ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در سنت کیتس

سرمایه گذاری در سنت کیتس

سرمایه گذاری در سنت کیتس یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها در جهان برای متقاضیان در سال 2024 جهت اخذ پاسپورت دوم محسوب می شود. متقاضیان می توانند از دو طریق کمک به صندوق رشد پایدار (SGF) با حداقل سرمایه 150000$ (دلار) و نیز سرمایه گذاری در بخش املاک با حداقل سرمایه 200000$ (دلار) نسبت به ثبت نام در برنامه اخذ شهروندی ازطریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. در لیست زیر کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مزایای این نوع سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت سنت کیتس را به شرح زیر توضیح می دهند:

 • ارزانترین برنامه برای اخذ پاسپورت دوم در جهان
 • رسیدگی سریع در عرض حداکثر 3 ماه
 • دسترسی آزاد و معاف از روادید به 143 کشور جهان
 • آزادی ورود و خروج به کل اروپا+ سوئیس+ روسیه
 • راه اندازی آزادانه بیزینس همراه با معافیت مالیاتی
 • بهره مندی از انواع خدمات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی

برنامه سرمایه گذاری در سنت کیتس

سنت کیتس یا St Kitts که گاها با نام رسمی فدراسیون سنت کیتس و نوویس هم شناخته می شود کشوری جزیره ای و کوچک در دریای کارایب می باشد. جالب است بدانید که این کشور جزیره ای فقط و فقط 54000 نفر جمعیت دارد و دو پایتخت آن باستر و چارلستون نام دارد. این کشور در سطح بین المللی بیشتر به واسطه صنعت توریسم و نیز برنامه پاسپورت دوم خود معروف است. در باب مهاجرت به سنت کیتس به لینک فوق مراجعه کنید. به هر حال دولت سنت کیتس از سال 2012 شروع کننده برنامه مهاجرتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی بوده است که به عنوان برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود و شامل دو زیر برنامه زیر است:

برنامه مهاجرتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در سنت کیتس

برنامه پاسپورت سنت کیتس و نویس طولانی ترین برنامه CBI در کارائیب است. بیش از 10000 خارجی در طول 35 سال گذشته پاسپورت سنت کیتس و نویس را دریافت کرده اند. شما با استفاده از این روش نهایتا در عرض 3 ماه می توانید به تابعیت و پاسپورت سنت کیتس برسید و از مزایا و امتیازات حق شهروندی سنت کیتس استفاده کنید. مثلا از کلیه خدمات آموزشی، بهداشتی، مالی و غیره بهره مند شده، آزادانه مشغول بیزینس شوید و نیز به صورت کاملا آزادی به کشورهای ناحیه شنگن و روسیه سفر کنید. از این گذشته می توانید برای کل خانواده full family نیز پاسپورت سنت کیتس را درخواست نمائید. در ادامه این مقاله ما این دو روش سرمایه گذاری در کشور سنت کیتس را به صورت تفصیلی بررسی می کنیم.


مراحل ورود پول به سنت کیتس

فرآیند انجام روند اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر می­باشد:

 • مرحله اول: آماده سازی پرونده در ماه اول
 • مرحله دوم: درخواست شهروندی در ماه های دوم و سوم
 • مرحله سوم: درخواست پاسپورت در ماه های سوم و چهارم

در مرحله اول شرکت Bahar Gate LTD کلیه اسناد موجود و امتیاز دهی ­ها را مورد ارزیابی قرار می ­دهد و فرم ­های مورد نظر را تکمیل می ­نماید. صدور نامه تأییدیه اولیه از نمایندگی سنت کیتس اقدام می ­شود و هزینه تکمیل فرم­ ها بر عهده افراد می ­باشد. در مرحله دوم بعد از دریافت و تأیید مدارک و فایل ­های اخذ شده، تابعیت سنت کیتس و تأییدیه اخذ ملیت برای متقاضی صادر می ­شود. در مرحله سوم پاسپورت تقاضا داده شده و پاسپورت متقاضی صادر می­شود.

روش اول سرمایه گذاری در سنت کیتس

همان طوری که گفته شد، روش اول برای اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری مربوط به کمک به صندوق رشد پایدار (SGF) می باشد. اما برای اخذ پاسپورت سنت کیتس از این طریق نیز شما بایستی شرایط و الزاماتی را مدنظر قرار دهید. شما باید بدانید که حداقل کمک به صندوق مذکور متعلق به یک نفر (متقاضی اصلی) به میزان حدود 150000$ (دلار) می باشد که این شامل هزینه های دولتی نیز است. با این توضیح سهم یک خانواده 4 نفری برای سرمایه گذاری در این کشور حدود 195000$ (دلار) خواهد شد. به موجب قانون سنت کیتس، سهم هر عضو دیگر خانواده در حدود 10000$ (دلار) خواهد شد.

روش اول سرمایه گذاری در سنت کیتس

صندوق رشد پایدار (SGF) نیز طبق قانون موظف است تا این سرمایه را در بخش های مختلف بهداشتی، آموزشی، انرژی، میراث فرهنگی، زیرساخت ها، توریسم و غیره سرمایه گذاری نماید. برای آشنایی با هزینه ارزیابی صلاحیتی متقاضیان می توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

متقاضی/ متقاضیانهزینه به دلار آمریکا
متقاضی اصلی7500$
هر یک از اعضای خانواده همراه4000$

همچنین هزینه درخواست پاسپورت نیز در حدود 350$ (دلار) می باشد. برای اطلاع از نحوه و چگونگی محاسبه هزینه کل سرمایه گذاری در سنت کیتس (روش کمک به صندوق رشد پایدار) می توان از فرمول زیر استفاده کرد:

چگونگی محاسبه هزینه کل سرمایه گذاری در سنت کیتس

روش دوم سرمایه گذاری در سنت کیتس

اما روش دوم سرمایه گذاری در این کشور روش خرید ملک در سنت کیتس می باشد. این روش سرمایه گذاری جزء پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری محسوب می شود. اما این روش در مقایسه با روش اول به میزان سرمایه بیشتر در حدود 50000$ (دلار) نیاز دارد. نمودار زیر نشان دهنده مقایسه حداقل سرمایه لازم برای روش اول و دوم سرمایه گذاری می باشد:

حداقل سرمایه دلاری لازم برای سرمایه گذاری در سنت کیتس

پس بر طبق قوانین کشور سنت کیتس، حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در بخش املاک این کشور200000$ (دلار) است. طبق قانون مذکور فرد بایستی ملکی را به ارزش 200000$ (دلار) خریداری کرده و این ملک را نیز قبل از بازفروش به مدت 7 سال نگهداری کند. در این صورت سند ملک مشاع به فرد اعطاء می شود اما اگر فرد خواستار سند کامل ملک خود در سنت کیتس باشد می بایست حدود 400000$ (دلار) را به مدت 5 سال به بازار املاک این کشوروارد کند. در جدول زیر می توان با هزینه های این روش در سنت کیتس نیز آشنا شد:

هزینه های دولتی به دلار
متقاضی اصلی35000$
همسر متقاضی20000$
هر یک از اعضای خانواده10000$
هزینه های ارزیابی صلاحیت به دلار
متقاضی اصلی7500$
هر یک از اعضای خانواده4000$

معایب سرمایه گذاری در سنت کیتس

هزینه سرمایه گذاری در کشور سنت کیتس بسیار بالا می ­باشد و در صورت بوجود آمدن هر مشکلی، این سرمایه باز نخواهد گشت. کشور سنت کیتس، تابعیت مضاعف یا دوگانه را می ­پذیرد و این مورد مزایا و معایبی برای متقاضی خواهد داشت. متقاضی فرصت انتصاب مسئولیت ­های مهم در کشور ایران را از دست می ­دهد و همچنین امکان بوجود آمدن تغییراتی مانند سلب امتیاز از پاسپورت کشور سنت کیتس وجود خواهد داشت. برای اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری داشتن شرایط زیر الزامی می باشد:

 • حداقل سن، 18 سال باشد
 • نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری
 • انجام معاینات پزشکی
 • اقدام از طریق نمایندگی­ های رسمی

مزایای سرمایه گذاری و ثبت سرمایه در سنت کیتس

برنامه سرمایه گذاری در سنت کیتس جزء برنامه های مهاجرتی پرطرفدار بوده و بسیاری از متقاضیان به دنبال راهی جهت ثبت سرمایه در کشور سنت کیتس می باشند. از مواردی که انتخاب کشور سنت کیتس را جهت سرمایه گذاری افزایش می دهد می توان به رشد اقتصادی بالا طی سال های اخیر اشاره نمود. همچنین پرداخت مالیات در خصوص ثبت سرمایه در کشور سنت کیتس با پرداخت پایین تری امکان پذیر خواهد بود. به عنوان مثال اگر در زمینه هتل سازی و گردشگری در کشور سنت کیتس به سرمایه گذاری بپردازید از پرداخت مالیات معاف خواهید بود. از دیگر مزایای سرمایه گذاری در این کشور می توان به این موضوع اشاره نمود که اگر در زمینه سرمایه گذاری خود به سودآوری برسید، این امکان وجود خواهد داشت سود به دست آمده را به کشور مبدا خود انتقال‌ دهید.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت سرمایه در سنت کیتس

شرایط اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری

قبل از اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت سنت کیتس بهتر است بدانید که طبق آخرین رتبه بندی ها، پاسپورت سنت کیتس به طور غیرقابل باوری در رتبه 24 دنیا قرار دارد و شما به عنوان دارنده این پاسپورت می توانید بصورت آزادانه به 143 کشور جهان شامل کلیه کشورهای اتحادیه اروپا (EU) ،روسیه، اوکراین، ترکیه، کره جنوبی، آرژانتین، شیلی، برزیل و غیره سفر کنید:

مزایای پاسپورت سنت کیتس

پاسپورت سنت کیتس نوعی پاسپورت بیومتریک بوده و توسط دولت این کشور با اعتبار حدود 10 سال صادر می شود. متقاضیان برای درخواست این پاسپورت ابتداء مدارک لازم شامل گواهی عدم سوء سابقه، کپی پاسپورت و شناسنامه، رزومه و غیره را تهیه کرده و سپس پرونده را از طریق کارگزار معتبری با پرداخت تنها هزینه ارزیابی صلاحیتی و 50% هزینه وکیل به CIU ارسال می کنند. در گام بعدی منتظر تاییدیه دولتی می مانند و پس از تایید نیز بقیه سرمایه را پرداخت و در ادامه نیز پاسپورت و گواهی شهروندی سنت کیتس را از سفارت این کشور اخذ می کنند.

اخذ اقامت قانونی از طریق سرمایه گذاری در سنت کیتس

پس از ثبت درخواست قانونی جهت سرمایه گذاری در کشور سنت کیتس شما می توانید جهت اخذ اقامت و تابعیت اقدام نمایید. متقاضیانی که در زمینه های مختلف گردشگری و خرید ملک در سنت کیتس سرمایه گذاری می کنند از فرصت بیشتری جهت اخذ اقامت و تابعیت برخوردار خواهند بود. سرمایه گذار خارجی در سنت کیتس این فرصت را خواهد داشت که برای همراه خود ویزای همراه اخذ نماید. از مزیت های شاخص اخذ اقامت قانونی از طریق سرمایه گذاری در این کشور می توان به امکان وارد نمودن همه سرمایه خود را به کشور سنت کیتس اشاره نمود. شما نیز جهت ارزیابی صلاحیت سرمایه گذاری خود در سنت کیتس و اخذ شهروندی این کشور می توانید از مشاوره های وکلای برتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

سوالات کلیدی درباره سرمایه گذاری در سنت کیتس

پرسش های مختلفی در این رباط مطرح می شوند و برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • شرایط مهاجرت به سنت کیتس به عنوان یک سرمایه گذار وجود دارد؟ خوشبختانه سنت کیتس یکی از مهم ترین کشورهای جهان برای پذیرش سرمایه گذاران است.
 • مزیت سرمایه گذاری در این کشور چیست؟ مهم ترین مزیت سرمایه گذاری در این کشور، دریافت اقامت و پاسپورت آن است.
 • چرا سرمایه گذاری در این کشور می تواند مناسب باشد؟ رسیدن به پاسپورت این کشور مهم ترین مزیت سرمایه گذاری در این کشور است.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در این کشور چقدر است؟ حداقل سرمایه مورد نیاز در این کشور 35000$ (دلار) است.
 • آیا می توان ویزای همراه را از این طریق به دست آورد؟ بله ولی باید سرمایه بیشتری در این کشور وارد کرد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *