مهاجرت سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس

سرمایه گذاری در بلاروس

یکی از طرق رایج برای مهاجرت به کشور بلاروس، سرمایه گذاری در بلاروس می باشد که متقاضیان به خصوصی با قبول شرایط برای این امر اقدام می کنند. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند معمولا این سوال را مطرح می کنند که چه شرایط و قوانینی برای سرمایه گذاری در کشور بلاروس وجود دارد؟ کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی موضوع سرمایه گذاری در بلاروس بپردازند. امید است که با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را کسب نمایید.

 • امتیازات سرمایه گذاری در کشور بلاروس چیست؟
 • متوسط هزینه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بلاروس چقدر است؟
 • چگونه می توان از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت آن را به دست آورد؟
 • شرایط کلی زندگی در بلاروس چگونه است؟

اطلاعات عمومی در رابطه با کشور بلاروس

این کشور با مساحتی بالغ بر 207600 کیلومتر مربع در اروپا قرار گرفته است. کشور بلاروس دارای مرزهای مشترکی با کشورهای لهستان، روسیه، اوکراین، لتونی و لیتوانی می باشد. شهر مینسک یکی از شهرهای مهم بلاروس بوده که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شود. کشور بلاروس دارای جمعیت 10045200 نفر می باشد، شهروندان این کشور به زبان های بلاروسی و روسی به مکالمه می پردازند. بزرگترین اقوام در این کشور بلاروسی و بعد از آن روس ها می باشند. واحد پول رایج در این کشور روبل بلاروس (با علامت اختصاری BR) می باشد.

شرایط اقتصادی در کشور بلاروس در 2022

پیش از آنکه به بررسی شرایط سرمایه گذاری بپردازیم، سعی داریم اطلاعاتی در رابطه با اقتصاد این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. می توان گفت در سال 2022 اقتصاد کشور بلاروس در شرایط با ثبات قرار دارد و بخش زیادی از اقتصاد این کشو وابسته به کشور پهناور روسیه می باشد. پس از جدایی این کشور از اتحاد جماهیر شوروی فرصت های زیادی در اختیار متقاضیان (خارجی) سرمایه گذاری در این کشور قرار داده شد تا این کشور بتواند اقتصاد خود را احیا نماید. متقاضیان با سرمایه گذاری در این کشور از مزایایی بهره مند خواهند شد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • داشتن موقعیت جغرافیایی و استراتژیک کشور بلاروس
 • دارا بودن فعالیت های زیرساختی و توسعه یافته مانند: ارتباطات، فنون نظامی و حمل و نقل
 • دسترسی مستقیم به بازار کشورهای روسیه، بلاروس، ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان
 • تضمین حقوق توسط دولت مردان بلاروس و حراست از سرمایه گذاران
 • حمایت از سرمایه گذاران از طریق اولویت داشتن، ارائه مزایا و ضمانت نمودن
 • فراهم کردن منطقه اقتصادی رایگان
 • بهره مندی از کیفیت بالا زندگی

سرمایه گذاری در بلاروس از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در بلاروس از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری، ثبت شرکت در این کشور می باشد. شرایط ایجاد کار در این کشور نسبت به سایر کشورهای اتحادیه CIS آسان تر می باشد. سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس 150000$ (دلار آمریکا) می باشد. برای سرمایه گذاری در این کشور لازم است فرد ابتدا ویزای 90 روزه این کشور را دریافت نماید تا بتواند کسب و کار خود را شروع نماید. پس از آنکه فرد بتواند مدارکی دال بر سود دهی و پر بازده بودن شرکت ارائه نماید، می توان اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم بلاروس انجام دهد. در این کشور انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد، که عبارتند از:

 • یکپارچه سازمانی
 • ثبت شرکت سهامی
 • ثبت شرکت با مسئولیت های محدود
 • شرکت اعتباری اضافی

برای ثبت شرکت در بلاروس مراحلی وجود دارد که رعایت آنها الزامی می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ثبت شرکت در بلاروس را مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری در بلاروس از طریق خرید ملک

خرید ملک و مستغلات در بلاروس یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد، بازار املاک و مستغلات برای سرمایه گذاران خارجی و بین المللی به صورت آزادانه می باشد. متقاضیانی که تصمیم دارند از طریق خرید ملک اقامت دائم و تابعیت این کشور را کسب نمایند باید ملکی با ارزش بیشتر از 150000€ (یورو) خریداری نمایند. با خرید این ملک فرد مجوز اقامت برای مدت 7 سال را دریافت می کند. برای ملک خریداری شده هزینه مالیات و نگهداری سالیانه در نظر گرفته نمی شود.

اگر فرد قصد داشته باشد پس از خرید ملک، آن را اجاره دهد نمی تواند ویزا مولتیپل کشور بلاروس را دریافت نماید. شما می توانید با مطالعه مقاله اخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک اطلاعات کامل تری در رابطه با سرمایه گذاری در این کشور به دست آورید. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با سرمایه گذاری در بلاروس به دست آوردید، شما می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقالات بیشتری مطالعه نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *