ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا 2022 در واقع سرمایه گذاری در یک اقتصاد پایدار بهمراه آزادی سفر، امنیت و کیفیت بالای زندگی از طریق اخذ اقامت ویزای طلایی می باشد. با سرمایه گذاری در اسپانیا علاوه بر برخورداری از یک استاندارد زندگی اروپایی همچنین دست شما برای سرمایه گذاری نیز باز است. شما می توانید با حداقل سرمایه 500000€ (یورو) در بازار املاک این کشور سرمایه گذاری کنید. اگر سرمایه شما بالاتر است پس می توانید با سرمایه 2000000€ (یورو) اوراق قرضه دولتی خریداری کنید و یا با پرداخت مبلغ سرمایه حدود 1000000€ (یورو) سهام شرکت را خریداری و یا در بانک اسپانیایی پس انداز کنید. اینها شرایط پیش روی شما برای اخذ اقامت اسپانیا است اما:

 • دلایل برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا چیست؟
 • امتیازات سرمایه گذاری در اسپانیا 2022 چیست؟
 • حداقل مبلغ سرمایه برای اخذ اقامت اسپانیا چقدر می باشد؟
 • چگونه از راه سرمایه گذاری می توان پاسپورت اسپانیایی دریافت کرد؟
 • شرایط فعلی برای اخذ اقامت اسپانیا ازطریق خرید ملک چیست؟
 • مدارک لازم برای دریافت ویزای اقامت سرمایه گذار اسپانیا کدامند؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با آخرین تغییرات در برنامه ویزای طلایی اسپانیا در سال جدید آشنا کرده و به سوالات شما پاسخ دهند.

دلایل سرمایه گذاری در اسپانیا

در میان کشورهایی که به ارائه ویزای طلایی سرمایه گذار در سال 2022 معروف هستند، نام اسپانیا هم وجود دارد. اسپانیا کشوری در جنوب غربی قاره اروپا به پایتختی مادرید است. این کشور دارای آب و هوای گرم و مرطوب مدیترانه ای است که با وجود سواحل زیبای خود سالانه میزبان هزاران توریست و جهانگرد از سراسر دنیا است. زندگی در اسپانیا خیلی پرشور و با جنب و جوش دنبال می شود. وجود جشن ها، فستیوال ها و کنسرت های موسیقی مختلف اسپانیایی را به یکی از شادترین مردم جهان تبدیل کرده است.

مطابق رنکینگ کیفیت زندگی سایت نومبئو در سال 2022، شاخص کیفیت زندگی در اسپانیا نیز بالا است و از این نظر اسپانیا بعد از ایالات متحده در رده 15 دنیا قرار دارد. اما نکته بسیار مهم و تاثیرگذار دیگر اینکه اسپانیا عضو مهم اتحادیه اروپا (EU) می باشد و اقامت اسپانیا بمعنای اقامت اروپا است. صدالبته مهمتر اینکه گرفتن تابعیت اسپانیا برای سرمایه گذاران بسیار حائز اهمیت می باشد. چراکه پاسپورت اسپانیا با امتیاز کل 171 در رتبه دوم جهانی قرار دارد. باهم به بررسی ویژگی های این پاسپورت می پردازیم:

آیتمشرح
رتبه در جهانمشترکا 2 (آلمان، فنلاند، لوکزامبورگ و اسپانیا)
آزادی مسافرتی127 کشور جهان
ویزا بهنگام ورود44 کشور جهان
ویزای ضروری27 کشور جهان

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا 2022

اسپانیا با ضرب آهنگ رشد 0.4% در بین سال های 2021 و 2022 از جمله اقتصادهای با ثبات اتحادیه اروپا (EU) محسوب می شود. این کشور فوتبالی از شرایط خوبی برای سرمایه گذاری برخوردار است. مشوق های مختلف دولتی از جمله تخفیف های مالیاتی و وام های کم بهره از جمله امتیازات واگذارشده به سرمایه گذاران در کنار اعطای اقامت و تابعیت اسپانیایی است. اما برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا، شما حتما بایستی حائز شرایط خاصی باشید. این شرایط در سال جدید عبارتند از:

نمودار شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

پس با توجه به شرایط سه گانه فوق، هر درخواستی برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا متفاوت از هم می باشد. بنابراین متقاضیان بایستی ازطریق مشاوره با وکیل مهاجرتی ماهر در اینباره ابتدا یک ارزیابی اولیه از شرایط داشته و سپس به انتخاب شیوه سرمایه گذاری در اسپانیا بپردازند تا با کمترین هزینه و سریعترین زمان ممکن به هدف خود دست یابند.

ویزای طلایی اسپانیا؛ گزینه ای برای ویزای اقامت

ویزای سرمایه گذار اسپانیا، موسوم به برنامه ویزای اقامت اسپانیایی یا Spain Residence Permit Programme و یا ویزای طلایی اسپانیا در سال 2013 میلادی با هدف تشویق و ترغیب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور توسط دولت اسپانیا طرح شد. سرمایه گذاران و خانواده آن ها با توجه به تامین شرایط لازم از جمله سرمایه گذاری حداقل 500000€ (یورو) در بخش املاک، ثبت شرکت و یا پس انداز بانکی می توانند به سادگی به ویزای اقامت اسپانیا دست یابند. آیا می دانستید مزیت و امتیاز کلیدی این برنامه چیست؟ اقامت در اسپانیا برای مالکان ملک در کشور اسپانیا اجباری نیست. اما امتیازات برنامه ویزای طلایی اسپانیا 2022 از قرار ذیل می باشد:

آیتمشرح
مدت زمان رسیدگی سریعبر این اساس اخذ ویزای اقامت اسپانیا در عرض 90 تا 120 روز از زمان درخواست امکانپذیر است.
آزادی سفرافراد دارای اقامت اسپانیا آزادانه و بدون محدودیتی می توانند به 26 کشور عضو اتحادیه اروپایی مسافرت کنند.
حق و حقوق اتحادیه اروپا (EU)اخذ ویزای اقامت اسپانیا به منزله کار، زندگی و تحصیل در سراسر این کشور می باشد.
برنامه های اقامت خانوادگیاخذ ویزای اقامت اسپانیا برای همسر و فرزندان مجرد کمتر از 27 سال (به شرط مشغول تحصیل بودن) اصل تضمین شده این برنامه است.
تمدید آسانویزای اقامت موقت را می توان به آسانی تمدید کرد.
معاف از بخشش پولبه دلیل وجود گزینه های مختلف و سود آور سرمایه گذاری

البته ذکر این نکته ضروری است که هر فرد باید حداقل 11 تا 13% از قیمت ملک را به عنوان هزینه های نقل و انتقالات در اسپانیا پرداخت کند.

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک

مقایسه ویزای طلایی پرتغال و اسپانیا

اکنون شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که با توجه به تبلیغات مربوطه به ویزای طلایی پرتغال، شرکت در کدام برنامه سرمایه گذاری می تواند فایده بسیاری بهمراه داشته باشد. برای این کار حتما بایستی به سبک و سنگین کردن دو برنامه ویزای اقامت سرمایه گذار پرتغال و اسپانیا در سال 2022 بپردازیم تا رویکرد صحیحی در اینباره داشته و بتوانیم درست تصمیم بگیریم. با توجه به جدول مقایسه ای زیر می توان متوجه این نکته اساسی شد که فایده اصلی ویزای طلایی پرتغال نسبت به اسپانیا میزان پایین سرمایه گذاری در این برنامه می باشد. در ثانی در ویزای طلایی پرتغال شما فقط پس از 5 سال اقامت به تابعیت پرتغالی دست می یابید در حالیکه این مدت در ویزای طلایی اسپانیا در حدود 10 سال می باشد:

کشورحداقل سطح سرمایه گذاریگزینه های موجود برای سرمایه گذاریشروط اقامتیاخذ تابعیت
اسپانیا500000€ (یورو)خرید ملک و روش های دیگرنداردپس 10 از سال اقامت پیوسته
پرتغال350000€ (یورو)خرید ملک و روش های دیگر7 روز در سالپس از 5 سال اقامت پیوسته

تفاوت دیگر در آسانی اخذ ویزای پرتغال نسبت به اسپانیا است که به همین دلیل متقاضیان ویزای اقامت سرمایه گذار پرتغال بیش از اسپانیا است. اما مزیت و برتری ویزای طلایی اسپانیا نیز نداشتن شرط اقامتی است. در حالیکه متقاضیان در ویزای طلایی پرتغال بایستی حداقل 7 روز در سال را در این کشور اقامت داشته باشند تا صلاحیت آن ها برای اخذ اقامت و سپس تابعیت پرتغالی محرز گردد.

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک

همانطور که در مطالب فوق هم بیان شد شما با حداقل سرمایه 500000€ (یورو) می توانید در اسپانیا ملک تجاری یا مسکونی خریداری بکنید. شرایط خرید ملک در اسپانیا و نوع و هزینه آن هم بیشتر به شرایط و میزان سرمایه آورده شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که ویزای اقامت سرمایه گذار اسپانیا بایستی شخصا و یا از طریق وکیل تام الختیار شما درخواست شود. درخواست ویزا بایستی 90 روز قبل از مسافرت به اسپانیا (فعلا با ویزای شنگن) به سفارت ارائه شود. در ضمن ویزای اقامت اعطایی به شما یکساله بوده اما امکان تمدید مجدد خواهد داشت. ضمنا مدارک لازم برای درخواست ویزای مذکور در اسپانیا عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا (اصل و کپی)
 • یک قطعه عکس پاسپورتی (با پس زمینه سفید و 2 در 2)
 • پاسپورت یا مدرک مسافرتی (اصل و کپی صفحه اصلی)
 • ID کارت اسپانیا ثابت کننده محل اقامت شما در قلمرو خاک اسپانیا
 • سند ملک ثبتی در اسپانیا
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی تمکن مالی کافی

باید توجه داشت که با هزینه های جانبی که پیش روی افراد قرار دارد، هر فرد حداقل به 600000€ (یورو) نیاز خواهد داشت تا علاوه بر پرداخت هزینه خرید خانه و انتقالات، هزینه سفر و ویزاهای خود را نیز تامین کند. افرادی که از این طریق راهی اسپانیا می شوند اجازه کار نیز خواهند داشت. با این حال افراد متقاضی می توانند با خرید دو ملک، یک خانه را به اجاره سپرده و درآمدی از این راه به دست آورند و بتوانند شرایط بهتری برای زندگی در اسپانیا داشته باشند. دانشجویان بسیاری در اسپانیا به دنبال اجاره خانه های کوچک در این کشور هستند.

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا جهت ثبت شرکت

فقط خرید ملک نیست که به افراد در جهت اخذ اقامت اسپانیا کمک می کند، بلکه افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری و شروع بیزینسی در اسپانیا به اقامت این کشور دست یابند. در این مورد، متقاضیان که عمدتا از قشر کارآفرینان هستند بایستی در جریان باشند که قانون فعلی کشور اسپانیا به آنها به جهت ثبت شرکت همزمان هم ویزای اقامت و هم ویزای کاری اعطاء می کند. این ویزا به افراد اجازه اقامت در کشور اسپانیا به عنوان خویش کارفرما را فراهم می کند. اما متقاضیان قبل از هر اقدامی بایستی با انواع ساختار شرکت یا بیزینس در کشور اسپانیا، شرایط ثبت و هزینه های مربوطه آن آشنا شوند. با توجه به نمودار زیر می توان متوجه این نکته اساسی شد که از بین انواع شرکتهای تجاری در کشور اسپانیا، تاسیس شرکت ناحیه آزاد ارزانترین و به صرفه ترین نوع شرکت در اسپانیا 2022 می باشد:

مقایسه متوسط هزینه های عملیاتی هر شرکت در اسپانیا

ضمنا، هزینه عملیاتی شامل هزینه ثبت نام، هزینه افتتاح حساب شرکت، ثبت نام مالیاتی، تاسیس دفتر محلی، استخدام منشی شرکت و کلیه هزینه های دولتی می باشد. یقین بدانید که مشاورین و کارشناسان زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جزء برترین وکلای مهاجرتی کشورمان بوده و تمام تلاش و همت خود را به کار خواهند بست تا هموطنان عزیز را در تمامی مراحل مهاجرتی یاری نمایند.

سوالات مهم درباب سرمایه گذاری در اسپانیا

اکنون سوالاتی که درباب شرایط سرمایه گذاری در کشور اسپانیا 2022 باهم آنالیز و پاسخ می دهیم:

 • انواع روش های سرمایه گذاری در کشور اسپانیا کدامند؟ افراد می توانند با حداقل سرمایه گذاری 500000€ (یورو) در بخش املاک، 2000000€ (یورو) در بخش اوراق قرضه دولتی و 1000000€ (یورو) در سهام شرکت یا پس انداز بانکی به ویزای اقامت اسپانیا دست بایند.
 • از مهمترین امتیازات اخذ ویزای سرمایه گذار اسپانیا چیست؟ امکان اخذ اقامت خانوادگی، بهره مندی از حق کار و زندگی در کل اروپا، مسافرت آزادانه به کشورهای ناحیه شینگن و غیره از مهمترین این امتیازات است.
 • پس از چند سال اقامت می توان به پاسپورت اسپانیا دست یافت؟ تقریبا پس از 10 سال اقامت پیوسته در این کشور می توان درخواست شهروندی داد.
 • بهترین نوع شرکت برای ثبت در اسپانیا چیست؟ شرکت منطقه آزاد. چراکه هزینه عملیاتی آن به مراتب پایین تر از بقیه ساختارهای شرکت می باشد.
4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *