مهاجرت سرمایه گذاری در برزیل

سرمایه گذاری در برزیل

سرمایه گذاری در برزیل

سرمایه گذاری در برزیل منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود و یک سرمایه گذاری موفق در این کشور نیاز به یک برنامه ریزی دقیق دارد. تعریف مهاجرت از روش سرمایه گذاری بدین صورت می ­باشد که متقاضی سرمایه گذار خارجی، برای اخذ اقامت یک کشور مقداری پول را جهت سرمایه گذاری در یکی از پروژه­ های کشور مورد نظر اختصاص می­دهد. در مجموع متقاضی برای سرمایه گذاری در کشور مورد نظر باید مزایایی برای آن کشور حاصل نماید تا موفق شود ویزای سرمایه گذاری را اخذ نماید و همچنین اقامت دائم آن کشور به وی اعطا گردد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در رابطه با سرمایه گذاری در این کشور طی سال 2022، شرایط و مزایای این روش به متقاضیان می­ باشد.

 • بهترین راه سرمایه گذاری در برزیل چیست؟
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ورود به برزیل چقدر است؟
 • شرایط بازار کار در برزیل چگونه است؟
 • آیا می توان در برزیل به نیروی کار حرفه ای دسترسی داشت؟
 • حداقل دستمزد نیروی کار در برزیل چقدر است؟
 • شرایط دریافت اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری چیست؟

آمار سرمایه گذاری در برزیل تا 2022

بر خلاف اکثر کشورهایی که امکان دریافت ویزا برای اقامت دائم و یا تابعیت از راه سرمایه گذاری امکان پذیر نیست، این کشور یکی از معدود کشورهایی می­ باشد که شرایط خاص و ایده آلی برای سرمایه گذاری و اخذ ویزای دائمی دارا می باشد. سرمایه گذاران بین المللی، قادر خواهند بود از راه سرمایه گذاری در این کشور، اقامت دائمی اخذ نمایند و مجوز اقامت در برزیل را کسب کنند. سرمایه گذاری در این کشور از سوی شهروندان خارجی در سال­های 2009 الی 2011 رواج پیدا کرد اما بعد از سال 2011 سرعت پیشرفت سرمایه گذاری کاهش پیدا کرد. در سال 2022 جزو پرطرفدارترین مقاصد سرمایه گذاری نیست اما طرفداران خاص خود را دارد. هرچند ایرانی ها به دلایلی از جمله بعد مسافت، اغلب برزیل را انتخاب نمی نمایند.

علاقه مندی به سرمایه گذاری در برزیل

اکنون برزیل، چهارمین کشور در راه اندازی کسب و کار جدید و بهترین و بزرگترین سرمایه گذار در آمریکای جنوبی است. این کشور به دلایل زیر مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی می ­باشد:

 • یک بازار کار داخلی بسیار بزرگ با حدود 200 میلیون نفر جمعیت
 • سهولت دسترسی به مواد اولیه
 • سیستم اقتصاد مختلف در مقابل مشکلات بین المللی با آسیب کمتر
 • موقعیت استراتژیک جغرافیایی و دسترسی عالی به کشورهای آمریکای جنوبی

علاقه مندی به سرمایه گذاری در برزیل

مزایای سرمایه گذاری در کشور برزیل

سطح کیفی و استاندارد زندگی در برزیل بالا می ­باشد و علاوه بر این، هزینه­ های زندگی در برزیل نیز تقریباً پایین است. راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور مالیات پایینی دارد و احتمال معافیت­ های مالیاتی نیز وجود دارد. آب و هوا، منظره و چشم اندازهای طبیعی و مهمان نوازی مردم این کشور، از جمله مهمترین دلایلی است که شهروندان خارجی برای سرمایه گذاری وارد این کشور می­ شوند.

برزیل بیشتر به دلیل آسان بودن مراحل ثبت شرکت و انتقال پول به این کشور و در جایگاه بعد به دلیل تعدد ورود توریست و جاذبه های دیدنی این کشور که به نوعی فرصت گسترش کسب‌ و کارهای مرتبط با خدمات گردشگری محسوب می‌ شود مورد توجه قرار گرفته‌ است. رفتار مردم برزیل نیز که بسیار خون‌ گرم و مهمان‌ نواز هستند دلگرمی را به‌ همراه دارد و در جذب سرمایه‌ گذار بی‌ تاثیر نبوده‌ است. نکته مهم دیگر این است که با توجه به جمعیت بالای کشور برزیل پیدا کردن نیروی کار ماهر و تحصیل کرده جوان از دغدغه‌ های سرمایه‌ گذاران خارجی نخواهد بود.

مراحل ورود پول به کشور برزیل

مراحل سرمایه گذاری در کشور برزیل بدین صورت می باشد که ثبت شرکت با نام شخص متقاضی که صاحب شرکت معرفی می شود. باز کردن یک حساب بانکی در این کشور از جمله مراحل بعدی کار می باشد انتقال مبلغ قابل سرمایه گذاری از بانک کشور مبدأ به حساب بانکی در کشور برزیل در مرحله سوم این روند نیز قرار دارد. متقاضیانی که قصد دارند برای اخذ اقامت همسر و فرزندان خود به این کشور اقدام نمایند، باید گواهی ازدواج و مدارک مرتبط با تولد فرزندان خود را ارائه نمایند.

وزارت کار و اشتغال کشور برزیل بر این فرآیند نظارت خواهد داشت و برای اخذ ویزا به مدارک زیر احتیاج می­ باشد:

 • ارائه پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل فرم تقاضای ویزا به صورت آنلاین
 • ارائه مدارک واکسیناسیون

سرمایه گذاری و اخذ اقامت برزیل در 2022

پس از صدور ویزا برای اخذ اقامت دائم کشور برزیل، متقاضیان می­ بایست حداکثر در مدت 30 روز کاری از تاریخ ورود به خاک این کشور، در اداره مهاجرت این کشور ثبت نام نمایند. علاوه بر این یک نسخه کپی از تقاضای ویزای مهر و امضا شده نیز می­بایست به اداره مهاجرت ارسال گردد. در سال 2022 اخذ اقامت برزیل از طریق سرمایه گذاری از سایر راه های مهاجرت به این کشور پهناور و زیبای آمریکایی می باشد. افرادی که اخذ اقامت از این کشور را دارند می بایست در ابتدای امر شرایط خود را در همین باب مورد بررسی قرار دهند.

در حال‌ حاضر اخذ اقامت دائم یک کشور از طریق سرمایه‌ گذاری آسان‌ ترین مسیر ممکن است اما در عین‌ حال پر هزینه‌ ترین راه خواهد بود. در فرآیند اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری مدرک تحصیلی و مدرک زبان شخص سرمایه‌ گذار برای آفیسر و سفارت برزیل اهمیت ندارد و سن متقاضی نیز مسئله نخواهد بود و تنها میزان سرمایه نقدی یا غیر نقدی که سرمایه گذار وارد بازار کار یا اقتصاد برزیل می کند اهمیت دارد. علاوه بر سرمایه گذاری راه های کم هزینه تری نظیر مهاجرت از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل و کار در برزیل مهیا می باشد که وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی افراد در این زمینه ها نیز می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :