مهاجرت سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

دلایل سرمایه گذاری در سوئد

متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت دائم می توانند از طریق سرمایه گذاری در سوئد برای خود و خانواده شانبا رعایت اصول مهاجرتی اقامت دائم را کسب نمایند. در برخی کشورها شما می توانید با یک سرمایه گذاری کلان از همان ابتدا به اقامت دائم و یا حتی پاسپورت آن کشور دست یابید. در سوئد نیز برنامه های متفاوتی برای سرمایه گذاری یک فرد خارجی وجود دارد اما بلاشک ورود یک مهاجر به عنوان یک سرمایه گذار و ایجاد یک بیزینس در کشوری جدید کار اصلا آسانی نخواهد بود.

  • آیا کشور سوئد و اقتصاد این کشور از سرمایه گذاران ایرانی استقبال می کند؟
  • دلایل و امتیازات سرمایه گذاری در کشوری مثل سوئد چیست؟
  • شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری چیست؟

کشور سوئد به پایتختی استکهلم توانسته است میزان بالایی متقاضی در خصوص مهاجرت های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به خود اختصاص دهد. از دلایلی که توانسته برای متقاضیان در خصوص سوئد جلب توجه نماید اقتصاد قوی این کشور می باشد، اما به دلیل وجود ریسک های بالا پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی با موسسه حقوقی سفیران سروش در ارتباط باشید.

جایگاه سوئد در اقتصاد اتحادیه اروپا (EU)

سوئد جزء کشورهای برتر در خصوص اقتصاد در اروپا می باشد که علاوه بر اقتصاد برتر توانسته است در خصوص قدرت پاسپورت در جهان رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد. سوئد رهبر جهانی در نوآوری با نیروی کار ماهرانه، باز بودن به مالکیت بین المللی و یک اقتصاد پایدار است. سوئد دارای بزرگترین بازار جهانی اسکاندیناوی آزاد تجاری با دسترسی کامل به اتحادیه اروپا، نیروی کار ماهر و زیربنای طبقه جهانی برای کسب و کارها است و در سال 2012 این کشور استانداردهای جهانی را برای زندگی به دست آورده است. سوئد سرمایه گذاری های عمده ای را در صنایع سوئدی مانند خودرو، تولید انرژی، خمیر کاغذ، پزشکی، تدارکات و مراکز داده های فناوری اطلاعات جذب می کند.

اما بد نیست با رتبه و جایگاه اقتصادی سوئد در اتحادیه اروپایی نیز کمی آشنا شوید. همانطوری که در جدول زیر نیز مشاهده می کنید، کشور سوئد به لحاظ سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) در رتبه 9 دنیا قرار دارد. لیست زیر مربوط به رتبه بندی اقتصادی سال 2019 اتحادیه اروپایی (EU) بر مبنای گزارش صندوق بین المللی پول می باشد:

رتبه کشورها سال 2019 (دلار)
1 Luxembourg 112622 بیلیون دلار
2 Ireland 81686 بیلیون دلار
3 Norway 76620 بیلیون دلار
4 Switzerland 66780 بیلیون دلار
5 Netherlands 59105 بیلیون دلار
6 Iceland 56915 بیلیون دلار
7 Germany 54984 بیلیون دلار
8 Denmark 54564 بیلیون دلار
9 Sweden 54474 بیلیون دلار
10 Austria 54084 بیلیون دلار

دلیل سرمایه گذاری در سوئد

سوئد به دلیل زیرساخت های قوی و پایدار اقتصادی و چارچوب قانونی مورد ارزش زیادی قرارگرفته است، سوئد سطح بالایی از زندگی و هزینه های کم زندگی را ترویج می کند. این دارایی های کم قیمت بسیار زیاد است و به لحاظ استراتژیک برای روابط تجاری کارآمد اروپایی قرار دارد، سوئد یک کشور دوستدار محیط زیست و یک مقصد سودمند در میان سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. به طور کلی یک متقاضی غیر اتحادیه اروپا که مایل به اقامت در سوئد برای مدت بیش از 90 روز است، درخواست مجوز اقامت موقت می نماید.

به طور معمول، این اجازه برای درخواست و بازدید از کشور مورد درخواست قرار می گیرد، متقاضی باید برای این ویزا خاص از طریق کنسولگری یا سفارت سوئد در کشور اقامت خود درخواست نماید. این جایی است که متقاضی درخواست و تاییدیه برای اجازه اقامت را دریافت می کند.

پس از این، آنها حق دارند در سوئد زندگی و کار کنند. علاوه بر این، متقاضیانی که حداقل 5 سال در سوئد زندگی می کنند، می توانند درخواست یک مجوز اقامت دائم کنند، اجازه اقامت دائم به متقاضی اجازه خواهد داد که بدون گذرنامه برای مدت نامحدود، سوئد زندگی کند. سرمایه گذاری در کشور سوئد صرفا از دو طریق برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، انجام پذیر می باشد:

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در سوئد

سوئد پیشگام جهانی در خلاقیت و نوآوری با نیروی کار بسیار ماهر، آزادی برای مالکیت بین المللی و اقتصاد پایدار و با ثبات می باشد. همچنین این کشور بزرگترین بازار اسکاندیناویایی  تجارت آزاد با دسترسی کامل به اتحادیه اروپا (EU)، نیروی کار ماهر و زیرساخت برتر جهانی برای تجارت می باشد. سوئد از سال 2012 استاندارد زندگی جهانی را کسب کرده است.  اکنون با هم شرایط سرمایه گذاری در سوئد 2019 را مرور می کنیم:

 Sweden Business Investment
نام سرمایه گذاری سرمایه گذاری تجاری یا بیزینس
حداقل سرمایه گذاری €100000 (یورو)
نوع ویزا ویزای اقامت بلند مدت
زمان رسیدگی به درخواست 3 هفته کاری
اقامت دائمی (PR) پس از 5 سال زندگی مداوم
تابعیت سوئدی (SC) پس از 5 سال زندگی با داشتن وضعیت PR

متقاضیان همچنین می بایست در خصوص پروسه سرمایه گذاری در سوئد از شرایطی برخوردار باشند:

الف) اثبات داشتن 2 سال سابقه کسب و کاری در طی 5 سال گذشته اقامت در سوئد

ب) عدم نیاز به مدرک دانشگاهی و صرفا ارائه موفقیت کاری

ج) اثبات تمکن مالی کافی برای مدت 2 سال (این هزینه ها برای نفر اصلی به مقدار 200.000 کرون، برای همسر متقاضی 100.000 کرون و برای فرزندان زیر 18 سال به میزان 50.000 یورو باشد.)

د)  سطح تسلط بر زبان انگلیسی یا سوئدی (در این پروسه ها نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا سوئدی نمی باشد صرفا آشنایی با زبان در سوئد کافی است.)

ه) پاسپورت متقاضی با حداقل اعتبار 2 سال و 6 ماه

سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت

در این نوع سرمایه گذاری متقاضی می بایست از طرح تجاری (Business plan) برخوردار باشد که بتواند به منظور ایجاد راه انذاری کسب و کاری نوپا به کشور سوئد مهاجرت نماید. در این طرق متقاضی مهاجرت به سوئد می بایست حداقل به میزان 51 درصد از سود شرکت را خریداری نماید.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید شرکت به ثبت رسیده

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در سوئد را دارند می بایست از طریق یکی از این طرق همراه با مشورت با وکیل و کارشناس مهاجرت این امر را مهیا سازد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرایطی را فراهم آورده ایم که متقاضیان مهاجرت بتوانند از شرایط مشاوره تکمیلی بهرمند شوند و با توجه به آخرین اطلاعات به روزشده مشاورین از مزیت مهاجرت های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری برخوردار شوند.

انواع ثبت شرکت در سوئد

پروسه های سرمایه گذاری در سوئد تحت عنوان ثبت شرکت شناخته می شوند که این شرکت ها در چند نوع به متقاضیان ارائه می گردند که عبارتند از:

  • شرکت انحصاری: این شرکت ها با مسئولیت تمام به متقاضیان ارائه می گردد که می بایست تمامی بیمه و مالیات در این نوع شرکت توسط متقاضی پرداخت گردد.
  • شرکت تعاونی: شرکت های تعاونی با ارائه چند مالک در خصوص تحت عنوان هیئت مدیره به ثبت میرسد که طبق توافق فی مابین یک نفر می تواند به عنوان مدیر عامل معرفی شود. در این نوع ثبت شرکت مالیات بر سود تعلق نمیگرد بلکه سهامداران این شرکت باید به میزان سهم شراکت مالیات پرداخت نمایند.
  • شرکت با مسئولیت محدود: در این نوع ثبت شرکت ارائه حداقل سرمایه 50.000 کرون الزامی می باشد .مالیات بر سود در این نوع ثبت شرکت به مقدار 26.3 درصد در سال می باشد، این نوع ثبت شرکت با دو نوع دولتی و خصوصی انجام پذیر می باشد.
  • موسسه اقتصادی: تمامی پروسه ها در موسسه اقتصادی همانند پروسه های ثبت شرکت می باشد با این تفاوت که دیگر نیازی به ثبت شرکت و ثبت نام تجاری نمی باشد.

پروسه ثبت شرکت در سوئد

همان طور که  مطالعه فرمودید روند پروسه های ثبت شرکت در سوئد از شرایط سخت و میزان هزینه های بالای برخوردار می باشد. در این نوع پروسه ها در ابتدا امر اقامت 2 ساله داده می شود که پس از پایان 2 سال به مدت 2 سال دیگر تمدید می گردد و پس از پایان سال 4 متقاضی می تواند در خصوص اقامت دائم سوئد و دریافت پاسپورت سود اقدام داشته باشد.

یکی دیگر از برنامه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت، ثبت شرکت در سوئد از برنامه های مهاجرتی پرهزینه در سوئد می باشد که متقاضیان مهاجرت به سوئد می توانند از سایر طرق مهاجرتی به سوئد استفاده نمایند. پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما متقاضیان این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی در باب مهاجرت و شرایط مهاجرت با موسسه ما تماس بگیرند و از این شرایط برخوردار شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *