ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا از جمله راه هایی است که افراد به راحتی می­توانند علاوه بر کسب درآمد در این کشور اقامت موقت و دائم را اخذ نمایند. سرمایه گذاری در این کشور به راه های مختلفی امکان پذیر است و سرمایه گذاران بسته به میزان سرمایه خود می توانند در این کشور سرمایه گذاری نمایند از جمله امتیازات سرمایه گذاری در این کشور اینست که افراد می­توانند به همراه خانواده به این کشور مهاجرت نموده و برای تمامی اعضای خانواده خویش اقامت آمریکا را اخذ نمایند.

صاحبان سرمایه می­ توانند از راهنمایی ها و مشاوره های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند شده و راه های سرمایه گذاری که از ریسک کمتری برخوردار هستند را شناسایی نمایند. سرمایه گذاران خارجی بدین منظور ابتدا باید شرایط لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری آمریکا را کسب و نسبت به اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام نمایند، در ابتدا سرمایه گذاران بایستی تمامی آزمایشات پزشکی را انجام داده و در مصاحبه ای که برای اخذ ویزا به سفارت آمریکا مراجعه می­ نماید ارائه دهند، مهاجرت از راه سرمایه گذاری در این کشور روش های مختلفی دارد ما در این مقاله سعی در معرفی این روش ها خواهیم داشت، از علاقمندان به این موضوع دعوت می­شود تا مطالب را به دقت مطالعه فرمایند.

سوالات کلیدی درباره سرمایه گذاری در آمریکا

ایالات متحده بزرگترین اقتصاد دنیا و مرکز مالی جهان است. همچنین این کشور تولید کننده اصلی و پیشگام در تولید نفت و گاز طبیعی و نیز بزرگترین کشور سازنده انواع محصولات صنعتی است. از بین 500 شرکت موفق در جهان حدود 128 دارای شعبه مرکزی در ایالات متحده باشند. بد نیست بدانید که دلار آمریکا هنوز هم جایگاه برتر خود را به عنوان ارز ذخیره اصلی جهان دارد. به سخنی دیگر تقریبا دو سوم منابع ارزی جهان با دلار آمریکا حفظ می شود. هر روزه سرمایه گذاران در ایالات متحده بالغ بر 5$ بیلیون دلار سرمایه گذاری می کنند. پس بی دلیل نیست که آمریکا رتبه شماره یک و مقصد اول سرمایه گذاران در جهان باشد.

با این شرح خوب از وضعیت بازار سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا، اکنون کارشناسان ما آماده پاسخگوئی به سوالات زیر هستند:

 • شرایط سرمایه گذاری در ایالات متحده برای شهروندان ایرانی به چه صورتی است؟
 • حداقل سرمایه گذاری برای اخذ گرین کارت آمریکا چقدر می باشد؟
 • آیا امکان اخذ پاسپورت آمریکا برای متقاضیان ایرانی از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟
 • آیا اصولا تابعیت دوگانه مورد قبول دولت آمریکا است؟

انواع روش های سرمایه گذاری در آمریکا

از جمله روشهای سرمایه گذاری در کشور آمریکا که افراد با مهاجرت به این کشور از راه سرمایه گذاری در این کشور استفاده می­کنند EB5 و E2 می باشد. این نوع سرمایه گذاری دارای شرایط خاصی نمی ­باشد و افراد بدون داشتن تحصیلات دانشگاهی و یا مدرک زبان انگلیسی می­توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند در این نوع سرمایه گذاری سرمایه فرد پس از 5 سال به وی برگردانده خواهد شد همچنین بعد از مدت بیان شده فرد می­تواند اقامت دائم آمریکا را نیز اخذ نماید. شما عزیزان همراه می توانید در تصویر زیر با دو مسیر مهاجرت سرمایه گذاران به کشور آمریکا آشنا شوید:

دو مسیر مهاجرت سرمایه گذاران به آمریکا

میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در آمریکا یک میلیون دلار مقرر گردیده است اما در این نوع سرمایه گذاری فرد با حداقل 800000$ (دلار) می­ تواند به سرمایه گذاری در مناطقی از این کشور که میزان نرخ بیکاری بسیار بالا است، بپردازند. افراد می­توانند با این مقدار سرمایه به انجام کارهایی همچون ایجاد یک شرکت خصوصی، مشارکت، نگهداری شرکت ها، ایجاد نهادهای عمومی و خصوصی و نیز خرید ملک در آمریکا بپردازد.

با این شرح، مطابق دسته بندی وزارت کشور آمریکا انواع ویزای سرمایه گذاری ایالات متحده عبارتند از:

شرایط اخذنوع ویزا سرمایه گذار
اشتغال زایی خارج از ناحیه هدفC5 VISA
اشتغال زایی در ناحیه روستایی یا ناحیه با درصد بیکاری بالاT5 VISA
برنامه پایلوت سرمایه گذار در ناحیه هدف وجود نداشته باشدR5 VISA
برنامه پایلوت سرمایه گذار در ناحیه هدف وجود داشته باشدI5 VISA

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاران خارجی تنها اجازه ثبت شرکت با مسئولیت محدود را خواهند داشت و ثبت شرکت های سهامی در این کشور تنها به افرادی که مقیم این کشور هستند داده می ­شود. ثبت شرکت در آمریکا خود دارای قوانین و شرایطی می­ باشد. یکی از مهمترین شرایط ثبت شرکت های سهامی درآمریکا این است که سهامداران می ­بایست در این کشور حضور داشته باشند اما افرادی که تمایل به ثبت شرکت در آمریکا را دارند و قصد پرداخت مالیات به این کشور را ندارند می ­توانند به ثبت شرکت با مسئولیت محدود که بنام شرکت های LLC معروف هستند بپردازند، کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عزیزان را در این زمینه راهنمایی خواهند نمود.

یکی از مهمترین امتیازات سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آمریکا اینست که برای سرمایه گذاری از این طریق سرمایه کلانی مورد نیاز نمی­ باشد. افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند می ­بایست تمامی مدارک زیر را به اداره مربوطه جهت ثبت شرکت خویش ارائه نمایند:

 • ارائه تمامی مشخصات شرکا در ثبت شرکت
 • ارائه اسناد و گواهی های مربوط به ثبت شرکت در آمریکا

مراحل ثبت شرکت در آمریکا

همچنین باید توجه داشت که ثبت شرکت در آمریکا دشوار است. با این حال می توان مهم ترین مراحل را در این راه به صورت ذیل خلاصه نمود:

 1. انتخاب طرح تجاری یا همان business plan و به ثبت رساندن آن
 2. انتخاب نوع شرکت به صورتی که با نوع فعالیت شرکت و طرح تجاری مذکور هماهنگی داشته باشد
 3. انتخاب محلی برای ایجاد LLC
 4. پیدا کردن شعبه ثبت شرکت در محل اقامت شخصیت حقوقی تجاری مورد نظر
 5. در صورت لزوم ثبت LLC
 6. درخواست اخذ EIN
 7. در صورت لزوم اخذ آدرس ایمیل با دامنه آمریکا
 8. باز کردن حساب بانکی در آمریکا
 9. سپردن سرمایه اولیه با توجه به نوع شرکت
 10. ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها و اداره مالیات و اخذ ID
 11. چاپ آگهی ثبت شرکت پس از تاییدیه ادراه های مذکور

باید توجه داشت کسانی که قصد دارند از طریق ثبت شرکت اقامت دائم آمریکا یا همان Green Card را اخذ نمایند باید حداقل 1050000$ (دلار آمریکا) سرمایه گذاری کنند. البته در صورتی که شرکت مورد نظر در مناطق روستایی آمریکا (TEA) فعالیت دارد این رقم به 800000$ (دلار آمریکا) کاهش می یابد. زمان طرح درخواست نیز فرد باید اثبات نماید با ثبت شرکت خود با سرمایه در نظر گرفته شده، برای حداقل 10 آمریکایی فرصت های شغلی تمام وقت ایجاد نموده و آن ها را حقوق مکفی استخدام کرده است.

شرایط دریافت ویزای EB5 در آمریکا

افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق EB5 را دارند باید سرمایه گذاریشان دارای شرایط و ویژگی های زیر باشد تا بتوانند ویزای سرمایه گذاری این کشور را اخذ نمایند:

American Investor Visa Programشرح
نام برنامهبرنامه سرمایه گذار EB-5
ویزای مربوطهگرین کارت
نوع اقامتدائمی
حداقل سرمایه گذاری$800000 (دلار) تا 1050000$ میلیون دلار
سرمایه گذاری های واجد شرایطسرمایه گذاری تا سقف 800000$ (دلار) برای تشکیل شرکت با ایجاد 10 دائم در نواحی روستایی و سرمایه گذاری 1050000$ میلیون (دلاری) یا بیشتر در ثبت شرکت در نواحی شهری منجر به ایجاد 10 شغل دائم
تابعیت ایالات متحدهپس از 5 سال زندگی در ایالات متحده
تابعیت دوگانه مجاز است

یکی از بهترین راه های رسیدن به این ویزا در اختیار داشتن یک ایده قدرتمند است. استفاده از برنامه استارت آپ آمریکا می تواند به شما کمک کند که در اولین فرصت ممکن خود را به یکی از شهروندان آمریکا تبدیل کنید و از مزایای بسیار زیادی که این فرصت در اختیار شما قرار می دهد بهره ببرید.

شرایط دریافت ویزای EB5 در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری E2

سرمایه گذاری E2 از جمله راه های اخذ اقامت به این کشور از طریق سرمایه گذاری است که طرفداران زیادی دارد. این روش نیز یکی از راه های آسان اخذ اقامت موقت و دائم آمریکا بشمار می­رود. در این روش فرد می­ تواند به همراه همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود به آمریکا مهاجرت نماید و تا زمانی که بیزینسی در این کشور بنام وی باشد فرد اجازه تمدید اقامت دائم خود را در این کشور خواهد داشت، میزان سرمایه اولیه افراد در این نوع سرمایه گذاری 50000$ (دلار) می­ باشد و فرد باید حداقل نیمی از این سرمایه را صرف سرمایه گذاری در طرح اقتصادی و یا بیزینس خود در آمریکا نماید، ناگفته نماند فرد می­تواند در این روش نیز تابعیت این کشور را اخذ نماید.

کارآفرینی از دیگر راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. افراد زیادی برای ایجاد کسب و کار به کشور آمریکا سفر می ­نمایند. در ابتدا دولت آمریکا برای این دسته از افراد اقامت دو ساله صادر می­ نماید و در صورت نیاز و تداوم کسب و کار فرد می­تواند اقامت خود را در این کشور تمدید نماید، البته ناگفته نماند کارآفرین برای تمدید اقامت خود می ­باید مدارکی ارائه نماید که بیشترین سهم وی را در کسب و کار ثابت نماید.

قوانین دولت آمریکا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

افراد برای اخذ ویزای EB5 آمریکا باید دارای شرایط زیر باشند:

 • افرادی که قصد اخذ این ویزا را دارند می­ بایست قصد سرمایه گذاری فعال در این کشور را داشته باشند. این ویزا برای افرادی که قصد انتقال سرمایه از طریق خرید اوراق بهادار و یا انتقال سرمایه از طریق خرید ملک را دارند صادر نمی­ گردد.
 • سرمایه اولیه فرد باید متعلق به خود سرمایه گذار باشد زیرا در صورتیکه سرمایه هدیه و یا متعلق به فرد دیگری باشد که به وی داده شده است دولت آمریکا از وی مالیات دریافت خواهد نمود.
 • افرادی که با سرمایه 800000$ (دلار آمریکا) باید در مناطق محروم این کشور و یا مناطقی که نرخ بیکاری در آنجا بالا است سرمایه گذاری نمایند.
 • افرادی که با سرمایه 9000000$ (دلار آمریکا) باید در مناطق محروم این کشور و یا مناطقی که نرخ بیکاری در آنجا بالا است سرمایه گذاری نمایند.
 • افراد با سرمایه گذاری در این کشور ملزم به استخدام 10 نفر نیستند. تنها می ­بایست ایجاد 10 فرصت شغلی بصورت غیر مستقیم نمایند. از مهمترین مزایای اخذ ویزای EB5 اینست که سرمایه گذار اجازه انجام کار، زندگی و تحصیل در تمامی نقاط آمریکا را خواهد داشت.

مزایای اخذ ویزای EB5 آمریکا

از جمله مهم ترین مزایای انتقال سرمایه با اخذ ویزای EB5 عبارتند از:

 • سرمایه گذاران احتیاجی به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند.
 • سرمایه گذاران احتیاجی به تحصیلات دانشگاهی ندارند.
 • احتیاجی به سوابق مدیریتی ندارند.
 • سرمایه سرمایه گذاران پس از 5 سال فعالیت در آمریکا به همراه سود سرمایه گذاری به فرد بازگردانده خواهد شد.

ناگفته نماند اداره مهاجرت این کشور پرونده سرمایه گذاران را از طریق بررسی پروژه های انتقال سرمایه آنان ارزیابی می­ نماید و پس از گذشت 2 سال از سرمایه گذاری افراد به آنان گرین کارت آمریکا را اعطا می ­نماید. همچنین سرمایه گذاران می­ توانند پس از گدشت 5 سال و ارائه مدارکی همچون آزمایشات پزشکی و انجام مصاحبه هایی با اداره مهاجرت این کشور نسبت به دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به آمریکا با ویزای 01

ویزای 01 به آمریکا برای آن دسته از افرادی صادر می­گردد که دارای توانایی ها و مهارت های خاصی هستند و قصد مهاجرت به این کشور از راه سرمایه گذاری در آمریکا است. کارفرمایان آمریکایی بدلیل ایجاد تغییر در کسب و کار خود تقاضای استخدام این دسته از افراد را می­ نمایند. در این صورت کارفرمای مربوطه بعنوان حمایتگر فرد محسوب می­ گردد و فرد با توجه به تخصص و مهارت خود روش انجام کار در شرکت مورد نظر را تغییر خواهد داد. سرمایه گذاران خارجی با اخذ ویزاهای دیگری همچون L1 و یا H1B نیز می ­توانند به سرمایه گذاری در کشور آمریکا بپردازند و براحتی اقامت دائم و تابعیت این کشور را برای خود و اعضای خانواده اخذ نمایند.

کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقه مند هستند تا سرمایه گذاران عزیز را در ایجاد کسب و کار و یا سرمایه گذاری در این کشور راهنمایی و همراهی نمایند. همچنین این مجموعه پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مهاجرت به این کشور از روش سرمایه گذاری در آمریکا خواهند بود.

پرتکرارترین سوال درباره سرمایه گذاری در آمریکا

پرتکرارترین سوالاتی که در مورد سرمایه گذاری در آمریکا مطرح می شود شامل موارد زیر است:

 • هزینه ویزای سرمایه گذاری آمریکا چقدر است؟ هزینه کل برای ویزای سرمایه گذار EB-5 بین 4020$ تا 4900$ (دلار آمریکا) بسته به این که متقاضی از کجا تشکیل پرونده داده است، می شود. برای شروع، متقاضی باید برای ارسال فرم I-526 (که رسماً “دادخواست مهاجر توسط کارآفرین بیگانه” نامیده می شود، هزینه ای معادل 3675$ (دلار آمریکا) باید بپردازد.
 • از بهترین مسیرهای سرمایه گذاری در کشور آمریکا کدامند؟ از برترین موارد سرمایه گذاری در آمریکا می توان به سهام قابل رشد، صندوق های سهام، صندوق های اوراق قرضه، ارزش سهام، مشاور املاک و سهام بیزنس های کوچک اشاره کرد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *