ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری در اتریش امکانی است برای مهاجرت به این کشور و ایجاد شانس دریافت اقامت اتریش که مورد توجه بسیاری از خانواده ها می باشد. افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در یک کشور امن با افق های روشن اقتصادی هستند، می توانند با سرمایه گذاری در اتریش، گام موثری در راستای نیل به هدف خود، بردارند. اتریش کشوری امن و برخوردار از سطح رفاه اجتماعی بالاست. مزایای فراوان این کشور اروپایی، افراد زیادی را به مهاجرت و اقامت در آن ترغیب می­ کند.

 • ارزان ترین سرمایه گذاری اروپا در کجا اتفاق می افتد؟
 • دلایل انتخاب اتریش جهت سرمایه گذاری چیست؟
 • نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در این کشور چه می باشد؟
 • انواع روشهای سرمایه گذاری در اتریش چه می باشد؟
 • ثبت شرکت در کشور اتریش چه مدل هایی دارد؟
 • شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی چیست؟
 • حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذار اتریش چقدر است؟
 • آیا برای اخذ ویزای سرمایه گذار اتریش ارائه مدرک زبان آلمانی الزامی است؟
 • و اگر الزامی است باید در چه سطحی باشد؟

در سال های اخیر، قوانین مهاجرتی اتریش به سمت جذب هرچه بیشتر سرمایه خارجی، تغییرات مثبتی داشته است. اعطا پاسپورت اتریش در مدت کوتاه یکساله، بر اساس یک برنامه سرمایه گذاری و بدون نیاز به دریافت مجوز اقامت دائم، به متقاضیان واجد شرایط از جمله این موارد است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله درصدد تبیین سرمایه گذاری در اتریش و کسب اقامت آنجا می باشند.

اتریش، هدف سرمایه گذاران

اتریش یکی از ثروتمندترین و مرفه ترین کشورهای حال حاضر دنیا است. پایتخت آن یعنی شهر وین، طی چندین سال به عنوان بهترین شهر در دنیا شناخته شده است. امنیت بالا، ثبات سیاسی، وجود زیر ساخت های اقتصادی مطمئن و علاقه دولت این کشور به جذب سرمایه خارجی، از جمله مواردی است که اتریش را در کانون توجه سرمایه گذاران قرار داده است.


به دلیل تنوع روش های سرمایه گذاری اتریش می ­تواند به صورت چند منظوره خواسته های سرمایه گذاران را برآورده سازد. چه خواسته آنهایی که صرفاً قصد ارزش افزوده برای ثروت خود را دارند و چه خواسته افرادی که تمایل دارند از این طریق به اتریش مهاجرت و اقامت اترش را کسب کنند. اما یکسری دلایل و انگیزه های قوی برای اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که در زیر به بررسی مورد به مورد آن می پردازیم:

دلایل اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

نوع سرمایه گذاری در کشور اتریش

از آنجایی که هیچ نوع ویزای سرمایه گذار پاسیو یا غیرفعالی در اتریش وجود ندارد، از همین رو نیز سرمایه گذاران خارجی که خواستار اقامت در این کشور هستند می توانند هم برای اقامت از طریق سرمایه گذاری و هم برای تابعیت از طریق سرمایه گذاری درخواست دهند. بر طبق سایت lawyersaustria، اتریش به جای برنامه ویزای طلایی یا گلدن ویزا از انواع دیگر برنامه های اقامت سرمایه گذار بهره می برد.

از جمله مشخصات و شرایط برنامه سرمایه گذار اتریش 2024 نیز از قرار جدول زیر است:

مشخصات برنامه سرمایه گذار اتریش
متقاضیان واجد شرایطتمامی ملل
آپشن سرمایه گذاری بیزینسبله
آپشن سرمایه گذاری املاکدر دسترس نیست
سایر آپشن های سرمایه گذاریاز طریق شروع یک بیزینس در اتریش
ویزای طلایی در اتریشدر دسترس برای اخذ ویزای اقامت دائمی یا تابعیت اتریشی
آپشن اقامت یا تابعیت مستقیمسرمایه حداقل EUR40000 (یورو) برای اخذ اقامت اتریش
مهاجرت مستقیم با اعضای خانوادهبله
اعضای خانواده مجاز به الحاق به این برنامهوالدین، فرزندان و همسر
زمان رسیدگی به درخواست ویزا1 تا 3 ماه
نرخ مالیات بر درآمد شخصیتا 55%

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری در اتریش

برخی از نقاط قوت سرمایه گذاری در اتریش عبارتند از:

 • اتریش از منظر سهولت انجام تجارت در جهان، رتبه 22 را درمیان 190 کشور کسب کرده
 • گسترش زیرساخت ها در بیشتر زمینه ها از جمله اقتصادی
 • وجود نیروی کار ماهر و شایسته با بهره وری بالا
 • سرمایه گذاری زیاد در زمینه تحقیق و توسعه
 • دسترسی گسترده به بازارهای مالی و مصرفی
 • کیفیت بالای زندگی
 • صنعت توریسم پیشرفته

برخی از نقاط ضعف سرمایه گذاری در اتریش عبارتند از:

 • شیوه های کاری سختگیرانه و مقررات پیچیده
 • برخی قوانین مهاجرتی محدود کننده
 • وابستگی تجاری به آلمان
 • بازار داخلی کوچک

قدرت اقتصادی اتریش

اقتصاد اتریش، اقتصادی توسعه یافته است و اتریش بعنوان یکی از چهارده کشور ثروتمند جهان از نظر تولید داخلی در رنکینگ جهانی قرار دارد، همچنین صنعت گردشگری بین المللی از مهم ترین بخش های اقتصاد ملی شناخته شده است. اقتصاد اتریش به تجارت خارجی وابسته و با اقتصاد سایر کشورهای اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان، ارتباط تنگاتنگی دارد، از مهمترین صنایع صادراتی در اتریش می توان به مواد غذایی و کالاهای لوکس، مهندسی مکانیک و فولادسازی، مواد شیمیایی و خودروسازی نام برد و بزرگترین بازارهای صادراتی اتریش با کشورهایی چون اتحادیه اروپا، ایالات متحده و سوئیس می باشد.

مالیات در اتریش

در اتریش، مالیات بر درآمد به Einkommensteuer شناخته می شود، سیستم مالیاتی در اتریش به میزان درآمد هر فرد بستگی دارد و شهروندان موظف به پرداخت سالانه مالیات هستند، همه افراد ساکن در اتریش موظف به پرداخت مالیات بوده اما فقط درآمد حاصل شده در اتریش مشمول مالیات بوده و اگر درآمد شما از کشوری دیگر باشد، نیاز به پرداخت مالیات نیست. سیستم مالیاتی در اتریش شامل شرایط استثنا نیز می شود و افراد می توانند بابت مواردی چون هزینه های پزشک و دندان پزشک، هزینه های بیمارستان و همچنین هزینه مراقبت از کودکان درخواست تخفیف مالیاتی کنند.

مروری بر روش های سرمایه گذاری در اتریش

پس از اطلاع درباره اهمیت و امتیازات سرمایه گذاری در اتریش 2024، اکنون با همدیگر به بررسی و تحلیل روش های مختلف سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم. البته با علم بر اینکه هیچ یک از این روش ها به اخذ مستقیم اقامت دائم یا تابعیت اتریشی افراد منجر نمی گردد. در واقع دولت اتریش اصلا برنامه ای بنام برنامه ویزای طلایی یا Golden Visa ندارد. افرادی که برای یونان، اسپانیا و پرتغال از طریق خرید ملک اقدام می کنند، می توانند در سال پنجم به اقامت دائم و بین سال های هشتم تا دهم به تابعیت و پاسپورت برسند. در باب گلدن ویزای اسپانیا لینک فوق را مطالعه کنید. بلکه سرمایه گذاری در اتریش می تواند منجر به اخذ اقامت موقت اما قابل تمدید اتریش گردد.

با این توضیح به بررسی انواع شیوه های سرمایه گذاری در اتریش می پردازیم:

انواع شیوه های سرمایه گذاری در اتریش

انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش

سیستم حقوقی اتریش، هیچ گونه محدودیتی بر سرمایه گذاری خارجی ندارد. علاوه بر این، قوانین شرکت های اتریشی بین سرمایه گذاری های داخلی و خارجی تفاوتی قائل نمی ­شود. تنها محدودیت قابل ذکر، بعضی قوانین محلی هستند که خریداران زمین در این کشور را تا حدودی محدود می­ کند. اما به طور کلی بستر جذب سرمایه خارجی در این کشور، کاملاً فراهم است. به صورت کلی، می­ توان روش های سرمایه گذاری با ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه و کسب اقامت خود حمایتی را برای سرمایه گذاری خارجیان در اتریش در نظر گرفت.

در جدول زیر با انواع روش ها جهت سرمایه گذاری در کشور اتریش و شرایط آنها آشنا می شوید:

روشهای سرمایه گذاریشرایط
اقامت اشخاص متمکنبا اثبات دارایی نقدی 40000€ (یورو) برای هر بزرگسال و 10000€ (یورو) برای هر فرزند، ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح A1، داشتن بیمه مسافرتی و اقامت در اتریش
ویزای کار به عنوان مدیر کلیدیاولا فرد بایستی به عنوان مدیر در یک شرکت اتریشی استخدام شده و درآمد ماهانه حداقل 2500€ (یورو) نیز داشته باشد.
اقامت از طریق تاسیس شرکت استارت آپ در اتریشبا اثبات حداقل 50000€ (یورو) به عنوان سرمایه اولیه

سرمایه گذاری در اتریش به واسطه ثبت شرکت

می­ توان چند مدل شرکت در اتریش به ثبت رساند. شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) یا شرکت سهامی (AG)، دو مدل رایج تر آن ها هستند. البته شرکت با مسئولیت محدود، عمومیت بیشتری دارد. به طور کلی، عناوین شرکت های قابل ثبت در اتریش عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)
 • شرکت سهامی (AG)
 • شرکت های بزرگ منطبق با قوانین اتحادیه اروپا (SE)
 • شرکت سهامی عام (OG)
 • شرکتی با سهم محدود (KG)
 • شرکت هایی که به آنها سود تعلق می گیرد (stG)

شرکت با مسئولیت محدود (GmbH) در اتریش

در بیشتر موارد، سرمایه گذاران خارجی شرکت های خود را در قالب یک شرکت با مسئولیت محدود (Gesellschaft mit beschränkter Haftung – GmbH) ایجاد می­ کنند. در این شرکت ها قوانین، مسئولیت سهامداران را با ایجاد محدودیت در فعالیت های تجاری شرکت تابعه و از طریق دستورالعمل های مدیریتی محدود می­ کند. البته انعطاف پذیری قابل توجهی نیز در قبال حقوق سهامداران مانند حق رأی، توزیع سود و یا رضایت مندی دارد. حداقل سرمایه برای ثبت این گونه شرکت ها 35000€ (یورو) است، که در صورت پرداخت پول نقد، حداقل باید 17500€ (یورو) آن، قبل از ثبت نام پرداخت شود. پس از ثبت نام، شرکت می تواند از این پول استفاده کند. در اینجا باید متذکر شویم که هزینه اولیه ثبت شرکت در اتریش به مبلغ 35000€ (یورو) گرانتر از هزینه ثبت در سایر کشورهای اروپایی است و نمودار ذیل نیز مبین همین امر است:

مقایسه هزینه اولیه ثبت شرکت در اروپا

شرکت سهامی (AG) در اتریش

یکی دیگر از انواع شرکت در اتریش، شرکت سهامی (Aktiengesellschaft – AG) است. انعطاف پذیری این شرکت ها، در مقایسه با GmbH، پایین تر است و سهامداران نیز، کنترل کمتری بر کسب و کار دارند. همچنین یک شرکت سهامی قانونی باید یک هیئت نظارت داشته باشد. این در حالی است که یک GmbH تنها پس از رسیدن به اندازه خاصی (در مواردی مانند تعداد کارمندان یا سهامداران) باید هیئت نظارت داشته باشد. حداقل سرمایه برای ثبت، 70000€ (یورو) است که حداقل باید 25% آن، قبل از ثبت شرکت پرداخت شود. در کل تشکیل شرکت سهامی از شرکت با مسئولیت محدود، دشوارتر و پیچیده تر است. هرچند که انتقال سهام در شرکت سهامی آسانتر از GmbH است.

امتیازات دولت اتریش برای ثبت شرکت در 2023

برخی از امتیازاتی که دولت اتریش در سال 2023 برای شرکت ها قائل می­ شود، عبارتند از:

 • معافیت از مشارکت های ملی و بین المللی
 • کاهش مالیات هزینه های تامین مالی
 • یک شبکه وسیع از معاهدات مالیاتی دوگانه (به ویژه با کشورهای اروپای شرقی) که نرخ های مالیاتی را برای سودهای کم سهام کاهش می دهد
 • کاهش نرخ مالیات از 34% به 25% از سال 2005 به بعد
 • امکان دسترسی به احکام مالیاتی و تخفیف یا بخشش برای شرایط خاص
 • انعطاف پذیری قوانین شرکت ها در اتریش

شرایط کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش برای موسسان شرکت

دولت اتریش برای موسسان شرکت های استارت آپ Start-up Founders مجوزی به نام کارت قرمز- سفید- قرمز صادر می کند. کارت اقامتی که مخصوص موسسانی است که به دنبال توسعه و راه اندازی شرکتی در کشور اتریش برای ساخت و تولید محصولات، خدمات و یا تکنولوژی های نوآورانه هستند. و شخصا نیز در راس هیئت مدیره شرکت تازه تاسیس قرار دارند. مطابق سایت Companyformationaustria.com، بشرط اینکه اولا ثابت بکنند که فاند حداقل 100000 € (یورویی) به همراه 50% سهام شرکت متغلق به آنهاست.

پس از تمین شرایط فوق و از جمله کسب حداقل 50 امتیاز با توجه به معیارهای فوق الذکر، اکنون نوبت آن رسیده است که متقاضیان مدارک لازم را جمع آوری و در موقع مناسبی نیز به سفارت اتریش تحویل دهند. این مدارک در سال 2024 از قرار زیر است:

 • پاسپورت ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • بیمه سلامت
 • مدرک تحصیلی یا حرفه ای مربوطه
 • سوابق کاری
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدرک نشانگر سرمایه لازم
 • گواهی اثبات تمکن مالی کافی برای متقاضی اصلی EUR 1110.26 (یورو) در ماه

مدت زمان رسیدگی به ویزای استارت آپ اتریش

در کل برنامه سرمایه گذار اتریش یک برنامه اکتیو یا فعالی است و سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق شروع یک بیزینس موفق در این کشور براحتی به اقامت اتریش (کارت قرمز- سفید- قرمز) دست یابند. برای این منظور نیز آنها بایستی درخواستشان را شخصا به سفارت کشور اتریش تحویل دهند. به خطر محدودیت های سهمیه ای دقیق، زمانبندی تحویل درخواست از اهمیت بالایی برخوردار است. مطابق گزارش سایت henleyglobal.com، حداقل مدت رسیدگی به درخواست متقاضیان حدود 1 ماه است و حداکثر زمان لازم برای دریافت پاسخ از سفارت اتریش نیز تا 3 ماه می باشد. ضمنا کلیه شهروندان خارجی در صورت اقامت طولانی مدت در اتریش حتما بایستی قرارداد الحاق را امضاء کنند. پس مجوزهای اقامت و اسکان به شکل یک کارت صادر شده و امکان تمدید سالانه اش هم وجود دارد.

سرمایه گذاری در اتریش به واسطه خرید ملک

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک است. خرید انواع ملک های تجاری همچون کارخانه، رستوران، فروشگاه و غیره می ­تواند بسیار پرسود باشد. نکته حائز اهمیت در این مورد آن است که خرید ملک به خودی خود، باعث اخذ اقامت در اتریش نخواهد شد. برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه کسب اقامت اتریش از طریق خرید ملک، مقاله تخصصی ما را مطالعه فرمایید.

سرمایه گذاری در اتریش به واسطه ثبت شرکت

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اتریش

در کنار ثبت شرکت و روش تمکن مالی اتریش، راه دیگری که برای سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد خرید ملک است. البته از آن جایی که خرید ملک در هر کشوری با قوانین عامره و نظم عمومی آن کشور سر و کار دارد، برخی از کشورهای دنیا برای خرید ملک از سوی خارجی ها محدودیت هایی قائل شده اند یا بعضا حتی آن را ممنوع دانسته اند. از جمله این کشورها می توان به رومانی اشاره نمود که تنها به شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا اجازه خرید ملک را می دهد. اما اتریش چنین محدودیتی برای ایرانی ها ندارد؛ به این ترتیب ایرانی ها اجازه خواهند داشت در اتریش ملک خریداری نمایند.

نرخ خرید ملک با توجه به شهر و امکانات آن ملک متفاوت خواهد بود اما در سال 2024 به طور میانگین به شرح ذیل است:

نوع مسکنمتوسط قیمت خرید در اتریش به یورو
1 متر مربع آپارتمان در مرکز شهرهای اتریش€6120.69
1 متر مربع آپارتمان در حومه شهرهای اتریش€4466.49

قیمت خرید ملک در اتریش

در اتریش نیز همانند آلمان، ژاپن و برخی کشورهای دیگر محدودیتی در خصوص خرید ملک از جانب خارجی ها در قوانین پیش بینی نشده است. خارجی ها پس از انتخاب ملک مورد نظر خود در اتریش پیشنهاد خرید خود را به صورت کتبی به آژانس ها و بنگاه های خرید و فروش ملک در اتریش تقدیم کنند. البته باید توجه داشت ملک در اتریش، علی الخصوص پایتخت آن یعنی شهر وین، از گران ترین مناطق دنیا است. خریداران همچنین باید برای خرید ملک در اتریش مالیات نیز پرداخت کنند که به شرح ذیل است:

 • مالیات انتقال مالکیت ملک: 3.5%
 • حق الزحمه بنگاه های خرید و فروش ملک در اتریش: 1.5% تا 2%

قیمت خرید ملک در اتریش با توجه به ویژگی های آن از جمله متراژ، سال ساخت، شهر و محله ای که در آن واقع شده و غیره متفاوت خواهد بود. به طور متوسط قیمت خرید ملک نوساز در اتریش حدود 359000€ (یورو) است. در جدول ذیل قیمت متوسط 1 متر مربع آپارتمان در اتریش طی سال 2024 بیان شده است:

نوع مسکن در اتریشقیمت به یورو
1 متر مربع آپارتمان در مرکز شهرهای اتریش€6120.69
1 متر مربع آپارتمان در حومه شهرهای اتریش€4466.49

افزایش قیمت ملک در اتریش

نرخ تورم در اتریش پایین است. همین مسئله سبب شده است قیمت اقلام و خدمات مختلف در این کشور به مرور زمان افزایش چشمگیری نداشته باشد. این مسئله بدان معناست که خرید ملک در این کشور منجر به سودآوری کلان نخواهد شد چون تقریبا قیمت املاک ثابت است. در جدولی که در ادامه ترسیم شده است نرخ تورم در اتریش طی چند سال متوالی بررسی می شود:

سالنرخ تورم در اتریش
2020%2.12
2021%1.49
2022%1.10
2023%1.30

سرمایه گذاری در اتریش با خرید سهام یا اوراق قرضه

با خرید اوراق قرضه دولتی می­ توان اقامت اتریش را کسب کرد. در این روش، به دو صورت امکان سرمایه گذاری وجود دارد: حالت اول با بازگشت سرمایه و حالت دوم بدون بازگشت سرمایه است. برای حالت باز گشت سرمایه، مبلغ سرمایه گذاری شده (که توسط دولت اتریش تعیین می­ شود)، بعد از 5 سال به شخص باز می­ گردد. در این حالت هیچ سودی به شخص تعلق نخواهد گرفت اما اقامت دائم اتریش به وی اعطا می­ شود. اما در حالت بدون بازگشت، سرمایه شخص به وی بازگردانده نخواهد شد.

کسب اقامت تمکن مالی یا برنامه خود حمایتی اتریش 2024

برای کسب اقامت خودحمایتی اتریش شخص باید اثبات کند که حداقل درآمد سالانه اش در حدود  24000€ (یورو)  و یا حداقل درآمد ماهیانه اش در حدود € 2000 (یورو) می باشد. منتها از آنجایی که برنامه مذکور با عنوان برنامه تمکن مالی اتریش شناخته می شود از همین رو یک برتامه پاسیو شناخته می شود. و متقاضیان نیز برای اثبات درآمدشان بایستی منابع درآمدی غیرکاری مثل درآمد حاصل از حقوق بازنشستگی، درآمد ناشی از اجاره ملک، درآمد برآمده از سهام شرکتی و سایر ارائه دهند. ضمنا داشتن پاسپورت ملی، بیمه سلامت معتبر و نیز مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح A1 نیز الزامی است.

حداقل مبلغ لازم در حساب بانکی هر شخص جهت تمکن مالی اتریش

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای تمکن مالی اتریش در تصویر زیر شرح داده شده است:

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای تمکن مالی اتریش

در واقع حداقل درآمد سالانه متقاضی اصلی و سایر اعضای خانواده از قرار زیر است:

 • حدود EUR 24000 (یورو) برای خود متقاضی
 • حدود EUR 38000 (یورو) برای زوجین
 • حدود EUR 45000 (یورو) برای خانواده 4 نفره
 • حدود EUR 3700 (یورو)برای هر عضو دیگر
 • حدود EUR 150 (یورو) نیز بابت هزینه درخواست برای هر نفر

انتقال دارایی ها به صورت منفعل در کشور اتریش

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، اتریش فاقد ویزای طلائی برای سرمایه گذاری های منفعل است. سرمایه گذاری در اسپانیا، پرتغال و مالتا از این طریق بسیار شناخته شده است و خرید ملک یکی از رایج ترین روش های دسترسی به این ویزا در این کشورهاست.چنین سرمایه گذاری به کمترین ارتباط با یک کشور نیاز خواهد داشت اما اجازه سفر آزاد در حوزه شنگن را به فرد می دهد و در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم می شود.

اتریش چنین برنامه ای را ارائه نمی دهد با این حال امکان اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. سرمایه ای که از طرف شهروند خارجی وارد کشور اتریش می شود باید مستقیما به اقتصاد این کشور ورود کند و در زمینه ایجاد کار نیز موثر واقع شود. حداقل ورود پول باید 10 میلیون یورو باشد و در صورتی که به صورت مستقیم به دولت وارد شود، 3 میلیون یورو می تواند کفایت کند.

علاقه مندان می ­توانند با مراجعه به متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، ضمن افزایش آگاهی خود در این زمینه، از همراهی وکلای مجرب این موسسه در تمامی امور سرمایه گذاری و مهاجرت، بهره مند شوند.

سوالات پرتکرار در خصوص سرمایه گذاری در اتریش

متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور با پرسش های زیر مواجه می شوند:

 • نقاط قوت سرمایه گذاری اتریش کدامند؟ رتبه 22 ام در میان 190 کشور از منظر سهولت انجام تجارت در جهان، وجود نیروی کار ماهر و شایسته با بهره وری بالا، سرمایه گذاری زیاد در زمینه تحقیق و توسعه، کیفیت بالای زندگی و غیره.
 • نقاط ضعف سرمایه گذاری در این کشور کدامند؟ برخی قوانین مهاجرتی محدود کننده، وابستگی تجاری به آلمان، شیوه های کاری سختگیرانه و مقررات پیچیده و بازار داخلی کوچک.
 • حوزه های مختلف سرمایه گذاری کدامند؟ میتوان روش های سرمایه گذاری با ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه و کسب اقامت خود حمایتی را برای سرمایه گذاری خارجیان متصور شد.
 • انواع شرکت در اتریش کدامند؟ شرکت سهامی عام (OG)، شرکتی با سهم محدود (KG)، شرکت با مسئولیت محدود (GmbH)، شرکت سهامی (AG)، شرکت های بزرگ منطبق با قوانین اتحادیه اروپا (SE)، شرکت هایی که به آنها سود تعلق می گیرد (stG).
 • سرمایه گذاری در این کشور از طریق خودحمایتی چه شرایطی دارد؟ برای کسب این نوع اقامت شخص باید حداقل مبلغ 22000€ (یورو) در حساب خود نشان دهد. با ارائه مدرک موجودی حساب و دیگر مدارکی که نشان دهد فرد دارای درآمد بالایی است و البته احراز سایر شرایط، میتوان اقامت اتریش را به دست آورد.
 • دارندگان اقامت تمکن مالی اتریش پس از چند سال می توانند به اقامت دائم و تابعیت اتریشی برسند؟ در صورت فراهم بودن شرایط آنها می توانند بعد از 5 سال به کارت اقامت دائمی اتریش و پس از 6 الی 10 سال نیز به شهروندی (تابعیت) اتریشی دست یابند.
5/5 - (22 امتیاز)

19 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در اتریش

 1. سعید گفت:

  سلام، آیا از این طریق میشه تابعیت اتریش رو گرفت و دو تابعیتی شد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله امکانپذیره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 2. sohrab گفت:

  مرسی از شما که باز با مردم کشورمون صادق هستید، سرمایه گذاری و خود حمایتی و تمکن مالی همش کشکه گول این وکیلای الکی رو نخورید

 3. رها گفت:

  بسیار مفید بود

 4. علی قاسمی گفت:

  سرمایه گذاری در اتریش چقدر سرمایه نیاز دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بستگی به روشی داره که اقدام میکنید. کم هزینه ترین روش اصطلاحا روش اقامت از طریق تمکن مالی هستش برای اتریش
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 5. ترانه گفت:

  من مقاله ویزای جستجوگر اتریش خوندم شرایط ارزان تری نسبت به سرمایه گذاری اتریش داشت

 6. خسروى گفت:

  سرمايه گذارى واقعا ريسكيه ، بهتره اول دراى كار به اتريش بريم

 7. راسخ محمدی گفت:

  این همان قرمز سفید قرمز است؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   کارت قرمز سفید قرمز یک کارت اقامتیه که افرادی که در اتریش از طریق کار مقیم میشن دریافتش میکنن
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 8. صبا صابری گفت:

  ممنون از مطالب جامع و به روز تون خیلی بهم کمک کردید.

 9. بیژن گفت:

  خرید ملک در اتریش چطوریه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   امکان خرید ملک در اتریش از قدیم الایام برای ایرانیان وجود داشته
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 10. عادل گفت:

  میشه یه پل ارتباطی بدین برا کمک ازتون؟؟؟؟

  1. رهنما گفت:

   دوست عزیز شما میتوانید با شماره 021-91003232 تماس بگیرید.

 11. mani گفت:

  besiar azatoon mamnooonam man 47sal sen daram aaya sarmayegozari baraye man gozineye khoobie?

  1. آقای مرادی گفت:

   سلام باید فاکتور های دیگری را نیز در مورد شما بدانیم لطفا با مجموعه تماس بگیرید

  2. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله با سرمایه گذاری میتونید اقامت این کشور رو بدست بیارید

 12. امیر حافظ گفت:

  سرمایه گذاری هزینه های زیادی در بر داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *