مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در کشور دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک یکی از روش های مهاجرت متقاضیان به این کشور می باشد و از راه های گوناگونی می توان برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمود. وجود مزیت های فراوان نظیر کیفیت بالای زندگی، شرایط رفاهی بی نظیر، بازار کار منعطف، سیستم آموزشی پیشرفته، شرایط اجتماعی ایده آل، دسترسی به بازار سود آور، اقتصاد مطلوب و …. سبب انتخاب کشور دانمارک برای اقامت متقاضیان شده است. تکنولوژی مدرن در بخش های کشاورزی و صنعتی و اقتصاد پیشرفته در کشور دانمارک سرمایه گذاران را برای امر سرمایه گذاری در این کشور ترغیب می نماید، لازم به ذکر است که کشور دانمارک از سرمایه گذاری در بخش های مختلف نظیر بخش کشاورزی به شدت استقبال می نماید. در حال حاضر بخش عظیمی از سرمایه گذاری در بخش تولیدات دارویی به کشور دانمارک تعلق دارد. با این شرح، اکنون نوبت پاسخگوئی به سوالات زیر می باشد:

 • در کشور دانمارک انواع روش های سرمایه گذاری چیست؟
 • آیا در کشوری همانند دانمارک می توان با سرمایه متوسط یا خرد اقدام کرد؟
 • امتیازات مختلف سرمایه گذاران در کشور دانمارک چیست؟

شرایط سرمایه گذاری در دانمارک

امتیازات دانمارک؛

دانمارک کشور عضو اروپایی اسکاندیناوی است. دانمارک دارای شفافیت مالی است. همین سطح پایین فساد دانمارک را به مکانی جذاب برای فعالیت های تجاری تبدیل می کند. همچنین این کشور دارای یک محیط و زیرساخت متناسب با تاسیس شرکت بوده و دارای بازار کار تحصیلکرده است. از سوی دیگر دانمارک به بازار اروپایی 1$ تریلیون دلاری دسترسی دارد. از این مهم هم نگذریم که دانمارک دارای استانداردهای کیفیت زندگی بالا در بین کشورهای شمال اروپا است.

شرایط دانمارک؛

اما شرط برای انجام این کار در دانمارک، سرمایه گذاری در یک فعالیت اقتصادی جدید یا موجود در بخش های ذیل می باشد:

 • Cleantech
 • صنایع دریایی و کشتی سازی
 • صنایع غذایی
 • املاک و ساختمان
 • تحقیقات و فناوری
 • علوم زیستی
 • ماشین سازی
 • انرژی بادی

اقامت دانمارک؛

برای شروع عملیات سرمایه گذاری در کشور دانمارک و اخذ اقامت و پاسپورت دانمارکی، به متقاضیان محترم توصیه می شود که حتما آخرین شرایط و مقررات موجود در رابطه با شرایط اقامت سرمایه گذار دانمارک (2019) در جدول زیر را مطالعه نمایند:

عنوان سرمایه گذاری سرمایه گذاری تجاری یا Business Investment
حداقل سرمایه گذاری 100.000 € تا 1000 € میلیون یورو
نوع ویزا بیزینس ویزا (نوع C و D)
زمان رسیدگی به درخواست 1 ماه
اقامت دائم* پس از 5 سال زندگی
تابعیت دانمارکی* پس از 9 سال زندگی پیوسته 
تابعیت دوگانه مجاز است

روش های سرمایه گذاری در دانمارک

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند می توانند از روش هایی نظیر خرید ملک، خرید اوراق قرضه و ثبت شرکت به بخش های خصوصی یا دولتی کشور دانمارک سرمایه وارد کرده و اقامت این کشور را دریافت نمایند. اخذ اطلاعات در خصوص هر یک از این روش ها می تواند راهنمای مناسبی جهت بهره وری متقاضی محسوب شود.

شیوه خرید ملک در دانمارک

پیش از هر موردی ذکر این نکته ضروری است که امکان اخذ اقامت دائم این کشور از طریق خرید ملک وجود ندارد و برخی از کشورهای معدود نظیر اسپانیا، پرتغال، یونان و …. این شانس را به متقاضیان خرید ملک اعطا می نمایند، در نتیجه امکان خرید ملک در کشور دانمارک برای متقاضیان وجود دارد اما این امر تنها نوعی سرمایه گذاری برای سودآوری محسوب می شود.

قیمت خرید ملک در مرکز شهر برای هر متر مربع بالای 32.000 کرون و قیمت خرید ملک در خارج از شهر برای هر متر مربع بالای 21.000 کرون عنوان شده است که این هزینه بسته به موقعیت و متراژ ملک متفاوت می باشد. برای خرید ملک در کشور دانمارک باید مدارک و اسناد تنظیم و با انجام مراحل اداری و ثبت آن به تایید وزارت دادگستری این کشور برسد. به طور معمول مدت زمانی که برای تایید و اخذ مجوز دادگستری نیاز است 2 هفته می باشد.

شیوه خرید اوراق قرضه در دانمارک

متقاضی در این روش برای اخذ اقامت این کشور نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی اقدام می نماید که به دو حالت سرمایه قابل بازگشت و غیر قابل بازگشت تقسیم می شود. متقاضی در حالت اول مبلغ مورد نظر دولت را به عنوان سپرده به کشور دانمارک اعطا نموده و پس از 5 سال می تواند اصل پول خود را (بدون سود) به همراه اقامت دائم کشور دانمارک دریافت نماید. در صورتی که خرید اوراق قرضه غیر قابل بازگشت باشد هیچ هزینه ای به فرد بازگردانده نمی شود و فرد می تواند اقامت دریافت نماید.

 شیوه ثبت شرکت در دانمارک

یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور، ثبت شرکت در دانمارک در این کشور می باشد. در صورتی که فردی بخواهد در کشور دانمارک کسب و کاری را راه اندازی نماید باید هدف وی از ثبت شرکت مشخص بوده و گردش مالی مطلوبی به دولت این کشور ارائه نماید. بخش هایی نظیر فناوری اطلاعات، علوم زیستی و پاک سازی، انرژی، دارو، تجارت دریایی و …. برای شروع کسب و کار می تواند گزینه مطلوبی محسوب شود. برای سرمایه گذاری در دانمارک به حداقل 100.000 € سرمایه نیاز است که بسته به نوع شرکت و طرح ابتدایی آن میزان مبلغ ابتدایی متفاوت خواهد بود.

آژانس های تجاری موجود در کشور دانمارک تحت نظر وزارت امور اقتصادی این کشور می توانند مسئولیت لازم برای ثبت شرکت متقاضیان را برعهده گرفته و در این زمینه به فعالیت بپردازند. به طور کلی شرکت ها در کشور دانمارک به شرکت های خصوصی مسئولیت پذیر، شرکت های دولتی با مسئولیت محدود (شرکت سهامی)، شرکت تضامنی، شرکت تضامنی مسئولیت محدود و مالکیت انحصاری تقسیم می شوند که هر یک شیوه خاص مدیریتی خود را دارا می باشد.

سرمایه گذاری در دانمارک

الزامات تاسیس شرکت و ثبت شعبه در دانمارک

تاسیس شرکت در کشور دانمارک توسط آژانس های بازرگانی بیشتر از چند ساعت به طول نمی انجامد. در صورتی که فردی در کشور خود شرکت داشته باشد می تواند شعبه ای از شرکت خود را در کشور دانمارک افتتاح نماید که این امر چندین هفته زمان خواهد برد. دقت نمایید که افتتاح شعبه نسبت به ثبت شرکت هزینه برتر خواهد بود. علاوه بر موارد فوق امکان خریداری شرکت غیر فعال نیز برای متقاضی ثبت شرکت در کشور دانمارک وجود دارد. برای ثبت شرکت در کشور دانمارک به مدارکی نظیر پاسپورت، شناسنامه و کپی آن به همراه ترجمه، گواهی سابقه کاری فرد و ترجمه آن، تهیه اساسنامه، افتتاح حساب بانکی، گواهی تمکن مالی و … نیاز است.

به طور کلی 3 تا 4 ماه برای تایید مدارک متقاضی از سوی سفارت زمان نیاز است که برای این امر فرد باید طرح تجاری ارائه نماید و با ثبت شرکت حداقل دو نفر نیروی کار را استخدام نماید. با ثبت شرکت در کشور دانمارک به متقاضی اقامت 3 ساله اعطا می شود که در صورت سوددهی کسب و کار و رعایت قوانین مربوطه امکان تمدید اقامت برای متقاضی و اخذ اقامت دائم وجود دارد.

اخذ اقامت دائم کشور دانمارک

به طور کلی سرمایه گذاری در این کشور بین 1 تا 6 ماه زمان می برد و با سرمایه گذاری در این کشور با رعایت شرایط و قوانین مربوطه امکان اخذ اقامت دائم پس از 5 سال به متقاضی اعطا می شود. توجه نمایید که شرایط یا پیش زمینه خاصی برای سرمایه گذاران وجود ندارد و امکان سرمایه گذاری برای متقاضیان این امر با داشتن حداقل سرمایه وجود خواهد داشت. اخذ تابعیت کشور دانمارک پس از 9 سال به صورت متوالی میسر است.

سرمایه گذاری در دانمارک در میان روش های مختلف اخذ اقامت این کشور، گزینه ای جذاب محسوب می شود اما برای اقدام از این روش نیاز به اخذ اطلاعات کافی در خصوص تمامی شرایط و قوانین کشور دانمارک در خصوص سرمایه گذاری می باشد تا در آینده متقاضی با مشکل مواجه نگردد.

اطلاع از تمامی روش های اخذ اقامت در کشور دانمارک به شما کمک می نماید تا بتوانید متناسب با شرایط خود بهترین روش را انتخاب کنید. با توجه به دشواری های روش سرمایه گذاری در این کشور اقدام از روش هایی نظیر تحصیل در دانمارک یا کار می تواند گزینه مناسبی برای اخذ اقامت دانمارک محسوب شود، هرچند با توجه به محدودیت هایی که اخذ ویزای کار برای متقاضیان داراست ویزای تحصیلی می تواند گزینه مناسب تری باشد. برای اخذ اطلاعات کامل در خصوص شرایط کشور دانمارک و روش های اخذ اقامت این کشور، مشاوره با متخصصین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای مناسبی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *