مهاجرت سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان

سرمایه گذاری در بلغارستان به طور مداوم به بخش های قطعات خودرو و فناوری اطلاعات و همچنین در زمینه تدارکات و پردازش مواد غذایی گسترش می یابد. با این حال، با جمعیتی زیر 7.5 میلیون و جغرافیایی واقع در حومه اروپا، سرمایه گذاری در این کشور متصل به بازار فوق العاده ای است که اغلب سرمایه گذاران بدان توجه می کنند. این کشور نسبت به همسایگان بزرگتر خود در امتداد در دانوب، جذابیت بیشتری برای شرکت های بین المللی دارد.

  • بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور بلغارستان کدامند؟
  • آیا می توان با ورود سرمایه شخصی به بلغارستان، اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • شرایط بازار کار در کشور بلغارستان چگونه است؟
  • مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان چیست؟
  • چه کسانی می توانند از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان هزینه های زندگی خود را تامین کنند؟

سرمایه گذاری در بلغارستان در بخش بورس

بورس اوراق بهادار بلغاری – صوفیا از سال 1997 شروع به کار کرد و در صوفیا، پایتخت بلغارستان واقع است. ساعات بازار: 10:00 – 17:00، دوشنبه تا جمعه است. شرکت های فهرست شده تا سال 2022 شامل 171 مجموع بازار، عمدتا شامل 55 بازار اوراق قرضه، 14 شرکت اوراق بهادار ویژه و 95 شرکت سهام خاص است. بر اساس تجربه کارشناسان ما، سرمایه گذاری در بلغارستان نیاز به باز کردن حساب کارگزاری و کمی مدارک دیگر دارد.

سرمایه گذاری در بلغارستان از طریق خرید ملک

نوع دیگری از سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک در این کشور است. بلغارستان با وجود هزاران خریدار اموال بالقوه که ناشی از قیمت ملک مقرون به صرفه است، وسوسه این فکر را که باعث سود حداکثری در کوتاه مدت می شود می پروراند. این کشور سرمایه گذاران خارجی را به واسطه هزینه زندگی در بلغارستان و هزینه های رقابتی در زمینه ایجاد کسب و کار از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند. سرمایه گذاری املاک و مستغلات بازارهای بسیار رقابتی ایجاد کرده است. مالیات شرکت ها و هزینه های کار نسبت به تمام استانداردهای اروپایی کم است. خصوصی سازی و رفع محدودیت ها، ایجاد صنایع پیچیده و عمومی و صنایع مخابراتی را موجب می شود.

سرمایه گذاری در بلغارستان از طریق خرید ملک

نیروی کار در بلغارستان در 2022

جمعیت کارگری در بلغارستان حدود 4.8 میلیون نفر (52%) و زنان (48%) است که اغلب آنها بسیار تحصیل کرده و ماهر هستند. میزان سواد در این کشور 93% است. درصد بالایی از نیروی کار برخی از نوع آموزش متوسطه، فنی و یا حرفه ای را به پایان رسانده است. بسیاری از بلغاری ها دارای زمینه های قوی در رشته های مهندسی، پزشکی، اقتصاد و علوم هستند. استعداد کارگران و هزینه نسبی کار کم بسیار اندک است انگیزه های قابل توجهی برای شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در بلغارستان وجود دارد.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بلغارستان هنوز هم در سال 2022 کشور بسیار ارزانی محسوب می شود. در حال حاضر در زمینه سرمایه گذاری در قسمت خرید اموال در بلغارستان یک فرصت بالقوه عالی وجود دارد. هر سال قیمت ها بالا می رود و در حال حاضر زمان مناسب برای سرمایه گذارای در ساختمان سازی و ملک است.

عدم سوء پیشینه از الزامات بلغارستان

پس از چندین رسوایی که درمورد دستیابی به شهروندی بلغاری از طریق بردن سرمایه توسط افرادی که در کشورشان محاکمه شده یا مورد محاکمه قرار گرفته بودند پدید آمد، دولت بلغارستان مجبور شد اصلاحیه قانون شهروندی بلغارستان را تصویب کند. از تاریخ 1 ژانویه 2019 (01/01/2019)، تمام متقاضیان باید گواهینامه ثبت احضاریه صادر شده توسط کشور خود را ارائه دهند و هیچ سابقه کیفری در کشور متبوع خود یا کشور محل اقامت پیشین خود نداشته باشند. مواردی وجود دارد که متقاضیان در موناکو یا دبی هیچ سابقه کیفری نداشته اند، اما در کشور خودشان یعنی ایالات متحده یا فدراسیون روسیه مورد محاکمه قرار گرفته اند این افراد نیز نمی توانند وارد بلغارستان شوند.

مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان

قبل از 1 ژانویه 2019 تمام متقاضیان مجبور بودند درخواست شهروندی خود را ارائه دهند و سپس 3 تا 6 ماه برای شرکت در یک مصاحبه منتظر بمانند. دولت بلغارستان برای کوتاه کردن زمان برای به دست آوردن شهروندی و حذف نظام قطعا ناخوشایند بوروکراتیک تدبیری اندیشیده که شامل ارائه درخواست و مصاحبه همزمان می شود. این امر روند مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری حداقل 3 ماه کاهش می دهد، این روند چندان پیچیده نیست منتها به منظور حصول اطمینان از اصولی پیش رفتن این فرایند می توانید مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *