ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در تایلند

سرمایه گذاری در تایلند

هر فرد خارجی از طریق سرمایه گذاری در تایلند در زمینه هایی مانند راه اندازی کسب و کار، خرید ملک مسکونی یا تجاری و غیره می تواند به اقامت برسد. لقب ببر آسیا به تایلند اختصاص دارد. چرا که تا به امروز از لحاظ اقتصادی رشد چشمگیری داشته و توانسته خود را در حد سایر کشورهای اروپایی و قدرتمند ارتقا دهد. این اطلاعات از بانک جهانی گرفته شده است. چه بسا پیشرفت های اقتصادی این کشور همچنان ادامه دار است. پایین بودن نرخ تورم، حاکمیت فرهنگ کار و انضباط شغلی، ثبات اقتصاد کلان، وجود روحیه برابری و غیره می تواند از دلایل اصلی و مهم در پیشرفت تایلند محسوب گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش کرده است مقاله ای تحت همین عنوان که پیش روی شماست، تهیه نموده و اطلاعات درخواستی متقاضیان را در متن آن بگنجاند.

موقعیت جغرافیایی کشور تایلند به گونه ای است که کشورهایی مانند برمه، لائوس، کامبوج، مالزی و دریای آندامان در همسایگی این کشور قرار دارند. شهر بانکوک را به عنوان پایخت تایلند می شناسند که از پر جمعیت ترین و بزرگترین شهرهای این کشور محسوب می گردد. تقریبا 95 % از ساکنین این کشور پیرو دین بودایی هستند. تایلند در فهرست کشورهایی قرار دارد که هر ساله مهاجران زیادی را مورد پذیرش قرار می دهند.

  • شرایط سرمایه گذاری در کشور تایلند چیست؟
  • آیا می توان با سرمایه گذاری در تایلند اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • مزایای سرمایه گذاری در تایلند چیست؟
  • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در تایلند ملک خریداری کرد؟
  • ویزای سرمایه گذاری در تایلند چه اعتباری دارد؟

شرایط ویزای سرمایه گذاری در تایلند در 2022

اگر تصمیم دارید در سال 2022 با هدف سرمایه گذاری وارد این کشور شده و به اقامت تایلند دست یابید، می بایست مجوز ورود داشته باشید که به صورت ویزای سرمایه گذاری برای متقاضیان صادر می گردد. این ویزا با نام IM یا investment visa‌ خوانده می شود که توسط دولت تایلند به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی تصویب گردیده است. بر اساس این طرح، افراد بین المللی که سرمایه ای به میزان 10000000 THB (بات تایلند) را در این کشور به عنوان سرمایه قرار داده باشند، مجاز به اخذ ویزای سرمایه گذاری تایلند هستند. لزومی ندارد که این مبلغ به صورت یکجا در تایلند سرمایه گذاری شود. فرد سرمایه گذار می تواند این مبلغ را در زمینه های مختلفی به شرح زیر سرمایه گذاری کرده باشد:

  • اجاره مسکن با قرارداد 3 ساله یا خرید مسکن در تایلند
  • ارائه صورتحساب بانکی که از یکی از بانک های تایلندی اخذ شده باشد. (مبلغ 10000000 THB (بات تایلند) به عنوان حداقل سرمایه بدون حق برداشت به مدت 3 ماه یا بیشتر)
  • اقدام به خرید سهام دولتی در تایلند حداقل به مبلغ 10000000 THB (بات تایلند)

گفتنی است برای مثال اگر مبلغ سرمایه گذاری شما در مورد اولین گزینه، کمتر از مبلغ مذکور می باشد، می توانید مابقی مبلغ را در مورد دوم سرمایه گذاری نمایید.

اعتبار ویزای سرمایه گذاری تایلند

همان طور که می دانید هر ویزا برای مدت زمان معین و مشخصی اعتبار دارد که مدت اعتبار آن از سوی دولت همان کشور تعیین می گردد. ویزای سرمایه گذاری تایلند در ابتدا برای مدت زمان یک سال صادر می گردد. در صورتی که فرد خارجی تمایل به ادامه سرمایه گذاری در این کشور باشد، می تواند ویزای خود را برای یک سال دیگر تمدید نماید. برای صدور ویزای سرمایه گذاری در این کشور هیچ گونه شرایط سنی وجود ندارد. چه بسا در برخی ویزاها مانند ویزای بازنشستگی، فرد بازنشسته بایستی 50 سال به بالا داشته باشد.

شرایط خرید ملک در تایلند

خرید مسکن در این کشور می تواند خارجیان را به اقامت طولانی مدت در تایلند قادر سازد. در واقع فردی که بتواند ملکی را در این کشور خریداری نماید، می تواند به صورت طولانی مدت در این کشور زندگی و اقامت داشته باشد. اما نکته مهمی در اینجا وجود دارد که لازم است از آن آگاه باشید این است که؛ یک فرد خارجی در کشور تایلند صرفا می تواند اقدام به خرید مسکن نماید و مالکیت آن را داشته باشد. بدین معنا که برخی افراد در نظر دارند از طریق خرید زمین در تایلند به اقامت این کشور دست یابند که البته این امر از دیدگاه دولت تایلند میسر و امکان پذیر نیست.

از سویی دیگر فردی که در کشور تایلند سرمایه گذاری می نماید، حق کار در این کشور را نخواهد داشت و نمی تواند از طریق اشتغال در شرکت های تایلندی، کسب درآمد نماید. امر مهاجرت بسیار حساس است و از راه های مختلفی صورت می گیرد. برای مثال از طریق خرید ملک می توان مهاجرت به کانادا را نیز انتخاب نمود.

روش های سرمایه گذاری در تایلند

روش های سرمایه گذاری در تایلند

دولت تایلند همواره پشتیبان و مشوق سرمایه گذاران خارجی بوده است. از این رو امتیازات مختلفی را برای آنان در نظر گرفته است که از جمله آن می توان به سند اقامت VIP، بیمه درمان به صورت رایگان و غیره اشاره کرد. خرید شرکت و راه اندازی کسب و کار یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می گردد. اولین شرط برای این منظور اثبات پرداخت مالیات به مبلغ 35000THB (بات) می باشد.

ثبت شرکت در تایلند

افراد خارجی با توجه به میزان سرمایه ای که دارند، می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. ثبت شرکت یکی از گزینه های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می گردد که البته شرایط خاص خود را خواهد داشت. شرکت های LLC از پر مخاطب ترین شرکت ها در کشور تایلند است که کاملا قانونی می باشد. هر شرکت تایلندی از نوع محدود، به منزله یک نهاد مستقل حقوقی در نظر گرفته می شود که اجازه فعالیت در بخش های مختلف اقتصادی را خواهد داشت. از شروط مهم این امر، به کار گیری 4 پرسنل تایلندی و مبلغ 2000000 THB (بات تایلند) سرمایه مضاعف برای هر کارمند در نظر گرفته شده است.

کلیات سرمایه گذاری در تایلند

همان طور که گفته شد آینده بسیار خوبی برای کشور تایلند وجود دارد. شرایط اقتصادی این کشور وضعیتی مشابه کشورهای اروپایی دارد. سرمایه گذاران خارجی در صورتی که میزان مبلغ لازم جهت سرمایه گذاری را داشته باشند، می توانند در زمینه های مختلف به سرمایه گذاری در تایلند بپردازند. البته در کشورهای دیگر نیز می توان به سرمایه گذاری و کار پرداخت که یکی از آنها می تواند کار در کانادا باشد.

به یاد داشته باشید که جهت مهاجرت به هر کشوری بررسی هزینه های زندگی در کشور مربوطه از شرایط اساسی محسوب می شود. برای مثال هزینه زندگی در کانادا امری مهم در مهاجرت به کانادا به شمار می رود. در هر صورت گرفتن مشورت و راهنمایی های لازم از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله تایلند از اقدامات اولیه مهاجرتی تلقی می گردد.

3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *