ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در اندونزی

سرمایه گذاری در اندونزی

کشور اندونزی یکی از کشورهای مسلمان قاره آسیا می باشد و سرمایه گذاری در اندونزی در زمینه های صنعت و تولید می تواند بسیار سود آور باشد. اندونزی که جزء 4 کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود از نظر نیروی انسانی در جایگاه خوبی قرار دارد و در نیروی انسانی سرمایه گذاران به مشکل نخواهند خورد.

این کشور با فیلیپین و سنگاپور و مالزی مرز مشترک دارد و از نظر ویژگی های طبیعی و مناظر گردشگری سالانه توریست های بسیاری جذب این کشور می شوند. از نظر فرهنگی مردم اندونزی نسبتاً اشتراکات زیادی با ایرانیان دارند و از نظر مهمان نوازی و آرام بودن در سفر به این کشور متعجب خواهید شد. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به اندونزی تهیه و نگارش شده است.

  • شرایط سرمایه گذاری در اندونزی چیست؟
  • آیا ورود پول به اندونزی به سادگی امکان پذیر است؟
  • شرایط دریافت اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری چیست؟
  • حداقل مبلغ مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور اندونزی چقدر است؟
  • بهترین زمینه های فعالیت اقتصادی در کشور اندونزی کدامند؟

مزایای سرمایه گذاری در اندونزی در 2022

کشور اندونزی در زمینه تجارت دریایی به علت وجود جزیره های بزرگ و کوچک فراوان انتخاب بسیار خوب می باشد؛ بیشتر فرصت های شغلی و سرمایه گذاری در اندونزی در پایتخت این کشور یعنی شهر جاکارتا واقع شده است. اندونزی در قاره آسیا یکی از ثروتمندترین کشورها می باشد که سرشار از ذخایر معدنی و نفت و گاز است. در سال 2022 در زمینه کشاورزی نیز این کشور یکی از صادرکنندگان بزرگ محسوب می شود و بیش از نیمی از اقتصاد و بازار کار اندونزی و جمعیت آن از راه کشاورزی تامین می شود. اندونزی اگر جمعیت کمتری داشت با توجه به منابع بسیار می توانست اقشار ثروتمندی داشته باشد و جمعیت آن در رفاه باشد اما امروزه این کشور به علت جمعیت زیاد در فقر و تنگدستی قرار دارد.

اندونزی در سال های گذشته از نظر فرهنگی تحت تاثیر شدید فرهنگ غرب قرار گرفته است و این موضوع باعث تغییرات زیادی در رفتار و پوشش مردم این سرزمین شده است. اندونزی به علت سال ها مستعمره هلند بودن زیرساخت های بسیار مناسبی در بخش کشاورزی دارد که آثار آن تا سال 2022 هم در این کشور قابل مشاهده است.

بیشتر محصولات کشاورزی صادراتی در کشور اندونزی قهوه و ادویه و تنباکو می باشد و در زمینه صنعتی صادرات نفت و گاز و پارچه و لاستیک از دیگر محصولات صادراتی این کشور می باشد. سرمایه گذاری در اندونزی در بخش تولید قلع و نیکل و ذغال سنگ و مس می تواند بسیار سود آور باشد. اما احتیاج به دانش زیاد و آشنایی با اقتصاد آسیا و اروپا دارد. کشور اندونزی با کشورهای آمریکا و سنگاپور و ژاپن و چین از نظر صادرات و واردات همکاری نزدیک دارد و سرمایه گذاران این کشور می توانند از این موضوع بهره ببرند.

مزایای سرمایه گذاری در اندونزی

قوانین و شرایط سرمایه گذاری در اندونزی

سرمایه گذاری مستقیم در کشور اندونزی از مصوبه قانونی سال 1964 میلادی امکان پذیر شد و امکان سرمایه گذاری با ارز خارجی میسر شد. افراد سرمایه گذار باید مورد تایید دولت اندونزی قرار بگیرند تا تامین امور مالی و ایجاد موسسه اقتصادی در داخل اندونزی امکان پذیر باشد. لازم به ذکر است که مواد اولیه وارداتی در کارگاه های صنعتی هرگز نباید از منابع ارزی کشور اندونزی باشند. سود حاصل از فعالیت های تجاری صادراتی یا داخلی بعد از پرداخت مالیات در اندونزی می تواند به صورت ارز رایج سرمایه گذار به خارج از این کشور صادر شود.

اندونزی در سال های گذشته برای جذب سرمایه گذاران خارجی مشوق های بسیاری در داخل از کشور و خارج از کشور ایجاد کرده است. اندونزی با عضویت در آژانس ضمانت سرمایه گذاری صندوق بین المللی پول نیز در برابر خطرات سیاسی داخلی از سرمایه گذاران حمایت خواهد کرد. لازم به ذکر است در زمان سرمایه گذاری علاوه بر شخص سرمایه گذار برای خانواده وی نیز ویزای همراه برای اقامت در کشور اندونزی صادر می شود.

راهنمای اخذ ویزای سرمایه گذاری اندونزی

بطور کلی اخذ شرایط ویزای کشور اندونزی با سرمایه گذاری از سه راه امکان پذیر می باشد که به شرح لیست زیر خواهد بود:

  • راه اول به صورت پرداخت مبلغی بلاعوض به دولت اندونزی برای اخذ اقامت است.
  • راه دوم پرداخت مبلغ مشخص شده توسط دولت اندونزی به حساب های بانکی این کشور است که بعد از مدت مشخص بدون سود به شما باز می گردد.
  • راه سوم برای اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری در اندونزی کار آفرینی در این کشور است؛ برنامه کاری شما باید توسط دولت اندونزی مورد تایید قرار بگیرد.

به عنوان آخرین راه می توانید به ثبت شرکت در اندونزی نیز فکر کنید که با اهداف مشخص و قوانین مشخص است انجام پذیر است. برای ثبت شرکت در اندونزی باید اهداف تجاری و اقتصادی شرکت را مشخص نمایید و طرح اقتصادی صحیح ارائه کنید و حداقل 2 کارمند و یک مدیر عامل داشته باشید. لازم به ذکر است در تمام راه های سرمایه گذاری در اندونزی ویزای اقامت تنها برای متقاضی بلکه برای خانواده او نیز صادر خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به اندونزی با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *