مهاجرت سرمایه گذاری در سنت کیتس

سرمایه گذاری در سنت کیتس

سرمایه گذاری در سنت کیتس

سرمایه گذاری در سنت کیتس یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها در جهان برای متقاضیان در سال 2021 جهت اخذ پاسپورت دوم محسوب می شود. متقاضیان می توانند از دو طریق کمک به صندوق رشد پایدار (SGF) با حداقل سرمایه 150000$ (دلار) و نیز سرمایه گذاری در بخش املاک با حداقل سرمایه 200000$ (دلار) نسبت به ثبت نام در برنامه اخذ شهروندی ازطریق سرمایه گذاری اقدام نمایند. در لیست زیر کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مزایای این نوع سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت سنت کیتس را به شرح زیر توضیح می دهند:

  • ارزانترین برنامه برای اخذ پاسپورت دوم در جهان
  • رسیدگی سریع در عرض حداکثر 3 ماه
  • دسترسی آزاد و معاف از روادید به 157 کشور جهان
  • آزادی ورود و خروج به کل اروپا+ سوئیس+ روسیه
  • راه اندازی آزادانه بیزینس همراه با معافیت مالیاتی
  • بهره مندی از انواع خدمات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی

معرفی سنت کیتس و برنامه سرمایه گذاری آن

سنت کیتس یا St Kitts که گاها با نام رسمی فدراسیون سنت کیتس و نوویس هم شناخته می شود کشوری جزیره ای و کوچک در دریای کارایب می باشد. جالب است بدانید که این کشور جزیره ای فقط و فقط 53000 نفر جمعیت دارد و دو پایتخت آن باستر و چارلستون نام دارد. این کشور در سطح بین المللی بیشتر به واسطه صنعت توریسم و نیز برنامه پاسپورت دوم خود معروف است. به هر حال دولت سنت کیتس از سال 2012 شروع کننده برنامه مهاجرتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی بوده است که به عنوان برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود و شامل دو زیر برنامه زیر است:

برنامه مهاجرتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی در سنت کیتس

کلا شما با استفاده از این روش نهایتا در عرض 3 ماه می توانید به تابعیت و پاسپورت سنت کیتس برسید و از مزایا و امتیازات حق شهروندی سنت کیتس استفاده کنید. مثلا از کلیه خدمات آموزشی، بهداشتی، مالی و غیره بهره مند شده، آزادانه مشغول بیزینس شوید و نیز به صورت کاملا آزادی به کشورهای ناحیه شنگن و روسیه سفر کنید. از این گذشته می توانید برای کل خانواده full family نیز پاسپورت سنت کیتس را درخواست نمائید. در ادامه این مقاله ما این دو روش سرمایه گذاری در کشور سنت کیتس را به صورت تفصیلی بررسی می کنیم.

روش اول سرمایه گذاری در سنت کیتس

روش اول سرمایه گذاری در سنت کیتس

همان طوری که گفته شد، روش اول برای اخذ شهروندی سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری مربوط به کمک به صندوق رشد پایدار (SGF) می باشد. اما برای اخذ پاسپورت سنت کیتس از این طریق نیز شما بایستی شرایط و الزاماتی را مدنظر قرار دهید. شما باید بدانید که حداقل کمک به صندوق مذکور متعلق به یک نفر (متقاضی اصلی) به میزان حدود 150000$ (دلار) می باشد که این شامل هزینه های دولتی نیز است. با این توضیح سهم یک خانواده 4 نفری برای سرمایه گذاری در سنت کیتس حدود 195000$ (دلار) خواهد شد. به موجب قانون سنت کیتس، سهم هر عضو دیگر خانواده در حدود 10000$ (دلار) خواهد شد.

صندوق رشد پایدار (SGF) نیز طبق قانون موظف است تا این سرمایه را در بخش های مختلف بهداشتی، آموزشی، انرژی، میراث فرهنگی، زیرساخت ها، توریسم و غیره سرمایه گذاری نماید. برای آشنایی با هزینه ارزیابی صلاحیتی متقاضیان می توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

متقاضی/ متقاضیان هزینه به دلار آمریکا
متقاضی اصلی 7500$
هر یک از اعضای خانواده همراه 4000$

همچنین هزینه درخواست پاسپورت نیز در حدود 350$ (دلار) می باشد. برای اطلاع از نحوه و چگونگی محاسبه هزینه کل سرمایه گذاری در سنت کیتس (روش کمک به صندوق رشد پایدار) می توان از فرمول زیر استفاده کرد:

چگونگی محاسبه هزینه کل سرمایه گذاری در سنت کیتس

روش دوم سرمایه گذاری در سنت کیتس

اما روش دوم سرمایه گذاری در سنت کیتس روش خرید ملک از این کشور می باشد. این روش سرمایه گذاری جزء پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری محسوب می شود. اما این روش در مقایسه با روش اول به میزان سرمایه بیشتر در حدود 50000$ (دلار) نیاز دارد. نمودار زیر نشان دهنده مقایسه حداقل سرمایه لازم برای روش اول و دوم سرمایه گذاری می باشد:

حداقل سرمایه دلاری لازم برای سرمایه گذاری در سنت کیتس

پس بر طبق قوانین کشور سنت کیتس، حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در بخش املاک این کشور200000$ (دلار) است. طبق قانون مذکور فرد بایستی ملکی را به ارزش 200000$ (دلار) خریداری کرده و این ملک را نیز قبل از بازفروش به مدت 7 سال نگهداری کند. در این صورت سند ملک مشاع به فرد اعطاء می شود اما اگر فرد خواستار سند کامل ملک خود در سنت کیتس باشد می بایست حدود 400000$ (دلار) را به مدت 5 سال به بازار املاک این کشوروارد کند. در جدول زیر می توان با هزینه های این روش در سنت کیتس نیز آشنا شد:

هزینه های دولتی به دلار
متقاضی اصلی 35000$
همسر متقاضی 20000$
هر یک از اعضای خانواده 10000$
هزینه های ارزیابی صلاحیت به دلار
متقاضی اصلی 7500$
هر یک از اعضای خانواده 4000$

 

شرایط اخذ پاسپورت سنت کیتس از طریق سرمایه گذاری

قبل از اطلاع از شرایط اخذ پاسپورت سنت کیتس بهتر است بدانید که طبق آخرین رتبه بندی ها، پاسپورت سنت کیتس به طور غیرقابل باوری در رتبه 24 دنیا قرار دارد و شما به عنوان دارنده این پاسپورت می توانید بصورت آزادانه به 157 کشور جهان شامل کلیه کشورهای اتحادیه اروپا (EU) ،روسیه، اوکراین، ترکیه، کره جنوبی، آرژانتین، شیلی، برزیل و غیره سفر کنید:

مزایای پاسپورت سنت کیتس

پاسپورت سنت کیتس نوعی پاسپورت بیومتریک بوده و توسط دولت این کشور با اعتبار حدود 10 سال صادر می شود. متقاضیان برای درخواست این پاسپورت ابتداء مدارک لازم شامل گواهی عدم سوء سابقه، کپی پاسپورت و شناسنامه، رزومه و غیره را تهیه کرده و سپس پرونده را از طریق کارگزار معتبری با پرداخت تنها هزینه ارزیابی صلاحیتی و 50% هزینه وکیل به CIU ارسال می کنند. در گام بعدی منتظر تاییدیه دولتی می مانند و پس از تایید نیز بقیه سرمایه را پرداخت و در ادامه نیز پاسپورت و گواهی شهروندی سنت کیتس را از سفارت این کشور اخذ می کنند. شما نیز جهت ارزیابی صلاحیت سرمایه گذاری خود در سنت کیتس و اخذ شهروندی این کشور می توانید از مشاوره های وکلای برتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1  +  7  =