ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در ایرلند

سرمایه گذاری در ایرلند

سرمایه گذاری در ایرلند جزو موضوعاتی محسوب می شود که طرفداران خاص خود را دارد اما در سال های گذشته شاید کمتر بدان پرداخته شده باشد. وقتی صحبت از کشور ایرلند می شود منظور از آن جمهوری ایرلند است که بخش جنوبی آن را تشکیل می دهد زیرا ایرلند شمالی بخشی از کشور انگلستان محسوب می شود. اگر قصد سرمایه گذاری در ایرلند را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است، با ما همراه باشید.

ایرلند کشوری سرسبز، با قدمتی طولانی است. این کشور مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری محسوب می شود اما جریانات آن بسیار ناپایدار است؛ زیرا وابسته به فعالیت شرکت های بزرگ چند ملیتی هستند که در این کشور حضور دارند. اگر شهروند کشوری داخل در اتحادیه اروپا و یا سوئیس هستید می توانید برای خوداشتغالی و کار به این کشور وارد شوید زیرا شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس برای تجارت در ایرلند نیازی به مجوز و همچنین ویزای ویزیتوری نخواهند داشت. برای اتباعی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند، 2 راه برای سرمایه گذاری در این کشور وجود خواهد داشت که تحت عنوان طرح های خوداشتغالی برای اتباع خارج از اتحادیه قرار خواهند گرفت و در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

سرمایه گذاری در ایرلند برای مهاجران

برنامه سرمایه گذاران مهاجر، گزینه های مختلفی را برای سرمایه گذاری کسانی که به عنوان سرمایه گذار در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند و قصد دارند در سریع ترین زمان ممکن به همراه خانواده خود به ایرلند سفر کنند را همراه با یک ویزای ورود و خروج نامحدود فراهم کرده است و به آنها اجازه می دهد که به مدت 5 سال این ویزا را تمدید نمایند. مطابق سایت اداره مهاجرت ایرلند (irishimmigration.ie)، برنامه سرمایه گذار مهاجر (IIP) مسیری برای اتباع خارجی جهت اخذ مجوز اقامت بر پایه سرمایه گذاری بلند مدت می باشد. سرمایه گذاری در پروژه ای که مورد تایید وزارت دادگستری و سایر نهادهای دولتی ایرلند می باشد.

اطلاعات بیشتر در باب هزینه های زندگی در ایرلند را در لینک فوق بخوانید.

این سرمایه گذاری باید برای ایرلند خوب باشد و برای ایجاد کار و اشتغال مفید باشد و همچنین مردم این کشور به آن علاقه داشته باشند. باید مشخص شود که سرمایه مذکور توسط سرمایه گذار به صورت قانونی به دست آمده است و سرمایه گذار مالک آن است نه اینکه آن را از جایی قرض گرفته باشد، همچنین سرمایه گذار باید از شخصیت خوب و قابل قبولی برخوردار باشد و هیچ گونه سوابق کیفری نباید در پرونده اش موجود باشد. مطابق سایت اداره مهاجرت ایرلند، ارزش خالص این سرمایه گذاری باید حداقل 2000000€ (یورو) باشد و شواهدی ارائه شود که نشان دهد به صورت قانونی بدست آمده است.

برنامه های سرمایه گذاری در ایرلند در 2024

کشور ایرلند خانه بسیاری از شرکت های برجسته در جهان می باشد که در جهان عملکرد بالایی را به خود اختصاص داده است. این کشور خود را برای تبدیل شدن به یک رهبر جهانی در داده های اینترنتی و داده های بزرگ قرار می دهد. برنامه سرمایه گذار مهاجر ایرلند (IIP) در سال 2024 شامل برنامه های زیر خواهند شد:

 • روش 1: سرمایه گذاری در ایرلند از طریق ثبت یک شرکت یا کسب و کار جدید
 • روش 2: سرمایه گذاری در ایرلند از طریق صندوق سرمایه گذاری
 • روش 3: سرمایه گذاری در ایرلند از طریق تراست سرمایه گذاری املاک
 • روش 4: سرمایه گذاری در ایرلند از طریق اهداء سرمایه

در این بین سوالی که برای اغلب متقاضیان مطرح می شود این است که کدام سرمایه گذاران صلاحیت ورود و ثبت نام در برنامه IIP جمهوری ایرلند را دارند؟ طبق قوانین کشور ایرلند، فقط سرمایه گذارانی صلاحیت درخواست اقامت از طریق برنامه IIP ایرلند را دارند که حائز شرایط زیر باشند:

شرایطتوضیحات
شرط 1دارای حسن سابقه باشند.
شرط 2هیچ گونه تخطی یا جرمی نداشته باشند.
شرط 3حداقل ارزش سرمایه آنها حدود 2.000.000€ (یورو) باشند.
شرط 4علاقه مند به سرمایه گذاری در یکی از 4 روش سرمایه گذاری در جمهوری ایرلند باشند.

سرمایه گذاری در ایرلند  از طریق ثبت یک شرکت

باید حداقل 1000000€ (یورو) در سرمایه گذاری برای کسب و کارهای جدید و یا کسب و کارهای ایرلندی که از قبل وجود داشته اند را برای مدت زمان حداقل 3 سال داشته باشند. شرکتی که قرار است راه اندازی شود می تواند توسط خود سرمایه گذار به ثبت برسد. سرمایه گذاری می تواند در یک شرکت واحد ایرلندی متمرکز شود و یا بر روی تعداد زیادی از شرکت ها گسترش یابد. این شرکت باید در ایرلند به ثبت رسیده و مقر اصلی آن در ایرلند باشد و این سرمایه گذاری باید باعث ایجاد اشتغال شود.

برنامه های سرمایه گذاری در ایرلند

سرمایه گذاری در ایرلند از طریق تراست های املاک (REIT)

در واقع این روش سرمایه گذاری با روش خرید ملک کاملا متفاوت است و در اینجا شما مستقیما وارد معامله یا خرید ملک نمی شوید. بلکه سرمایه شما مستقیما وارد تراست املاک برای سرمایه گذاری در بازار مسکن ایرلند می شود. طبق این برنامه، حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در اینگونه صندوق ها مبلغ 2000000€ (یورو) برای مدت 3 سال است.

این بودجه باید در کسب و کار و پروژه های املاک ایرلند که مورد تایید بانک مرکزی این کشور است سرمایه گذاری شود. پس حداقل سرمایه ای که برای این تراست ها و شرکت های چند ملیتی انجام می پذیرد مبلغ 2000000€ (یورو) در بورس اوراق بهادار ایرلند می باشد و ممکن است این سرمایه گذاری بین چندین شرکت گسترش یابد.

برنامه سرمایه گذاری در ایرلند از طریق اهداء سرمایه

برنامه چهارم از سلسله برنامه سرمایه گذار مهاجر ایرلند (IIP) برنامه اهداء سرمایه یا Endowment می باشد. برای این منظور نیز سرمایه گذار خارجی می بایست حداقل مبلغ 500000€ یا 400000€ (یورو) در موقعی که 5 درخواست و یا درخواست های بیشتری دریافت شود در پروژه های عام المنفعه مثل پروژه های هنری، ورزشی، سلامت، فرهنگ و یا آموزش سرمایه گذاری کند.

برنامه کارآفرین استارت آپ (STEP)

برنامه کارآفرین استارت آپ (STEP) برنامه مهاجرتی است که در سال 2012 توسط دولت ایرلند برای تشویق کارآفرینان نوآور جهت راه اندازی بیزینس و اقامت بلند مدت در این کشور معرفی شده است. در واقع برنامه کارآفرین استارت آپی به شهروندان خارج از اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا یک کسب و کار جدید یا یک ایده نوآورانه را در تجارت با بودجه ای به میزان 50000€ (یورو) در ایرلند شروع کنند.

هدف از این برنامه پشتیبانی از پتانسیل های شروع به کار بالاست که به عنوان پروژه های سرمایه گذاری شروع می شوند و شرایط ن عبارتند از:

 • کمتر از 5 سال سابقه داشته باشد.
 • مرکز و مقر اصلی این تیم در ایرلند باشد.
 • مشارکت در تولید و یا خدمات معامله شده بین المللی
 • معرفی یک محصول جدید یا نوآورانه به بازارهای بین المللی
 • مدیریت و رهبری آن به عهده تیمی متخصص و با تجربه باشد.
 • قادر به ایجاد 10 شغل در ایرلند و فروشی به مبلغ 1000000€ (یورو) در مدت 3 تا 4 سال پس از راه اندازی باشد.

اقامت جدید سالانه از طریق سرمایه گذاری در ایرلند

این مجوز جدید اقامت برای کارآفرینان خارجی که ایده های جدیدی دارند، اعطا می شود و به آنها اجازه داده می شود تا فرصت کافی برای شروع این کسب و کار را داشته باشند. این مجوز اقامت 12 ماهه همچنین برای دانش آموزان خارج از اتحادیه اروپا که مدرک تحصیلی خود را در یکی از زمینه های علمی، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات از موسسات آموزش عالی ایرلند دریافت کرده اند و قصد کار در زمینه های استارت آپی یا کارآفرینی را دارند نیز صادر می شود. این مجوز برای کارهای روتین و روزانه و یا کسب و کارهای موجود اعطا نخواهد شد.

اقامت در کشور ایرلند در 2024

متقاضیان موفق در یکی از برنامه های سرمایه گذاری مهاجرین و یا شروع یک استارت آپ همراه با خانواده های خود برای مدت 2 سال مجوز اقامت در ایرلند را کسب خواهند نمود. منظور از خانواده، همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته به آن ها تا سن 18 سالگی می باشد. در بیشتر پرونده های موجود به فرزندان بین 18 تا 24 سال نیز مجوز اقامت اعطا خواهد شد.

این مجوز اقامت برای 3 سال آینده نیز تمدید خواهد شد. بعد از این 5 سال سرمایه گذار می تواند برای مجوز اقامت دائم خود اقدام نماید. در سال 2024 تحصیل در ایرلند از سایر طرق اخذ اقامت محسوب می گردد که نسبت به ویزای سرمایه گذاری از هزینه های پائین تری برخوردار می باشد. در انتها ضمن تشکر از خوانندگان بابت مطالعه این مقاله امیدواریم اطلاعات مفیدی در زمینه سرمایه گذاری کسب نموده باشید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه مهاجرت با مشاورین زبده مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (19 امتیاز)

19 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در ایرلند

 1. sohrab گفت:

  این کشور با خرید ملک هم اقامت نمی ده؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   روش های سرمایه گذاری در این مقاله مشخص شده

 2. رها گفت:

  پس تحصیلی بهتره؟

  1. داوری گفت:

   بستگی به شرایط شما داره

 3. هما گفت:

  فكر ميكنم تحصيلى بهتر باشه و كم ريسك تر…

 4. کرمی گفت:

  بهترین کشور برای سرمایه گذاری کجاست؟
  و ایا اصلا با این هزینه های هنگفت مسیر سرمایه گذاری راه خوبی محسوب میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بسته به سرمایه شما و هدفتون از سرمایه گذاری داره
   برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 5. صبا صابری گفت:

  سلام
  ممنون میشم در مورد ویزای کاری ایرلند بهم توضیح بدهید.

  تشکر میکنم از سایت خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله ویزای کار ایرلند رو مطالعه نمایید

 6. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و سپاس فراوان بابت اطلاعات دقیق و جامع در این مقاله

 7. بیژن مرتضوی گفت:

  آیا میشه با اقامت ایرلند، در انگلیس زندگی کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر اینطور نیست

 8. ترنم گفت:

  سلام مرسی از اینکه انقدر اطلاعات به روز شده را در اختیار ما میزارید

 9. نیما رستگار گفت:

  سلام
  اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری در اروپا با چه میزان هزینه ای انجام پذیر میباشد؟ آیا میشه تحصیلی رفت بعد ویزا را به سرمایه گذاری تغییر داد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   سرمایه گذاری در ایرلند رو مطالعه نمایید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 10. diana گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون،من تعریف دوبلین رو شنیدم. می خواستم بدونم نحوه گرفتن اقامت و پاسپورت ایرلند به غیر از سرمایه گذاری چطور هست؟ اگه قرارداد کار داشته باشیم، ویزا راحت می دن؟ یا اینکه خیلی طول می کشه ویزا گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   روش های متنوعی داره لطفا ابتدا مهاجرت به ایرلند رو مطالعه نمایید

 11. مهسا گفت:

  واقعا سرمایه گذاری و ورود این سرمایه با توجه به شرایط کشور ایرلند ریسک بالایی دارد

 12. اشکان گفت:

  چقدر هزینه های سرمایه گذاری در ایرلند زیاده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *