ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

شرایط سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان یا کار آزاد در کشور آلمان می­تواند به روش­های مختلفی انجام شود که هرکدام قوانین مخصوص به خود را دارد. در مورد انواع روش­ها و سرمایه گذاری در این کشور، در مطلب ذیل به این موارد اشاره خواهد شد. اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور آلمان، فرصت بسیار خوبی برای اخذ شهروندی این کشور می­باشد. کشور آلمان به عنوان پرجمعیت ترین کشور اروپا و دارای بزرگترین اقتصاد در اروپای غربی شناخته می­شود. این کشور یک رابطه سالم با تجارت جهانی دارد و دسترسی رایگان بدون ویزا به 177 کشور جهان را ایجاد کرده است.

آشنایی با کشور آلمان

کشور آلمان، کشوری تاریخی و قدرتمند می­باشد و در علم، هنر و فناوری پیشتاز می­باشند. کشور آلمان به خوبی از توانایی و خصوصیات همسایگان خود استفاده کرده است. به عنوان مثال، از خلاقیت و هنر ایتالیایی، بهره وری سوئیس، موقعیت چندگانه فرهنگی هلند و … در کشور آلمان قابل مشاهده است همچنین اخلاق کار بریتانیای کبیر نیز به کشور آلمان منتقل شده است.

کشور آلمان پیشرو در کسب و کار و رشد اقتصادی است و در رتبه چهارم دنیا در زمینه اقتصاد قرار دارد. پیش بینی می­شود به زودی جای ژاپن را در رتبه سوم خواهد گرفت. زبان رسمی این کشور، زبان آلمانی و پایتخت این کشور، شهر برلین که بزرگترین شهر این کشور می­باشد. کشور آلمان یک جمهوری دارای سیستم حقوقی بر اساس قانون رومی است. پول رسمی این کشور، یورو و جمعیت این کشور حدود 82 میلیون نفر است. مساحت این کشور در حدود 357 هزار کیلومتر و تولید ناخالصی داخلی در سال در حدود 44 هزار دلار می­باشد. آب و هوای این کشور، تابستانی گرم و زمستانی سرد همراه با برف می­باشد.

روش­های سرمایه گذاری در آلمان

از روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در آلمان اقدام نمود. این روش ها شامل فعالیت حرفه‌ای شخصی که می­توان به رستوران و مغازه اشاره کرد، با حداقل دو نفر انجام ثبت یک شرکت مدنی، شرکت­های تضامنی، شرکت­های با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، شعبه شرکت، شعبه مستقل، شعبه وابسته، که می­توان به انبار پخش کالا، دفتر کارخانه و ثبت دفتر نمایندگی اشاره نمود. طرح ویزای سرمایه گذاری ایالت متحده EB-5، نسخه سرمایه گذاری در آلمان بر اساس این طرح انجام شده است. دولت آلمان با تشویق سرمایه گذاران خارجی برای راه اندازی کسب و کار جدید، از شهروندان آلمانی برای کار استفاده می­نماید.

در صورت سرمایه گذاری متقاضی، کشور آلمان به وی حقوق شهروندی اعطا می­نماید. مهمترین مورد برای سرمایه گذاری در آلمان، توانایی مالی انجام این کار است. حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری حدود یک میلیون یورو است. با سرمایه گذاری، یک کسب و کار جدید شروع می­شود و همچنین باید 10 شغل جدید برای شهروندان آلمانی ایجاد شود. بعد از راه اندازی کسب و کار، متقاضی به همراه خانواده خود می­ تواند  اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را درخواست نمایند.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاران در صورت تأسیس شرکت در آلمان قادر خواهند بود مجوز اقامت این کشور را به دست آورند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ایجاد یک شرکت، مبلغی در حدود 350 هزار یورو می باشد. متقاضیان زیر قادر خواهند بود برای سرمایه گذاری در آلمان درخواست دهند:

 • کارآفرینان خارجی که قصد دارند کسب و کار را در آلمان شروع نمایند.
 • کارآفرینان خارجی که قصد ایجاد شعبه خارج از کشور را دارند.
 • سرمایه گذاران آزاد

مجوز اقامت آلمان در صورتی به فرد اعطا می­شود که کسب و کار ایجاد شده، تأثیر مثبتی روی اقتصاد آلمان داشته باشد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

بعد از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان، به سرمایه گذاران اقامت یک ساله اعطا می­ گردد. سپس اقامت یک ساله به اقامت دو ساله تمدید و سپس اقامت دو ساله بعد از 5 سال به اقامت دائم تبدیل می­شود. ویزای کسب و کار کشور آلمان، یک ویزای بلند مدت نیست، این ویزا به متقاضی مجوز اقامت ۹۰ روزه در این کشور را می­دهد. برای این افراد اجازه شرکت در جلسات و امضا قرارداد و … داده می­شود.

سرمایه گذاری در آلمان مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

 • فرم درخواست اخذ اقامت کوتاه مدت که با اطلاعات صحیح و منطبق با اسناد دیگر، تکمیل شده است.
 • اعلامیه دقیق اطلاعات
 • دو قطعه عکس
 • گذرنامه معتبر ملی
 • یک نسخه از صفحه پاسپورت شما
 • بیمه درمانی سفر
 • برنامه سفر، که شامل رزرو پرواز، بلیط که شما قصد استفاده از آن را دارید تا به آلمان برسید.
 • اثبات محل اقامت شما، برای اقامت شما در منطقه شنگن که می تواند رزرو هتل (با جزئیات، از جمله آدرس، شماره تلفن و ایمیل هتل) یا دعوت نامه­ای توسط میزبان اقامت در آلمان باشد که نشان می­دهد آنها پذیرای شما در طول تمام مدت اقامت شما در آلمان هستند.
 • اثبات وضعیت مدنی: گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر، در صورت لزوم
 • اثبات وضعیت مالی
 • اگر مشغول به کار باشد، لایحه پرداخت سه ماه گذشته، قرارداد کار
 • اگر شغل مستقل باشد: گواهی مالکیت یا سایر مدارک مالکیت (اثبات مالکیت زمین، اثبات درآمد حاصل از آن و غیره)
 • گردش حساب بانکی شما از سه ماه گذشته مراجع تجاری
 • دعوت نامه از طرف شرکای تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی با ذکر جزئیات دعوت، تاریخ و مقصد سفر با برنامه دقیق جلسات کاری یا جلسات آموزشی
 • برنامه دقیق جلسات کسب و کار شما
 • نامه شرکت با کل برنامه سفر (سفرنامه) با ذکر موقعیت خود، مدت زمان خدمت شما، تاریخ و مقصد سفر
 • گواهی ثبت نام شرکت

هزینه اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان

ویزا در آلمان ۶۰ یورو هزینه دارد که هر متقاضی باید برای درخواست ویزای خود بپردازد. هزینه درخواست این نوع ویزا در صورت پذیرفته نشدن ویزا غیر قابل بازگشت است. در مجموع فرایند درخواست ویزا، ۱۰ الی ۱۵ روز زمان نیاز دارد تا بررسی شود. اعتبار ویزای تجاری آلمان بستگی به سفارتخانه­ای که آن را صادر می­نماید، دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرمایه گذاری در آلمان می‌توانید با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاص نمایید.

10 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در آلمان

 1. امیرحسین گفت:

  مقاله مفید و مطالب سودمندی بود.

 2. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد سرمایه گذاری در آلمان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان هم مطلب بذارید

 3. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد سرمایه گذاری در آلمان تشکر می کنم اگه تمکتنش هست درمورد شرایط بورسیه تحصیلی در آلمان هم مطلب بذارید

 4. دنیز گفت:

  لطفا درباره ویزای کارآفرینی آلمان هم توضیح بدهید.

 5. علی نیک بین گفت:

  سرمایه گذاری در چقدر زمان میبره، آیا وقت سفارت هم طولانیه. من 40 سال سن چطور میتونم اقدام کنم. شما چه کاری انجام می دید؟

 6. عادل گفت:

  با سلام. برای مقایسه سرمایه گذاری المان با سایر کشور های اروپایی قصد یک تایم مشاوره حضوری داشتم. ممنون میشم به ایمیلی که دادم پاسخ بدیذ

 7. ali گفت:

  سلام
  سرمایه گذاری در آلمان حتما باید خرید ملک باشه یا از طریق شرکت در بورس اونجا هم میشه سرمایه گذاری کرد ؟

 8. sohrab گفت:

  سرمایه گذاری با ثبت شرکت بهتره یا خرید ملک؟ اگه تو کشورهای جنوب اروپا سرمایه گذاری کنیم بهتر نیست ؟

 9. فرهاد مهام نژاد گفت:

  حداقل سرمایه گذاری در آلمان چقدره؟

 10. هانا گفت:

  ممنون بابت اطلاعات خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =