرید ملک در کرواسی، نکات مهم سرمایه گذاری در خرید ملک کرواسی و سایر موارد مربوطه آگاه سازند.

 • آیا خرید ملک در کرواس منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟
 • هزینه خرید خانه در کشور کرواسی چقدر است؟
 • امتیازات خرید ملک در این کشور چیست؟
 • آیا می توان ملک خریداری شده در کرواسی را به اجاره سپرد؟
 • آیا می توان ملک خریداری شده در کرواسی را به فروش رساند؟

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی توسط اتباع خارجی امری آسان محسوب نمی شود و فرآیند بسیار طولانی به همراه دارد. محدودیت های مختلف جهت خرید ملک در کرواسی برای افراد خارجی به صورت زیر می باشند:

 • املاک و مستغلات را فقط می توان از طریق اتباع که قرارداد متقابل با کرواسی دارند خریداری کرد. این در شرایطی می باشد که اتباع کرواسی می توانند آزادانه در کشور خود خریدار، مانند کشورهای اتحادیه اروپا (به جز ایتالیا)، ایالات متحده، روسیه و مجارستان ملک بخرند. اتباع ایتالیا، سوئیس و بوسنی و هرزگوین تنها در صورتی که قصد دارند به طور دائم در کرواسی مستقر شوند می توانند ملک بخرند. در سایر موارد، برای خرید ملک در کشور کرواسی شرایط متقاضی باید بیشتر بررسی شود.
 • قبل از نهایی شدن فروش باید رضایت (در قالب یک عمل اداری) از وزارت امور خارجه تضمین شود. تأمین رضایت 2 تا 6 ماه طول می کشد زیرا وزارت مجبور است قوانین خارجی (از طرف متقاضی) را مطالعه کند تا تشخیص دهد که آیا توافقنامه متقابل برقرار است یا خیر. وزارت امور خارجه ممكن است قبل از تأیید رضایت، نظر وزارت دادگستری، اداری و خودمختاری محلی را جویا شود.
 • براساس قانون مالکیت املاک و سایر موارد حقوقی، خارجی ها نمی توانند در کشور کرواسی زمین کشاورزی و جنگلی بخرند. متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق خرید ملک، آپارتمان و یا واحدهای تجاری و یا کمپانی ها اقدام به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور کرواسی کنند.

فرآیند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

اولین مرحله خرید ملک در کرواسی توافق پیش از قرارداد بین خریدار و فروشنده است. از خریدار انتظار می رود مبلغی معادل 10% از قیمت فروش را بپردازد (بسته به طرف های متعاهد ممکن است این درصد متفاوت باشد و پیش پرداخت نیز می تواند تا 15% باشد). دومین مرحله خرید ملک می باشد. خریدار باید درخواست تاییدیه از وزارت امور خارجه (MOFA) کند. اسناد لازم برای کسب تاییدیه از وزارت امور خارجه کشور کرواسی عبارتند از:

 • توافق نامه خرید
 • گواهی ثبت زمین
 • گواهی تأیید شده مبنی بر اینکه این ملک در منطقه ساختمانی پیش بینی شده توسط طرح پهنه بندی قرار دارد
 • اثبات تابعیت برای خریدار
 • اثبات تابعیت برای فروشنده
 • وکالت (در صورت مشارکت وکالت)
 • مالیات بر ارزش افزوده در محل های جدید تحمیل می شود و توسط فروشنده پرداخت می شود که معمولاً آن را از طریق افزایش قیمت خرید آن را به خریدار منتقل می کند

در مرحله سوم قرارداد توسط یک وکیل و توسط دفتر اسناد رسمی امضا می شود. یک یادداشت رسمی از قرارداد باید در زمین ثبت انجام شود. پس از صدور رضایت MOFA این قرارداد باید در شهرداری (Zemljišne Knjige) ثبت شود و مالیات خرید باید پرداخت شود. مالیات انتقال 5% از املاک و مستغلات در مورد ساختمان های جدید صدق نمی کند. در این حالت، مالیات بر ارزش افزوده 25% بر ارزش ساخت و ساز ساختمان تعلق می گیرد. ساختمان های جدید به عنوان املاک ساخته شده پس از 31 دسامبر 1997 تعریف شده اند.

فرآیند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

قوانین سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

در مرحله پیش از قرارداد، اگر خریدار نتواند شرایط قرارداد را تحقق بخشد، مبلغ پرداختی برمی گردد. در مواردی که فروشنده نتواند بخشی از قرارداد خود را انجام دهد، انتظار می رود دو برابر مبلغ سپرده را به خریدار پرداخت کند. در کل مشکلات مختلفی ممکن است برای خرید ملک در کشور کرواسی وجود داشته باشد.

یک سوم از مردم در طول جنگ از کشور کرواسی گریختند. یک احتمال بزرگ وجود دارد که صاحب مالک ممکن است صاحب حقوقی نباشد. دولت اجازه خرید ملک با مالکیت نامشخص را نمی دهد. توصیه می شود قبل از رسیدن به مرحله قبل از توافق، مالکیت حقوقی بر مالکیت را بررسی کنید. لازم به ذکر است که مرحله ثبت ملک یکی از مراحل کم سرعت خرید ملک در کشور کرواسی می باشد. به طور متوسط ​​113 روز طول می کشد تا پنج روش لازم برای ثبت ملک انجام شود.

نکات سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کرواسی

هزینه های معاملات رفت و برگشت شامل کلیه هزینه های خرید و فروش مجدد یک ملک، حق الزحمه وکلا، هزینه اسناد رسمی، هزینه ثبت نام، مالیات، کارگزاران و غیره می شود. مالیات انتقال املاک و مستغلات 3% از ارزش بازار به واگذاری مالکیت املاک و مستغلات تحمیل می شود. این مالیات توسط اشخاص حقوقی داخلی و خارجی و افراد قابل پرداخت است، مگر اینکه پیمان بین المللی خلاف آن تصریح کند. در صورت برآورده شدن برخی شرایط مندرج در قانون مالیات بر املاک، خریداران ممکن است ملزم به پرداخت این مالیات نباشند.

مالیات انتقال برای دستیابی به ساختمان های جدید، یعنی فروش اول، صدق نمی کند. در عوض، فروش مشمول مالیات بر ارزش افزوده 25% ارزش ساخت و ساز، یعنی ارزش خالص ساخت و ساز می باشد. مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) از تاریخ 01 مارس 2012 با نرخ 25% پرداخت می شود. استخدام وکیل برای انجام تمام مقدمات لازم مرسوم است. وکلا معمولاً در حدود 1% تا 1.25% از قیمت خرید (به علاوه 25% مالیات بر ارزش افزوده) را کسب می کنند.

هزینه های مرتبط با آژانس املاک در کشور کرواسی

این کمیسیون برای نمایندگان املاک و مستغلات از 3% تا 6% (به علاوه 25% مالیات بر ارزش افزوده) که به طور جداگانه توسط خریدار و فروشنده پرداخت می شود. معمولاً اتباع خارجی هزینه های بیشتری در این مورد می بایست پرداخت کنند. نمایندگان در کرواسی مجوز ندارند، بنابراین خریداران هنگام برخورد با آنها باید مراقب باشند. اگر قصد دارید از شرایط مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند مهاجرت به کشور اسلوونی، مهاجرت به اتریش و یا سایر کشورهایی که در همسایگی کشور کرواسی قرار گرفته اند مطلع شوید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6  +  4  =