مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری انگلستان

قوانین سرمایه گذاری انگلستان

جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان و موفقیت در این پروسه، تبعه خارجی نیاز به پشتوانه مالی مناسب و قدرت ریسک پذیری بالا خواهد داشت.

اگر شما ملیتی غیراروپایی دارید برای سرمایه گذاری در انگلستان نیاز به اخذ ویزا دارید، شما می توانید با سرمایه گذاری موفق در این کشور بعد از چند سال موفق شوید که به اقامت دائم این کشور نیز دست یابید. همچنین اعضای خانوادتان به همراه شما می توانند به عنوان وابستگان شما در انگلیس زندگی کنند. اما از آنجایی که همواره برای یک سرمایه گذاری موفق، تحقیقات چند جانبه از سوی سرمایه گذار نیاز هست، شمایی که هنوز شرایط حضور در این کشور را ندارید بایستی با اعتماد به شخص دیگری که در این کشور است و یا وکلای متخصص وارد این برنامه ها شوید.

این دغدغه که شما هیچ ایده اقتصادی ندارید و یا تا به حال در این کشور زندگی نکرده اید و از شرایط اقتصادی این کشور اطلاعات ندارید و اینکه نمی دانید به کدام مراجع باید در این کشور برای این اقدام باید رجوع کنید، از ریسک های این نوع برنامه هاست. توصیه مشاورین و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که برای یک سرمایه گذاری ایمن در کشور خارجی نیاز به تحقیقات وسیع در داخل آن کشور و مشورت با وکلای متخصص این نوع برنامه هاست.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلیس

حداقل زمانی که برای گرفتن اقامت باید طی شود 3 ماه است. برای اینکه مراحل اول اقامت شما با موفقیت طی گردد باید:

الف- حداقل 2 میلیون پوند (متعلق به خودتان) یا شریکتان یا در حساب مشترک و با ملاحظات ذیل وجود داشته باشد.

  • این مقدار پول در یک موسسه مالی مانند بانک نگهداری شود.
  • شما حداقل 2 میلیون پوند از پول خودتان را تحت کنترل و اختیار خود داشته باشید.
  • این مقدار پول قابل عرضه و انتقال به کشور انگلستان باشد.

اگر این مقدار پول در حساب بانکی شما به طور 90 روز متوالی گردش داشته باشد، آنگاه قبل از وقت سفارت نیازی به ارائه کردن منابع مالی خود ندارید. و اگر این مقدار پول توسط شخص ثالث در اختیار شما قرار بگیرد، عدم سوء پیشینه آن فرد باید ضمیمه پرونده تان شود و باید نشان دهید که این شخص اختیار این پول را به طور کامل به شما داده است. اگر این پول از طریق همسرتان در اختیار شما قرار گرفته، باید مدارک ازدواج خود را به سفارت انگلستان ارائه دهید.

سایر شروط سرمایه گذاری انگلیس

ب- شما به مقدار لازم از دانش کافی برای زندگی در انگلیس برخوردار باشید. شما باید آزمون زبان انگلیسی حداقل نمره B1 که معادل نمره 4 در آیلتس است را کسب نمایید و نتیجه ی آزمون خود را به سفارت انگلستان  ارائه دهید .

ج- شما می توانید با فراهم کردن 10 میلیون پوند در 2 سال یا 5 میلیون پوند در 3 سال به روند دریافت اقامت دائم خود سرعت ببخشید. شما می توانید 180 روز را خارج از انگلستان، به صورت متوالی یا غیرمتوالی، سپری کنید بدون آن که به اقامت دائم خود صدمه ای وارد کرده باشید.

د- همچنین، شما باید افراد مصاحبه کننده در سفارت را متقاعد نمایید که شما واقعا خواستار ایجاد شغل و فعالیت در انگلیس هستید و نحوه ی راه اندازی شغل خود را به طور کامل شرح دهید.

اخذ اقامت دائم انگلستان

چنانچه شما در یک شغل جدید یا موجود در انگلیس سرمایه گذاری کرده و با گذشت 5 سال حداقل 2 شغل تمام وقت را برای شهروندان انگلیسی با 2 میلیون پوند درآمد ایجاد کرده باشید می توانید جهت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. همچنین اگر شما 10 شغل تمام وقت و درآمد 5 میلیون پوند را کسب کردید، می توانید پس از 3 سال برای اقامت دائم در انگلیس اقدام نمایید.

اگر پول مورد نیاز به شما قرض داده شده باشد، 90 روز قبل از ایجاد درخواست اقامت، شما باید نشان دهید که این مقدار چگونه فراهم شده است و منبع آن را ذکر کنید. شما می توانید برای همسر، اعضای خانواده یا کودکان زیر 18 سال خود نیز ویزا بگیرید. آن ها می توانند استخدام شما یا دیگران باشند. همچنین می توانند در این مدت درس بخوانند. در هر صورت، اجازه اقامت آن ها کاملا به شما بستگی دارد.

مزایای مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای سرمایه گذاری عبارت از این است که فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد. همچنین سطح خاصی از تحصیلات آکادمیک مورد نیاز نیست. در این شیوه مهاجرتی، فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را به همراه خود داشته باشد. متقاضی الزامی ندارد که برای تأمین هزینه همراهان خود مبلغ خاصی را در حساب بانکی خود بگذارد.

اقامت دائم انگلیس با سرمایه گذاری انگلستان

مدت زمان و اعتبار ویزای سرمایه گذاری انگلیس 3 سال و 4 ماه است و پس از گذشت این مدت می تواند به مدت 2 سال دیگر تمدید شود و بعد از گذشت 5 سال فرد را به اقامت دائم انگلستان می رساند. اگر مبلغ سرمایه گذاری شما در حد 5 میلیون پوند باشد، در مدت زمان ۳ سال و اگر این مبلغ 10 میلیون پوند باشد با گذشت 2 سال، اقامت دائم انگلستان اخذ می گردد.

در اخذ اقامت انگلیس از طریق ویزای سرمایه گذاری باید این موارد را مد نظر قرار دهید که با وجود هزینه های بسیاز زیاد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری ولی شما به راحتی قادرید اقامت و تابعیت انگلستان را کسب نمایید. شما باید مایل به اقامت و زندگی در انگلستان باشید، لذا اقامت فیزیکی و زندگی در انگلستان اجباری است. شما باید 50٪ وقت خود را، که معادل ۶ ماه درسال می باشد، در کشور انگلیس به سر ببرید.

سرمایه گذاری انگلستان

آشنایی با سیستم تجاری جهت سرمایه گذاری انگلستان

با توجه به اینکه این سرمایه گذاری نباید به صورت صوری و فقط برای کسب مهاجرت به انگلستان باشد، آشنایی شما با سیستم تجاری انگلیس نیازمند درک محیط و آشنائی با بازار کار و تجارت می باشد. لذا توصیه می شود قبل از هر اقدامی در امر سرمایه گذاری، خودتان و یا فرزندانتان از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و ضمن اینکه در بهترین دانشگاه های دنیا ادامه تحصیل می دهید، می توانید با محیط اطراف خود آشنا شده و همینطور از نزدیک با نظام سرمایه گذاری این کشور آشنا شوید. همچنین به حقوق خود نیز اشراف کامل پیدا کرده و آینده روشنی را برای خود و افراد تحت تکلف و خانواده خود فراهم سازید.

شما عزیزان می توانید جهت مهاجرت به انگلستان و یا جهت دریافت مشاوره ای کامل برای یافتن بهترین مقصد مهاجرتی خود با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با انجام مشاوره اقدام به مهاجرت نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =