مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران است؛ هرچند نباید فراموش کرد اوکراین خود کشوری در حال توسعه و مهاجرفرست می باشد. اوکراین چهارمین کشور در دنیاست که بیشترین میزان تحصیلات را دارد. اوکراین که در مرز اتحادیه اروپا واقع شده ‌است و طرفدار دولت غرب است، بر اجرای اصلاحات و تقویت امنیت ملی و نهادها تمرکز کرده ‌است و موقعیت مناسبی برای تبدیل شدن به یک جریان موفقیت اقتصادی در آینده دارد. کشاورزی در اوکراین مهمترین صنعت برای جذب سرمایه‌ گذاری خارجی است. این مقاله به موضوع سرمایه گذاری در اوکراین می پردازد و توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین

برای سرمایه ‌گذاری مطمئن در این کشور باید در ابتدا شهروندی اوکراین را دریافت کنید، البته همزمان با شروع پروژه سرمایه گذاری خود در اوکراین می توانید از طریق سرمایه‌ گذاری یا ثبت شرکت در این کشور، امتیاز شهروندی را به راحتی دریافت کنید. پس از اخذ اقامت، شما باید کد اقتصادی بگیرید که این فرآیند حدودا 15 روز زمان خواهد برد. در اقدام بعدی باید هدف خود را برای سرمایه گذاری مشخص کنید به این صورت که شما باید ابتدا شرایط این کشور را بررسی کرده و بعد بهترین برنامه را طبق شرایط خود انتخاب کنید؛ حضور یک وکیل مهاجرت به دلیل پیچیده بودن این روال کاری الزامیست.

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در اوکراین

نکته مهم در ارتباط با ثبت شرکت در اوکراین و سرمایه ‌گذاری در این کشور، این است که لازم نیست همه سهامداران شرکت در اوکراین حضور داشته باشند، بنابراین نیازی به سهامداران برای اخذ تابعیت و اقامت در اوکراین وجود ندارد و تنها مدیر عامل است که باید چنین شرایطی را دارا باشد. به این ترتیب شما می‌ توانید یک سرمایه ‌گذاری مطمئن در اوکراین بدون زندگی در این کشور داشته باشید.

هزینه شروع سرمایه ‌گذاری در این کشور بسته به نوع برنامه انتخابی شما برای سرمایه گذاری متغیر است اما از 8000€ (یورو) می تواند شروع شود. البته هزینه استخدام و نیازهای اولیه ثبت شرکت متفاوت است و کاملا بستگی به نوع شرکت و تعداد نیروهایی دارد که نیاز دارید و نمی توانیم آن را دقیق برای شما شرح دهیم.

سرمایه گذاری در اوکراین در بخش نرم ‌افزار در 2022

در این کشور، مردم بسیار از اینترنت و نرم افزارها استفاده می کنند به گونه ای که همیشه شغل برای افرادی که تحصیلاتی در حوزه کامپیوتر دارند وجود دارد. کارشناسان و تحلیلگران مالی اغلب درباره سود شرکت‌ های فعال در بازار توسعه نرم ‌افزار صحبت می‌ کنند و گزارش هایی از میلیاردها دلار رد و بدل مالی در حوزه نرم افزار وجود دارد. دارایی اصلی این شرکت‌ ها کارمندان با سطح بالایی از صلاحیت و تحصیلات است. مزیت رقابتی اصلی، حقوق پایین در مقایسه با اروپای غربی و آمریکای شمالی است. نباید انتظار یک حقوق قابل ‌توجه در این بخش را داشته باشید. در نمودار ذیل متوسط درآمد بخش دولتی و خصوصی در اوکراین طی سال 2022 مقایسه شده است:

متوسط درآمد بخش دولتی و خصوصی در اوکراین

در سال‌ های اخیر شرکت های فناوری اطلاعات در این کشور پول زیادی را جذب کرده‌ اند، برای مثال در سال 2012 گوگل اجازه پروژه اوکراین را برای 45 میلیون$ (دلار) خریداری کرد و در سال بعد در معامله بین The Odessa و Snapchat با مجموع 150 میلیون$ (دلار) بازگشت سرمایه مواجه شد! طبق گفته انجمن سرمایه ‌گذاری تجاری اوکراین در سال 2016 حدود 87 تراکنش سرمایه ‌گذاری با شرکت ‌های نوآور در این کشور به انجام رسید که 32% بیشتر از سال 2015 بود. در سال 2016 نیز میزان سرمایه ‌گذاری 88 میلیون$ (دلار) بود و در 5 سال گذشته بیش از 400 میلیون$ (دلار) برآورد شده است.

سرمایه گذاری در اوکراین برای شهروندان خارجی

آن دسته از شهروندان خارجی که مایل به سرمایه گذاری در اوکراین هستند باید پول خود را در اقتصاد اوکراین به روشی که قانون تعیین می کند سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری می تواند به صورت مشارکت در سرمایه مجاز شرکتی در اوکراین باشد که شما مالک یا ذینفع نهایی آن هستید. میزان سرمایه باید حداقل 100000€ (یورو) باشد. به خاطر داشته باشید که مقدار پول مشارکتی در روز تکمیل سرمایه سهام نباید کمتر از 100000€ (یورو) باشد. سرمایه گذاران حتما توجه داشته باشند که خرید خصوصی املاک و مستغلات توسط یک خارجی در اوکراین بعنوان سرمایه گذاری در اقتصاد اوکراین محسوب نمی شود و نمی توان از آن به عنوان زمینه ای برای دریافت مجوز اقامت دائم استفاده کرد.

فرآیند انجام کار از طریق افتتاح یک حساب سرمایه گذاری ویژه که توسط سرمایه گذار در اوکراین افتتاح می شود انجام شود. بانک های بین المللی که در اوکراین فعال هستند برای این کار توصیه می شوند. حساب سرمایه گذاری را می توان از حساب شخصی سرمایه گذار و همچنین از حساب یک شرکت خارجی که به طور قانونی به سرمایه گذار تعلق دارد واریز نمود. شما عزیزان پروسه سرمایه گذاری در اوکراین و اخذ اقامت و تابعیت را در نمودار ذیل مشاهده می فرمایید.

پروسه سرمایه گذاری در اکراین

پس از واریز پول به حساب شرکت، می توانید اقدام به اخذ مجوز مهاجرت کنید که اولین قدم برای اخذ اقامت دائم است. دوره بررسی و تایید مدارک برای درخواست می تواند تا یک سال طول بکشد. دولت تعداد خارجی هایی را که می توانند مجوز مهاجرت در سال جاری بر اساس سرمایه گذاری در اقتصاد صادر کنند را به یک سهمیه محدود می کند که بیشتر برای هر منطقه به طور جداگانه تقسیم می شود. این سهمیه برای هر دسته از اتباع خارجی توسط کابینه وزیران اوکراین سالی یک بار تعیین می شود.

مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در اوکراین

از جمله مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اوکراین عبارتند از:

  • اطلاعات بانکی سرمایه گذاری به مبلغ €100000 (یورو) یا بیشتر
  • گواهی هایی مبنی بر عدم سوء مصرف الکل، مواد سمی، داروها و عدم ابتلا به بیماری های عفونی خاص
  • مدرکی مبنی بر ارائه محل تولد شما و مدارک هویتی
  • تنظیم اقرار نامه در دفترخانه جهت احراز محل سکونت
  • همچنین باید پاسپورت خود را همراه با ترجمه محضری آن به زبان اوکراینی

پس از ارسال بسته مدارک به خدمات مهاجرت، باید تا یک سال منتظر بمانید تا مجوز مهاجرت صادر شود. سند به آدرس رسمی ثبت شده خارجی در اوکراین تحویل داده می شود. در این مدت، اداره مهاجرت اوکراین هویت شما را تأیید می کند. راستی آزمایی مستلزم جمع آوری اطلاعات به ویژه توسط اینترپل است.

بخش ارتباطات و راه آهن در اوکراین

زیرساخت مناسب یکی از بخش ‌های امیدوار کننده برای میلیاردها دلار سرمایه ‌گذاری سود آور است. تاکنون، سرمایه‌ گذاری ‌های زیادی در زمینه ریل و راه آهن در اوکراین وجود ندارد اما چشم انداز مالی سود آوری در این بخش پیش بینی می شود. بخش ارتباطات بارزترین نمونه موفقیت در سرمایه گذاری در این کشور است. یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور اوکراین، در اختیار داشتن ایده استارت آپ اوکراین است. در این روش سرمایه گذاری فرد ایده خود را به کشور اوکراین وارد می کند و نیازی به سرمایه مالی نخواهد داشت و می تواند از اسپانسرهای مالی برای خود در این مسیر استفاده کند و از حضور آن ها برای افزایش دانش اداره شرکت استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت و اخذ انواع ویزا برای اقامت در سراسر کشورهای جهان، کافیست با کارشناسان متخصص و با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ ما همراه و راهنمای شما خواهیم بود. هرچند به طور کلی پیشنهاد می شود علاقمندان به مهاجرت بیشتر به دنبال کشورهای امن و توسعه یافته ای مثل مجارستان، کانادا، اتریش، آلمان و غیره باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61  +    =  66